Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Malling Handelseiendom Holding AS

Org.nr. 934072022 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo

Aksjene i Malling Handelseiendom Holding AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 777 412 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 96,6 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Hva ble holdt tilbake i Malling Handelseiendom Holding AS?

Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 8,7 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 1 mill. kr i inntektsåret 2025.

Hvordan har det gått med Malling Handelseiendom Holding AS?

Fra 2024 til 2025 falt egenkapitalen med 8,7 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 184 067 kr og den langsiktige gjelden økte med 199,2 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 1,6 mill. kr i året.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 234,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 2,5 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 1 mill. kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Malling Handelseiendom Holding AS?

Malling Handelseiendom Holding AS eies til slutt av Mads Mortensen (36 % gjennom Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Cacomo AS), Personlig eier A (13 % gjennom Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Andma Invest AS og Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Andma Invest AS), Personlig eier B (13 % gjennom Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Moma Invest AS og Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Moma Invest AS), Personlig eier C (13 % gjennom Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Petima Invest AS og Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Petima Invest AS) og Personlig eier D (5,2 % gjennom Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Boan Invest AS), og 8 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Malling Handelseiendom Holding AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Mads Mortensen gjennom Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Cacomo AS36 %34,8 mill. kr344 718 kr
Personlig eier A gjennom Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Andma Invest AS; Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Andma Invest AS13 %12,5 mill. kr107 896 kr
Personlig eier B gjennom Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Moma Invest AS; Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Moma Invest AS13 %12,5 mill. kr107 896 kr
Personlig eier C gjennom Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Petima Invest AS; Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Petima Invest AS13 %12,5 mill. kr107 896 kr
Personlig eier D gjennom Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Boan Invest AS5,2 %5 mill. kr32 598 kr
Personlig eier E gjennom Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Fjære Invest AS5 %4,8 mill. kr30 705 kr
Personlig eier F gjennom Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Theofine AS5 %4,8 mill. kr30 705 kr
Personlig eier G gjennom Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS2,6 %2,5 mill. kr7 499 kr
Personlig eier H gjennom Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Nextor AS2,6 %2,5 mill. kr7 499 kr
Personlig eier I gjennom Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Caki AS1,3 %1,3 mill. kr0 kr
Personlig eier J gjennom Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Kadi Invest AS1,3 %1,3 mill. kr0 kr
Personlig eier K gjennom Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Cecel Invest AS1 %966 108 kr0 kr
Personlig eier L gjennom Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Hemaja AS1 %966 108 kr0 kr
Verdigrunnlag
120,8 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
96,6 mill. kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
777 412 kr
Formuesskatt om én person eide alt
1 mill. kr

Hendelser i eierkjeden

  • Finansinntektene i MALLING HANDELSEIENDOM HOLDING AS steg fra 1 642 kr i 2024 til 6,3 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • Innskutt egenkapital i MALLING HANDELSEIENDOM AS økte med 185,4 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Finansinntektene i MALLING HANDELSEIENDOM AS steg fra 1,7 mill. kr i 2024 til 17,2 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (33,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (33,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (36,6 mill. kr).
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i TVERRVEIEN 3 HOLDING AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i THERESESGATE 32/34 B ANDELER AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MALLING CORE PLUS II FEEDER AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SOFIES PLASS 3 HOLDING AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SEILDUKSGATA 23 OSLO AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STRANDGATA 53-57 HAREID AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i FOSSVEIEN 9 OSLO AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STAKKEVOLLAN HOLDING AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 1,6 % til 0 % av aksjene i BADEHUSGATA INVEST AS i 2025.
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS delte anslagsvis ut 60 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (185 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (74,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (199,8 mill. kr).
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MALLING BUSINESS SOLUTIONS AS i 2025.
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 80 % til 72,5 % av aksjene i MALLING & CO RESEARCH AND VALUATION AS i 2025.
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 24,4 % til 0 % av aksjene i ANVIL ASSET ADVISORS AS i 2025.
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 10,6 % til 0 % av aksjene i HYBRIDGE MEZZANINE AS i 2025.
  • CACOMO AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i CAMO INVEST AS i 2025.
  • CACOMO AS gikk fra 1,3 % til 0 % av aksjene i BADEHUSGATA INVEST AS i 2025.
  • ANDMA INVEST AS delte anslagsvis ut 8,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (8,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (10,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (9,8 mill. kr).
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (35,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (28 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (33,2 mill. kr).
  • Finansinntektene i MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS steg fra 5,5 mill. kr i 2023 til 31 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MALLING CORE PLUS II HOLDING AS i 2024.
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS delte anslagsvis ut 60 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (171,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (73,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (185 mill. kr).
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 100 % til 59,5 % av aksjene i MALLING & CO VENTURE AS i 2024.
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 86 % til 84 % av aksjene i MALLING & CO FORVALTNING HOLDING AS i 2024.
  • CACOMO AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (83,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (4,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (83,3 mill. kr).
  • ANDMA INVEST AS delte anslagsvis ut 13,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (16,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (5,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (8,1 mill. kr).

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.