Anslag · inntektsår 2025
Helsekompaniet AS
Org.nr. 934043677 · AS · Dataprogrammeringstjenester · Stavanger
Aksjene i Helsekompaniet AS gir de 30 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,6 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hvordan har det gått med Helsekompaniet AS?
Fra 2024 til 2025 økte egenkapitalen med 705 489 kr. Bankinnskuddene falt med 1 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 2,4 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 2 147 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 0 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Helsekompaniet AS?
Helsekompaniet AS eies til slutt av Personlig eier A (32,8 % gjennom Klippenberg Invest AS), Personlig eier B (24,8 % gjennom Ambio AS → Sandsgaard Invest AS og Sandsgaard Invest AS), Personlig eier C (9,8 % gjennom Ambio AS → KBJ Holding AS og KBJ Holding AS), Personlig eier D (8,4 % gjennom Restock AS) og Personlig eier E (3,4 % gjennom Cyf AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Helsekompaniet AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Klippenberg Invest AS | 32,8 % | 508 675 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Ambio AS → Sandsgaard Invest AS; Sandsgaard Invest AS | 24,8 % | 384 767 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Ambio AS → KBJ Holding AS; KBJ Holding AS | 9,8 % | 151 922 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Restock AS | 8,4 % | 129 535 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Cyf AS | 3,4 % | 53 334 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Ambio AS → Sigma Invest AS; Sigma Invest AS | 2,5 % | 39 478 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Ambio AS → Sigma Invest AS; Sigma Invest AS | 2,5 % | 39 478 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Ambio AS; direkte | 2,2 % | 34 788 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Ambio AS | 1,5 % | 23 585 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Stornes Invest AS | 1,4 % | 21 344 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Ambio AS; direkte | 1,4 % | 21 275 kr | 0 kr |
| Personlig eier L | 1,2 % | 18 135 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Sagahub AS | 0,9 % | 14 508 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Nesthus Invest AS | 0,8 % | 12 948 kr | 0 kr |
| Personlig eier O | 0,8 % | 12 948 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,9 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,6 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- HELSEKOMPANIET AS gikk fra 20,4 % til 14,5 % av aksjene i HELSEKOMPANIET AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- HELSEKOMPANIET AS gikk fra 20,4 % til 14,5 % av aksjene i HELSEKOMPANIET AS i 2025.
- AMBIO AS delte anslagsvis ut 1,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (3,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−1,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (460 245 kr).
- SANDSGAARD INVEST AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (16,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−593 204 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (12,9 mill. kr).
- SANDSGAARD INVEST AS gikk fra 64,3 % til 61,3 % av aksjene i AMBIO AS i 2025.
- SANDSGAARD INVEST AS gikk fra 32,3 % til 0 % av aksjene i STRAEN ENERGY AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i RESTOCK AS økte med 1,2 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- SANDSGAARD INVEST AS delte anslagsvis ut 9,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (8,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (17,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (16,6 mill. kr).
- SANDSGAARD INVEST AS gikk fra 66,3 % til 64,3 % av aksjene i AMBIO AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.