Anslag · inntektsår 2025
Hardangerfjordvegen 48 AS
Org.nr. 934094743 · AS · Utvikling og salg av byggeprosjekter · Kvam
Aksjene i Hardangerfjordvegen 48 AS gir de 18 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 13 846 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Hardangerfjordvegen 48 AS?
Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 229 110 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsåret 2025.
Hvordan har det gått med Hardangerfjordvegen 48 AS?
Fra 2024 til 2025 falt egenkapitalen med 229 110 kr. Bankinnskuddene falt med 83 776 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 0 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Hardangerfjordvegen 48 AS?
Hardangerfjordvegen 48 AS eies til slutt av Personlig eier A (17 % gjennom Fuglafjell AS → Torefjell Holding AS → Sivilingeniør Håkon Hjartnes AS), Personlig eier B (16,7 % gjennom Fuglafjell AS → Tecno VVS AS → Kåre Neteland Holding AS → Geir Neteland AS), Personlig eier C (16,7 % gjennom Fuglafjell AS → Tecno VVS AS → Kåre Neteland Holding AS → Helge Neteland AS), Personlig eier D (8,2 % gjennom Fuglafjell AS → Torefjell Holding AS → Hjartnes Holding AS) og Personlig eier E (8,2 % gjennom Fuglafjell AS → Torefjell Holding AS → Krukko AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Hardangerfjordvegen 48 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Fuglafjell AS → Torefjell Holding AS → Sivilingeniør Håkon Hjartnes AS | 17 % | 2 354 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Fuglafjell AS → Tecno VVS AS → Kåre Neteland Holding AS → Geir Neteland AS | 16,7 % | 2 308 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Fuglafjell AS → Tecno VVS AS → Kåre Neteland Holding AS → Helge Neteland AS | 16,7 % | 2 308 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Fuglafjell AS → Torefjell Holding AS → Hjartnes Holding AS | 8,2 % | 1 131 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Fuglafjell AS → Torefjell Holding AS → Krukko AS | 8,2 % | 1 131 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Fuglafjell AS → Johs E Øvsthus AS → Øvsthus Invest AS → Narheim Invest AS | 7,3 % | 1 013 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Fuglafjell AS → Johs E Øvsthus AS → Øvsthus Invest AS → Malica AS | 6,6 % | 913 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Fuglafjell AS → Johs E Øvsthus AS → Øvsthus Invest AS → Montis AS | 5,3 % | 731 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Fuglafjell AS → Johs E Øvsthus AS → Øvsthus Invest AS → Narheim Invest AS | 3,4 % | 468 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Fuglafjell AS → Johs E Øvsthus AS → Øvsthus Invest AS → Narheim Invest AS | 3,4 % | 468 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Fuglafjell AS → Johs E Øvsthus AS → Øvsthus Invest AS | 1,8 % | 244 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Fuglafjell AS → Johs E Øvsthus AS → Øvsthus Invest AS | 1,8 % | 244 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Fuglafjell AS → Johs E Øvsthus AS → Øvsthus Invest AS → Nyre Invest AS | 1,1 % | 146 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Fuglafjell AS → Johs E Øvsthus AS → Øvsthus Invest AS | 1,1 % | 146 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Fuglafjell AS → Johs E Øvsthus AS → Øvsthus Invest AS | 0,7 % | 97 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 17 307 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 13 846 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- FUGLAFJELL AS delte anslagsvis ut 13,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (8,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (10,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (5,9 mill. kr).
- JOHS E ØVSTHUS AS delte anslagsvis ut 9,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (10,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (5,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (6,3 mill. kr).
- ØVSTHUS INVEST AS delte anslagsvis ut 5,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (9,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (6 mill. kr).
- Finansinntektene i ØVSTHUS INVEST AS steg fra 3 mill. kr i 2024 til 9,3 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- TECNO VVS AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (14,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (4,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (15,9 mill. kr).
- KÅRE NETELAND HOLDING AS delte anslagsvis ut 3,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (12,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (3,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (12,8 mill. kr).
- Finansinntektene i KÅRE NETELAND HOLDING AS steg fra 931 444 kr i 2024 til 3 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i TOREFJELL HOLDING AS steg fra 1,3 mill. kr i 2024 til 4,5 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- JOHS E ØVSTHUS AS delte anslagsvis ut 3,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (9,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (4,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (10,3 mill. kr).
- ØVSTHUS INVEST AS delte anslagsvis ut 2,9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (2,3 mill. kr).
- Finansinntektene i ØVSTHUS INVEST AS steg fra 17 135 kr i 2023 til 3 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- ØVSTHUS INVEST AS gikk fra 3 % til 1 % av aksjene i ØVSTHUS INVEST AS i 2024.
- TECNO VVS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i TECNO EIENDOM AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.