Anslag · inntektsår 2025
VHF Lura Andeler AS
Org.nr. 933829138 · AS · Utvikling og salg av byggeprosjekter · Stavanger
Aksjene i VHF Lura Andeler AS gir de 4 personlige eierne anslagsvis 277 062 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 34,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener VHF Lura Andeler AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 9,7 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,79 % av den samme verdien, så avkastningen er 12,2 ganger formuesskatten.
Hvordan har det gått med VHF Lura Andeler AS?
Fra 2024 til 2025 økte egenkapitalen med 4,1 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 37,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 372 313 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 338 073 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier VHF Lura Andeler AS?
VHF Lura Andeler AS eies til slutt av Ivar Isdal (76 % gjennom Ineo Eiendom 2 AS → Bjergsted Investering AS → Bjergsted Invest AS), Personlig eier A (8 % gjennom Ineo Eiendom 2 AS → Bjergsted Investering AS → Bjergsted Invest AS), Personlig eier B (8 % gjennom Ineo Eiendom 2 AS → Bjergsted Investering AS → Bjergsted Invest AS) og Personlig eier C (8 % gjennom Ineo Eiendom 2 AS → Bjergsted Investering AS → Bjergsted Invest AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av VHF Lura Andeler AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Ivar Isdal gjennom Ineo Eiendom 2 AS → Bjergsted Investering AS → Bjergsted Invest AS. Eier også aksjer i Sola Bygg AS (1,45 %) | 76 % | 26 mill. kr | 247 770 kr |
| Personlig eier A gjennom Ineo Eiendom 2 AS → Bjergsted Investering AS → Bjergsted Invest AS | 8 % | 2,7 mill. kr | 9 764 kr |
| Personlig eier B gjennom Ineo Eiendom 2 AS → Bjergsted Investering AS → Bjergsted Invest AS | 8 % | 2,7 mill. kr | 9 764 kr |
| Personlig eier C gjennom Ineo Eiendom 2 AS → Bjergsted Investering AS → Bjergsted Invest AS | 8 % | 2,7 mill. kr | 9 764 kr |
- Verdigrunnlag
- 42,8 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 34,2 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 277 062 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 338 073 kr
Hendelser i eierkjeden
- BJERGSTED INVESTERING AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (110,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (33 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (113,7 mill. kr).
- BJERGSTED INVESTERING AS gikk fra 59 % til 49 % av aksjene i HEIME PROPTECH AS i 2025.
- BJERGSTED INVESTERING AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i EIKEBERGET AS i 2025.
- BJERGSTED INVEST AS delte anslagsvis ut 29,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (93,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (28,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (91,6 mill. kr).
- BJERGSTED INVESTERING AS delte anslagsvis ut 89,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (43,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (156,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (110,7 mill. kr).
- Finansinntektene i BJERGSTED INVESTERING AS steg fra 8,6 mill. kr i 2023 til 160 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- BJERGSTED INVEST AS delte anslagsvis ut 24,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (32 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (85,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (93,1 mill. kr).
- Finansinntektene i BJERGSTED INVEST AS steg fra 777 811 kr i 2023 til 90,3 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
I eierkjeden
- Eierandel i: Varhaugs Holding og Finans AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.