Anslag · inntektsår 2025
Anter Midco AS
Org.nr. 934016211 · AS · Uoppgitt · Oslo
Aksjene i Anter Midco AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 96 000 kr, regnet fra regnskapet.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 116,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 1,2 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 0 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Anter Midco AS?
Anter Midco AS eies til slutt av Mario Intressenter AB (43,4 % gjennom Anter Holding AS), Svein Arild Flataker (5,8 % gjennom Anter Holding AS → Aksa Holding AS), Runar Flataker (5,8 % gjennom Anter Holding AS → Svartoksen Holding AS), Marius Klokkerud Rui (4,6 % gjennom Anter Holding AS → Semper Paratus AS → Paratus Invest AS) og Saeed Simen Hozori (4,6 % gjennom Anter Holding AS → Semper Paratus AS → Semper Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Anter Midco AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Mario Intressenter AB gjennom Anter Holding AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 43,4 % | 41 664 kr | – |
| Svein Arild Flataker gjennom Anter Holding AS → Aksa Holding AS | 5,8 % | 5 603 kr | 0 kr |
| Runar Flataker gjennom Anter Holding AS → Svartoksen Holding AS. Eier også aksjer i Salmon Evolution ASA (0,01 %), Rana Gruber AS (under 0,01 %), TGS ASA (under 0,01 %), Prosafe SE (under 0,01 %) | 5,8 % | 5 603 kr | 0 kr |
| Marius Klokkerud Rui gjennom Anter Holding AS → Semper Paratus AS → Paratus Invest AS. Eier også aksjer i Lokotech Group AS (0,01 %) | 4,6 % | 4 386 kr | 0 kr |
| Saeed Simen Hozori gjennom Anter Holding AS → Semper Paratus AS → Semper Invest AS | 4,6 % | 4 386 kr | 0 kr |
| Lars Arne Kvarberg gjennom Anter Holding AS → Kvarberg Holding AS | 4,3 % | 4 151 kr | 0 kr |
| Paal Bergsodden gjennom Anter Holding AS → Paal Bergsodden Holding AS | 2,8 % | 2 654 kr | 0 kr |
| Steinar Haugstad gjennom Anter Holding AS → Haugstad Holding AS. Eier også aksjer i Haugstad og Møllerplass Eiendom AS (20 %) | 2,4 % | 2 317 kr | 0 kr |
| Odd Ivar Flataker gjennom Anter Holding AS → Flataker Invest AS. Eier også aksjer i Salmon Evolution ASA (under 0,01 %), TGS ASA (under 0,01 %) | 1,5 % | 1 440 kr | 0 kr |
| Therese Flataker Aarsund gjennom Anter Holding AS → Safija Holding AS | 1,5 % | 1 440 kr | 0 kr |
| Arvid Løberg gjennom Anter Holding AS → Arlø AS. Eier også aksjer i Hoeggen Eiendom AS (1 %) | 1,5 % | 1 418 kr | 0 kr |
| Rune Rogne Olsen gjennom Anter Holding AS → S Olsen Holding AS → Rune Olsen Holding AS. Eier også aksjer i Heggenes Flerbolig AS (50 %), Ambera Holding AS (0,02 %), Aker Solutions ASA (under 0,01 %), Rogaland Sparebank (under 0,01 %), Aker Horizons ASA (under 0,01 %) og 2 andre | 1,2 % | 1 198 kr | 0 kr |
| Stein Rogne Olsen gjennom Anter Holding AS → S Olsen Holding AS → Stein Olsen Holding AS. Eier også aksjer i Beito Barinvest AS (30 %), Beitostølen Barcraft AS (25,06 %) | 1,2 % | 1 198 kr | 0 kr |
| Vidar Rogne Olsen gjennom Anter Holding AS → S Olsen Holding AS → Vidar Olsen Holding AS. Eier også aksjer i Frost Utvikling AS (0,24 %), Ambera Holding AS (0,03 %), Norwegian Air Shuttle ASA (under 0,01 %), Aker BP ASA (under 0,01 %), Aker Solutions ASA (under 0,01 %) | 1,2 % | 1 198 kr | 0 kr |
| Stig Schei gjennom Anter Holding AS → Stig Schei AS | 1,2 % | 1 182 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 120 000 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 96 000 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Finansinntektene i AKSA HOLDING AS steg fra 10 mill. kr i 2024 til 31 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i SVARTOKSEN HOLDING AS økte med 10,1 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- S OLSEN HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i RØRLEGGERMESTER SVEIN OLSEN & SØNNER AS i 2025.
- PARATUS INVEST AS delte anslagsvis ut 3,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (3,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (14 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (14,1 mill. kr).
- SEMPER PARATUS AS delte anslagsvis ut 41,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (12,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (59,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (30,7 mill. kr).
- Finansinntektene i SEMPER PARATUS AS steg fra 9 mill. kr i 2023 til 61,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SEMPER PARATUS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i VINDEREN BAD OG VÅTROM AS i 2024.
- SEMPER PARATUS AS gikk fra 97,5 % til 0 % av aksjene i VINDEREN RØR AS i 2024.
- SEMPER PARATUS AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i VINDEREN ELEKTRO AS i 2024.
- AKSA HOLDING AS delte anslagsvis ut 4,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (11,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (9,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (16,4 mill. kr).
- Finansinntektene i AKSA HOLDING AS steg fra 471 004 kr i 2023 til 10 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i SVARTOKSEN HOLDING AS steg fra 1 kr i 2023 til 9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- PARATUS INVEST AS delte anslagsvis ut 4,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (3,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (4,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (3,9 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.