Anslag · inntektsår 2025
Izulu AS
Org.nr. 933578275 · AS · Annen teknisk konsulentvirksomhet · Trondheim
Aksjene i Izulu AS gir de 23 personlige eierne anslagsvis 130 499 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 29,6 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Izulu AS?
Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 2,1 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 286 859 kr i inntektsåret 2025.
Hvordan har det gått med Izulu AS?
Fra 2024 til 2025 falt egenkapitalen med 2,1 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 456 590 kr og den langsiktige gjelden økte med 1,9 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 461 485 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 24,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 224 079 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 286 859 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Izulu AS?
Izulu AS eies til slutt av Personlig eier A (38,6 % gjennom Myrteigen Prores AS → Myrteigen Invest AS), Personlig eier B (17,4 % gjennom Ehc AS), Personlig eier C (6 % gjennom Nyhavn Holding AS), Personlig eier D (4,4 % gjennom Investeq AS) og Personlig eier E (4 % gjennom Næverdal Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Izulu AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Myrteigen Prores AS → Myrteigen Invest AS | 38,6 % | 11,4 mill. kr | 96 403 kr |
| Personlig eier B gjennom Ehc AS | 17,4 % | 5,2 mill. kr | 33 916 kr |
| Personlig eier C gjennom Nyhavn Holding AS | 6 % | 1,8 mill. kr | 180 kr |
| Personlig eier D gjennom Investeq AS | 4,4 % | 1,3 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Næverdal Invest AS | 4 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Spannlia Invest AS | 3,7 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Yaci AS | 3,6 % | 1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Bøsilla Invest AS | 2,3 % | 688 853 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Villdyret Invest AS | 2,3 % | 673 247 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Barbier Invest AS | 2,2 % | 645 291 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Ennimato Invest AS | 1,7 % | 515 054 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Ennimato Invest AS | 1,7 % | 515 054 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom NB29 Pro AS | 1,7 % | 514 851 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Vågenes Holding AS | 1,4 % | 413 675 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Terbium Invest AS | 1,3 % | 387 635 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 36,9 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 29,6 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 130 499 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 286 859 kr
Hendelser i eierkjeden
- Finansinntektene i MYRTEIGEN PRORES AS steg fra 1 kr i 2023 til 4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MYRTEIGEN PRORES AS gikk fra 38,8 % til 0 % av aksjene i PRORES AS i 2024.
- EHC AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ET GEO AS i 2024.
- NYHAVN HOLDING AS gikk fra 6,1 % til 0 % av aksjene i PRORES AS i 2024.
- INVESTEQ AS delte anslagsvis ut 550 000 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (662 253 kr) pluss årsresultatet 2024 (492 059 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (604 312 kr).
- INVESTEQ AS gikk fra 4,2 % til 0 % av aksjene i PRORES AS i 2024.
- NÆVERDAL INVEST AS gikk fra 4 % til 0 % av aksjene i PRORES AS i 2024.
I eierkjeden
- Eierandel i: Topi AS
- Eierandel i: Prores AS
- Eierandel i: Wellguard AS
- Eierandel i: Wellstarter AS
- Eierandel i: Well Intercept AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.