Anslag · inntektsår 2025
Stasjonsveien 18/20 AS
Org.nr. 934112911 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo
Aksjene i Stasjonsveien 18/20 AS gir de 30 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 6,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Stasjonsveien 18/20 AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 31,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,57 % av den samme verdien, så avkastningen er 55,6 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Stasjonsveien 18/20 AS?
Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 ble 366 799 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 2,1 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 44 213 kr i inntektsåret 2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 138 797 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Stasjonsveien 18/20 AS?
Fra 2024 til 2025 økte egenkapitalen med 366 799 kr. Bankinnskuddene økte med 8,3 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 1,8 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 2,1 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 29,4 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (71 128 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 6,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 45 747 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 44 213 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Stasjonsveien 18/20 AS?
Stasjonsveien 18/20 AS eies til slutt av Selmers Stiftelse (28,3 % gjennom Malling Value Add Ii AS → Selmer Capital AS → Cas Holding 2 AS → Selmers AS og Malling Value Add Ii AS → Selmer Capital AS → Tycoon Holding 2 AS → Selmers AS), Personlig eier A (17,9 % gjennom Malling Value Add Ii AS → Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Cacomo AS), Personlig eier B (6,5 % gjennom Malling Value Add Ii AS → Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Andma Invest AS og Malling Value Add Ii AS → Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Andma Invest AS), Personlig eier C (6,5 % gjennom Malling Value Add Ii AS → Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Moma Invest AS og Malling Value Add Ii AS → Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Moma Invest AS) og Personlig eier D (6,5 % gjennom Malling Value Add Ii AS → Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Petima Invest AS og Malling Value Add Ii AS → Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Petima Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Stasjonsveien 18/20 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Selmers Stiftelse gjennom Malling Value Add Ii AS → Selmer Capital AS → Cas Holding 2 AS → Selmers AS; Malling Value Add Ii AS → Selmer Capital AS → Tycoon Holding 2 AS → Selmers AS | 28,3 % | 1,7 mill. kr | – |
| Personlig eier A gjennom Malling Value Add Ii AS → Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Cacomo AS | 17,9 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Malling Value Add Ii AS → Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Andma Invest AS; Malling Value Add Ii AS → Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Andma Invest AS | 6,5 % | 399 501 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Malling Value Add Ii AS → Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Moma Invest AS; Malling Value Add Ii AS → Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Moma Invest AS | 6,5 % | 399 501 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Malling Value Add Ii AS → Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Petima Invest AS; Malling Value Add Ii AS → Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Petima Invest AS | 6,5 % | 399 501 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Malling Value Add Ii AS → Selmer Capital AS → Cas Holding 2 AS → Cas Holding AS | 3,6 % | 220 487 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Malling Value Add Ii AS → Selmer Capital AS → Tycoon Holding 2 AS → Tycoon Holding AS | 3,6 % | 220 487 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Malling Value Add Ii AS → Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Boan Invest AS | 2,6 % | 159 800 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Malling Value Add Ii AS → Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Fjære Invest AS | 2,5 % | 153 774 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Malling Value Add Ii AS → Malling Core Plus i Holding AS → Malling Core Plus i AS → Malling & Co Property Partners AS → Theofine AS | 2,5 % | 153 774 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Malling Value Add Ii AS → Norgesgruppen Eiendomskapital AS → Norgesgruppen Eiendom Holding AS → Norgesgruppen ASA → Joh Johannson Handel AS → FHJ Invest AS; Malling Value Add Ii AS → Norgesgruppen Eiendomskapital AS → Norgesgruppen Eiendom Holding AS → Norgesgruppen ASA → Joh Johannson Handel Ii AS → Joh Johannson Handel AS → FHJ Invest AS | 2,3 % | 142 123 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Malling Value Add Ii AS → Norgesgruppen Eiendomskapital AS → Norgesgruppen Eiendom Holding AS → Norgesgruppen ASA → Joh Johannson Handel AS → Kejoh Invest AS; Malling Value Add Ii AS → Norgesgruppen Eiendomskapital AS → Norgesgruppen Eiendom Holding AS → Norgesgruppen ASA → Joh Johannson Handel Ii AS → Joh Johannson Handel AS → Kejoh Invest AS | 2,3 % | 142 123 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Malling Value Add Ii AS → Norgesgruppen Eiendomskapital AS → Norgesgruppen Eiendom Holding AS → Norgesgruppen ASA → Joh Johannson Handel AS → Ksjoh Invest AS; Malling Value Add Ii AS → Norgesgruppen Eiendomskapital AS → Norgesgruppen Eiendom Holding AS → Norgesgruppen ASA → Joh Johannson Handel Ii AS → Joh Johannson Handel AS → Ksjoh Invest AS | 2,3 % | 142 123 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Malling Value Add Ii AS → Norgesgruppen Eiendomskapital AS → Norgesgruppen Eiendom Holding AS → Norgesgruppen ASA → Joh Johannson Handel AS → Poj Invest AS; Malling Value Add Ii AS → Norgesgruppen Eiendomskapital AS → Norgesgruppen Eiendom Holding AS → Norgesgruppen ASA → Joh Johannson Handel Ii AS → Joh Johannson Handel AS → Poj Invest AS | 2,3 % | 142 123 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Malling Value Add Ii AS → Selmer Capital AS → Selmer Invest AS | 1,5 % | 90 443 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 7,7 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 6,2 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 44 213 kr
Hendelser i eierkjeden
- STASJONSVEIEN 18/20 AS delte anslagsvis ut 2,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (3,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (3,7 mill. kr).
- Finansinntektene i MALLING VALUE ADD II AS steg fra 30,3 mill. kr i 2024 til 101,2 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MALLING VALUE ADD II AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i HURDALSGATA 23 AS i 2025.
- CACOMO AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i CAMO INVEST AS i 2025.
- CACOMO AS gikk fra 1,3 % til 0 % av aksjene i BADEHUSGATA INVEST AS i 2025.
- Finansinntektene i MALLING CORE PLUS I HOLDING AS steg fra 2,2 mill. kr i 2023 til 29,5 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i MALLING CORE PLUS I AS økte med 1 mrd. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i MALLING CORE PLUS I AS steg fra 4,4 mill. kr i 2023 til 54,8 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i SELMER CAPITAL AS økte med 65,8 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- CACOMO AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (83,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (4,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (83,3 mill. kr).
I eierkjeden
- Eier: Selmers Stiftelse
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.