Anslag · inntektsår 2025
XT Molde AS
Org.nr. 934055152 · AS · Treningssentervirksomhet · Molde
Aksjene i XT Molde AS gir de 17 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 46 256 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i XT Molde AS?
Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 691 066 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsåret 2025.
Hvordan har det gått med XT Molde AS?
Fra 2024 til 2025 falt egenkapitalen med 691 066 kr. Bankinnskuddene økte med 79 871 kr og den langsiktige gjelden økte med 535 207 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 0 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier XT Molde AS?
XT Molde AS eies til slutt av Personlig eier A (73,3 % gjennom XT Group AS → Xania Group AS → Xania AS → Hjo Invest AS og XT Group AS → Xania Group AS → Xania AS), Personlig eier B (5,4 % gjennom XT Group AS → Ringard Holding AS), Personlig eier C (5,2 % gjennom XT Group AS → Frantzenkraft Holding AS), Personlig eier D (4,8 % gjennom XT Group AS → Aaslund Coaching AS og XT Group AS) og Personlig eier E (3 % gjennom XT Group AS → Rygh Trening AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av XT Molde AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom XT Group AS → Xania Group AS → Xania AS → Hjo Invest AS; XT Group AS → Xania Group AS → Xania AS | 73,3 % | 33 892 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom XT Group AS → Ringard Holding AS | 5,4 % | 2 479 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom XT Group AS → Frantzenkraft Holding AS | 5,2 % | 2 421 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom XT Group AS → Aaslund Coaching AS; XT Group AS | 4,8 % | 2 211 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom XT Group AS → Rygh Trening AS | 3 % | 1 372 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom XT Group AS → Hrobjartz AS | 2,1 % | 954 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom XT Group AS | 1,6 % | 763 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom XT Group AS → P.Holding AS | 1,4 % | 668 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom XT Group AS → Prima Renhold AS | 0,8 % | 381 kr | 0 kr |
| Zahra Ousati Ashtiani gjennom XT Group AS → Prima Renhold AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,7 % | 305 kr | – |
| Personlig eier J gjennom XT Group AS → Finnstø Invest AS | 0,4 % | 191 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom XT Group AS | 0,3 % | 127 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom XT Group AS | 0,3 % | 127 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom XT Group AS | 0,1 % | 64 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom XT Group AS | 0,1 % | 64 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 57 820 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 46 256 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i XT GROUP AS økte med 1 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i XANIA GROUP AS steg fra 22,1 mill. kr i 2023 til 93,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- XANIA GROUP AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i XANIA RENTAL AS i 2024.
- XANIA GROUP AS gikk fra 99,4 % til 50 % av aksjene i GAIA GROUP HOLDING AS i 2024.
- XANIA GROUP AS gikk fra 78,7 % til 0 % av aksjene i APILAR LOGISTICS AS i 2024.
- XANIA GROUP AS gikk fra 78,4 % til 76,7 % av aksjene i FUNCTIONAL FITNESS GROUP AS i 2024.
- XANIA AS delte anslagsvis ut 28,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (−12,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−1,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (−42,5 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.