Anslag · inntektsår 2025
Investorprosjekt 457 AS
Org.nr. 934078837 · AS · Uoppgitt · Oslo
Aksjene i Investorprosjekt 457 AS gir de 26 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 17 594 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Investorprosjekt 457 AS?
Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 ble 746 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsåret 2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 282 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Investorprosjekt 457 AS?
Fra 2024 til 2025 økte egenkapitalen med 746 kr. Bankinnskuddene økte med 746 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 18 190 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Investorprosjekt 457 AS?
Investorprosjekt 457 AS eies til slutt av Schoeller Holdings LTD (67,8 % gjennom Partankers Xxix AS), Maersk Tankers A/S (14,5 % gjennom Partankers Xxix AS), Perestroika (cyprus) LTD (5 % gjennom Partankers Xxix AS), Invima AB (2 % gjennom Partankers Xxix AS) og Campbell Maritime Investments Limit (1,8 % gjennom Partankers Xxix AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Investorprosjekt 457 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Schoeller Holdings LTD gjennom Partankers Xxix AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 67,8 % | 11 937 kr | – |
| Maersk Tankers A/S gjennom Partankers Xxix AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 14,5 % | 2 551 kr | – |
| Perestroika (cyprus) LTD gjennom Partankers Xxix AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 5 % | 880 kr | – |
| Invima AB gjennom Partankers Xxix AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 2 % | 352 kr | – |
| Campbell Maritime Investments Limit gjennom Partankers Xxix AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 1,8 % | 314 kr | – |
| Holyoak Investments INC gjennom Partankers Xxix AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,9 % | 157 kr | – |
| Personlig eier A gjennom Partankers Xxix AS → Arvo Invest AS | 0,5 % | 90 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Partankers Xxix AS → Braveheart Capital AS | 0,5 % | 88 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Partankers Xxix AS → Los Invest AS | 0,5 % | 88 kr | 0 kr |
| TW Investments Limited Partnership gjennom Partankers Xxix AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,5 % | 88 kr | – |
| Personlig eier D gjennom Partankers Xxix AS → Westfield AS | 0,5 % | 88 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Partankers Xxix AS → Arvo Invest AS | 0,5 % | 87 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Partankers Xxix AS → Arvo Invest AS | 0,5 % | 87 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Partankers Xxix AS → Esmar AS → Racce AS | 0,5 % | 81 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Partankers Xxix AS → Esmar AS → Racce AS | 0,5 % | 81 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 21 992 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 17 594 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i PARTANKERS XXIX AS falt med 293,8 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- ARVO INVEST AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i RS TROMMELSERVICE AS i 2025.
- ARVO INVEST AS gikk fra 3 % til 0 % av aksjene i BRIESE ECO HANDY AS i 2025.
- ARVO INVEST AS gikk fra 2,5 % til 0 % av aksjene i ATLANTICA SUPPLIER AS i 2025.
- ARVO INVEST AS gikk fra 2 % til 0 % av aksjene i NORWEGIAN PSV III AS i 2025.
- ARVO INVEST AS gikk fra 1,3 % til 0 % av aksjene i AECOM ENGINEERING TECHNOLOGY SERVICES AS i 2025.
- ADVANCED CONTROL AS delte anslagsvis ut 10 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (11,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (8,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (10,1 mill. kr).
- ESMAR AS delte anslagsvis ut 35 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (531,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (101,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (597,6 mill. kr).
- ESMAR AS gikk fra 9,5 % til 0 % av aksjene i FACTORING FINANS, ET DATTERSELSKAP AV BRAGE FINANS AS i 2025.
- ESMAR AS gikk fra 3,4 % til 2,2 % av aksjene i NORBIT ASA i 2025.
- ESMAR AS gikk fra 3,4 % til 0 % av aksjene i ATLANTIC GAS III AS i 2025.
- ESMAR AS gikk fra 2 % til 0 % av aksjene i NORWEGIAN PSV III AS i 2025.
- RACCE AS delte anslagsvis ut 23,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (134,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (40 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (151 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i PARTANKERS XXIX AS økte med 321 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i PARTANKERS XXIX AS steg fra 89 kr i 2023 til 1,5 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- ADVANCED CONTROL AS delte anslagsvis ut 8,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (8,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (11,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (11,2 mill. kr).
- ADVANCED CONTROL AS gikk fra 14,6 % til 4,1 % av aksjene i ADVANCED CONTROL ROBOTIC AS i 2024.
- ESMAR AS delte anslagsvis ut 45,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (418 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (159,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (531,3 mill. kr).
- ESMAR AS gikk fra 5,3 % til 3,4 % av aksjene i NORBIT ASA i 2024.
- ESMAR AS gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i PARTANKERS XXIV AS i 2024.
- RACCE AS delte anslagsvis ut 18,9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (98,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (55,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (134,8 mill. kr).
- Finansinntektene i RACCE AS steg fra 7,6 mill. kr i 2023 til 55,7 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.