Anslag · inntektsår 2025
It Holdco AS
Org.nr. 933825124 · AS · Uoppgitt · Stavanger
Aksjene i It Holdco AS gir de 12 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 505 626 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i It Holdco AS?
Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 ble 8 596 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 1 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsåret 2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 3 253 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med It Holdco AS?
Fra 2024 til 2025 økte egenkapitalen med 8 596 kr. Bankinnskuddene falt med 2 761 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 58 932 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier It Holdco AS?
It Holdco AS eies til slutt av Tarjei Sporastøyl (79,3 % gjennom Spora Gruppen AS → Sporastøyl Holding AS), Winther Møller Holding Aps (6,8 % gjennom Spora Gruppen AS), Hans Nyvold Kjellby (4,3 % gjennom Spora Gruppen AS → Ymir Labs AS → Piren Pub & Tall AS → Hkjellby AS og Spora Gruppen AS → Hkjellby AS og Spora Gruppen AS → Punkers AS → Hkjellby AS), Peter Kjellby (4 % gjennom Spora Gruppen AS → Ymir Labs AS → Piren Pub & Tall AS → Pik Pobedy AS og Spora Gruppen AS → Pik Pobedy AS og Spora Gruppen AS → Punkers AS → Pik Pobedy AS) og Jenil Mukesh Malavia (1 % gjennom Spora Gruppen AS → Ymir Labs AS), og 9 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av It Holdco AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Tarjei Sporastøyl gjennom Spora Gruppen AS → Sporastøyl Holding AS. Eier også aksjer i Askeladden & Co Fellesinvest 4 AS (0,34 %) | 79,3 % | 400 875 kr | 0 kr |
| Winther Møller Holding Aps gjennom Spora Gruppen AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 6,8 % | 34 497 kr | – |
| Hans Nyvold Kjellby gjennom Spora Gruppen AS → Ymir Labs AS → Piren Pub & Tall AS → Hkjellby AS; Spora Gruppen AS → Hkjellby AS; Spora Gruppen AS → Punkers AS → Hkjellby AS. Eier også aksjer i Mountainsnow AS (0,27 %), Zaptec ASA (under 0,01 %), Protector Forsikring ASA (under 0,01 %), Otovo ASA (under 0,01 %), DNB Bank ASA (under 0,01 %) | 4,3 % | 21 858 kr | 0 kr |
| Peter Kjellby gjennom Spora Gruppen AS → Ymir Labs AS → Piren Pub & Tall AS → Pik Pobedy AS; Spora Gruppen AS → Pik Pobedy AS; Spora Gruppen AS → Punkers AS → Pik Pobedy AS. Eier også aksjer i Norway Mountain Air AS (100 %), Ymirco AS (100 %) | 4 % | 20 041 kr | 0 kr |
| Jenil Mukesh Malavia gjennom Spora Gruppen AS → Ymir Labs AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 1 % | 5 253 kr | – |
| Håvard Liltved Dalen gjennom Spora Gruppen AS → Ymir Labs AS → Berry AS | 1 % | 4 993 kr | 0 kr |
| Jostein Duesund Urne gjennom Spora Gruppen AS → Ur Kapital AS. Eier også aksjer i Zelluna ASA (under 0,01 %) | 0,8 % | 4 071 kr | 0 kr |
| Jørgen Riiser gjennom Spora Gruppen AS → Ymir Labs AS → Prinsen Holding AS. Eier også aksjer i DNB Bank ASA (under 0,01 %) | 0,3 % | 1 298 kr | 0 kr |
| Simen Andre Aarsland Øgreid gjennom Spora Gruppen AS → Ymir Labs AS → Bamsic AS | 0,2 % | 1 257 kr | 0 kr |
| Mikael Pedersen Skar gjennom Spora Gruppen AS → Tropical Trading AS. Eier også aksjer i Kin Holdco AS (0,02 %), Idex Biometrics ASA (under 0,01 %) | 0,1 % | 751 kr | 0 kr |
| Eirik Gunnar Djuve gjennom Spora Gruppen AS → Ymir Labs AS → Hausta Vekst AS → E Holding AS | 0,1 % | 603 kr | 0 kr |
| Marlene Sophie Wåland gjennom Spora Gruppen AS → Pik Pobedy AS | 0,1 % | 574 kr | 0 kr |
| Erik Klepsland Mauland gjennom Spora Gruppen AS → Ymir Labs AS → Tannlege Erik K. Mauland AS. Eier også aksjer i Haugesund Sparebank (0,01 %) | 0,1 % | 539 kr | 0 kr |
| Howard Wilberg gjennom Spora Gruppen AS → Ymir Labs AS → Hausta Vekst AS → HMK Kapital AS | 0,1 % | 524 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 632 032 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 505 626 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- SPORA GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 3,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−2,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (−3 mill. kr).
- Finansinntektene i SPORASTØYL HOLDING AS steg fra 203 039 kr i 2024 til 1,3 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SPORASTØYL HOLDING AS gikk fra 1,9 % til 0 % av aksjene i KIN HOLDCO AS i 2025.
- YMIR LABS AS gikk fra 14,4 % til 0 % av aksjene i DINOSERN AS i 2025.
- YMIR LABS AS gikk fra 6,8 % til 0 % av aksjene i SIRKULÆR HELSEKLINIKK AS i 2025.
- YMIR LABS AS gikk fra 2,7 % til 0 % av aksjene i INTIRI AS i 2025.
- Finansinntektene i HAUSTA VEKST AS steg fra 253 741 kr i 2024 til 2,9 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- HAUSTA VEKST AS gikk fra 16,7 % til 0 % av aksjene i SPORA GRUPPEN AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i SPORA GRUPPEN AS økte med 2,1 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i SPORA GRUPPEN AS steg fra 728 165 kr i 2023 til 3,5 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- YMIR LABS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i FORSEC HOLDING AS i 2024.
- YMIR LABS AS gikk fra 7,1 % til 1,7 % av aksjene i PITCH40 AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i HAUSTA VEKST AS falt med 11,5 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
I eierkjeden
- Eierandel i: Sirkel It Bidco AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.