Anslag · inntektsår 2025
Velo Prosjekt Ii AS
Org.nr. 933770583 · AS · Uoppgitt · Klepp
Aksjene i Velo Prosjekt Ii AS gir de 4 personlige eierne anslagsvis 1 316 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 5,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Velo Prosjekt Ii AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −0,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,53 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hvordan har det gått med Velo Prosjekt Ii AS?
Fra 2024 til 2025 falt egenkapitalen med 31 693 kr. Bankinnskuddene falt med 31 697 kr og den langsiktige gjelden økte med 1,6 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 5,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 32 221 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 33 874 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Velo Prosjekt Ii AS?
Velo Prosjekt Ii AS eies til slutt av Personlig eier A (35,5 % gjennom Evxg Holding AS → Alpha Technologies AS), Personlig eier B (35,5 % gjennom Evxg Holding AS → Semha AS), Personlig eier C (19,8 % gjennom Radier AS) og Personlig eier D (9,2 % gjennom Dalen Industridesign AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Velo Prosjekt Ii AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Evxg Holding AS → Alpha Technologies AS | 35,5 % | 1,8 mill. kr | 658 kr |
| Personlig eier B gjennom Evxg Holding AS → Semha AS | 35,5 % | 1,8 mill. kr | 658 kr |
| Personlig eier C gjennom Radier AS | 19,8 % | 1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Dalen Industridesign AS | 9,2 % | 475 618 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 6,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 5,1 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 1 316 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 33 874 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i EVXG HOLDING AS økte med 3,2 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- ALPHA TECHNOLOGIES AS delte anslagsvis ut 6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (9,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (11,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (15,1 mill. kr).
- SEMHA AS delte anslagsvis ut 2,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (16,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (12,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (26,1 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i EVXG HOLDING AS økte med 5,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- ALPHA TECHNOLOGIES AS delte anslagsvis ut 2,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (9,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (9,6 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i ALPHA TECHNOLOGIES AS falt med 5,4 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i ALPHA TECHNOLOGIES AS steg fra 1 mill. kr i 2023 til 9,7 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SEMHA AS delte anslagsvis ut 1,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (7,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (9,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (16,2 mill. kr).
- Finansinntektene i SEMHA AS steg fra 1,1 mill. kr i 2023 til 10 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i RADIER AS steg fra 45 kr i 2023 til 1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
I eierkjeden
- Eierandel i: Roboxi AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.