Anslag · inntektsår 2025
Øyehelse Invest 2 AS
Org.nr. 933762033 · AS · Uoppgitt · Oslo
Aksjene i Øyehelse Invest 2 AS gir de 35 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,6 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Øyehelse Invest 2 AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −0,1 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,26 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Øyehelse Invest 2 AS?
Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 2 054 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 8 289 kr i inntektsåret 2025.
Hvordan har det gått med Øyehelse Invest 2 AS?
Fra 2024 til 2025 falt egenkapitalen med 2 054 kr. Bankinnskuddene falt med 3,2 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 13 335 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 6 872 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 8 289 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Øyehelse Invest 2 AS?
Øyehelse Invest 2 AS eies til slutt av Personlig eier A (12,6 %), Personlig eier B (9,9 % gjennom HJ Øyelege AS), Personlig eier C (9,9 %), Personlig eier D (7,9 %) og Personlig eier E (7,9 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Øyehelse Invest 2 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A | 12,6 % | 327 003 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom HJ Øyelege AS | 9,9 % | 255 471 kr | 0 kr |
| Personlig eier C | 9,9 % | 255 471 kr | 0 kr |
| Personlig eier D | 7,9 % | 204 377 kr | 0 kr |
| Personlig eier E | 7,9 % | 204 377 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Latitude AS | 7,9 % | 204 377 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 7,5 % | 194 158 kr | 0 kr |
| Personlig eier H | 3,6 % | 91 970 kr | 0 kr |
| Personlig eier I | 3,2 % | 81 751 kr | 0 kr |
| Personlig eier J | 3,2 % | 81 751 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Hameo Invest AS | 1,6 % | 40 875 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Spionklubben Invest AS | 1,6 % | 40 875 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Spionklubben Invest AS | 1,6 % | 40 875 kr | 0 kr |
| Personlig eier N | 1,6 % | 40 875 kr | 0 kr |
| Personlig eier O | 1,6 % | 40 875 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 3,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2,6 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 8 289 kr
Hendelser i eierkjeden
- Antall aksjer i ØYEHELSE INVEST 2 AS økte fra 30 000 til 3 242 298 i 2025, og 29 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- HAMEO INVEST AS delte anslagsvis ut 2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (10,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (587 527 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (9 mill. kr).
- HAMEO INVEST AS delte anslagsvis ut 2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (11,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (631 593 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (10,4 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.