Anslag · inntektsår 2025
Partankers Xxix TT AS
Org.nr. 933668401 · AS · Utenriks sjøfart med gods · Oslo
Aksjene i Partankers Xxix TT AS gir de 26 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 220,3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Partankers Xxix TT AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 65,1 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,87 % av den samme verdien, så avkastningen er 75,2 ganger formuesskatten.
Hvordan har det gått med Partankers Xxix TT AS?
Fra 2024 til 2025 falt egenkapitalen med 65,7 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 22,9 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 86,8 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 167,7 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 1,8 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 2,4 mill. kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Partankers Xxix TT AS?
Partankers Xxix TT AS eies til slutt av Schoeller Holdings LTD (67,8 % gjennom Partankers Xxix AS), Maersk Tankers A/S (14,5 % gjennom Partankers Xxix AS), Perestroika (cyprus) LTD (5 % gjennom Partankers Xxix AS), Invima AB (2 % gjennom Partankers Xxix AS) og Campbell Maritime Investments Limit (1,8 % gjennom Partankers Xxix AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Partankers Xxix TT AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Schoeller Holdings LTD gjennom Partankers Xxix AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 67,8 % | 149,4 mill. kr | – |
| Maersk Tankers A/S gjennom Partankers Xxix AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 14,5 % | 31,9 mill. kr | – |
| Perestroika (cyprus) LTD gjennom Partankers Xxix AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 5 % | 11 mill. kr | – |
| Invima AB gjennom Partankers Xxix AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 2 % | 4,4 mill. kr | – |
| Campbell Maritime Investments Limit gjennom Partankers Xxix AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 1,8 % | 3,9 mill. kr | – |
| Holyoak Investments INC gjennom Partankers Xxix AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,9 % | 2 mill. kr | – |
| Personlig eier A gjennom Partankers Xxix AS → Arvo Invest AS | 0,5 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Partankers Xxix AS → Braveheart Capital AS | 0,5 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Partankers Xxix AS → Los Invest AS | 0,5 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| TW Investments Limited Partnership gjennom Partankers Xxix AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,5 % | 1,1 mill. kr | – |
| Personlig eier D gjennom Partankers Xxix AS → Westfield AS | 0,5 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Partankers Xxix AS → Arvo Invest AS | 0,5 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Partankers Xxix AS → Arvo Invest AS | 0,5 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Partankers Xxix AS → Esmar AS → Racce AS | 0,5 % | 1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Partankers Xxix AS → Esmar AS → Racce AS | 0,5 % | 1 mill. kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 275,3 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 220,3 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 2,4 mill. kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i PARTANKERS XXIX TT AS falt med 246,8 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i PARTANKERS XXIX AS falt med 293,8 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- ARVO INVEST AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i RS TROMMELSERVICE AS i 2025.
- ARVO INVEST AS gikk fra 3 % til 0 % av aksjene i BRIESE ECO HANDY AS i 2025.
- ARVO INVEST AS gikk fra 2,5 % til 0 % av aksjene i ATLANTICA SUPPLIER AS i 2025.
- ARVO INVEST AS gikk fra 2 % til 0 % av aksjene i NORWEGIAN PSV III AS i 2025.
- ARVO INVEST AS gikk fra 1,3 % til 0 % av aksjene i AECOM ENGINEERING TECHNOLOGY SERVICES AS i 2025.
- ADVANCED CONTROL AS delte anslagsvis ut 10 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (11,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (8,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (10,1 mill. kr).
- ESMAR AS delte anslagsvis ut 35 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (531,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (101,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (597,6 mill. kr).
- ESMAR AS gikk fra 9,5 % til 0 % av aksjene i FACTORING FINANS, ET DATTERSELSKAP AV BRAGE FINANS AS i 2025.
- ESMAR AS gikk fra 3,4 % til 2,2 % av aksjene i NORBIT ASA i 2025.
- ESMAR AS gikk fra 3,4 % til 0 % av aksjene i ATLANTIC GAS III AS i 2025.
- ESMAR AS gikk fra 2 % til 0 % av aksjene i NORWEGIAN PSV III AS i 2025.
- RACCE AS delte anslagsvis ut 23,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (134,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (40 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (151 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i PARTANKERS XXIX AS økte med 321 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i PARTANKERS XXIX AS steg fra 89 kr i 2023 til 1,5 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- ADVANCED CONTROL AS delte anslagsvis ut 8,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (8,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (11,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (11,2 mill. kr).
- ADVANCED CONTROL AS gikk fra 14,6 % til 4,1 % av aksjene i ADVANCED CONTROL ROBOTIC AS i 2024.
- ESMAR AS delte anslagsvis ut 45,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (418 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (159,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (531,3 mill. kr).
- ESMAR AS gikk fra 5,3 % til 3,4 % av aksjene i NORBIT ASA i 2024.
- ESMAR AS gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i PARTANKERS XXIV AS i 2024.
- RACCE AS delte anslagsvis ut 18,9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (98,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (55,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (134,8 mill. kr).
- Finansinntektene i RACCE AS steg fra 7,6 mill. kr i 2023 til 55,7 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.