Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Esaf Invest AS

Org.nr. 933444031 · AS · Andre egeninvesteringsselskaper · Trondheim

Aksjene i Esaf Invest AS gir de 78 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Tjener Esaf Invest AS mer enn formuesskatten?

Egenkapitalen har gitt −0,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,19 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.

Hva ble holdt tilbake i Esaf Invest AS?

Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 21 788 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 5 524 kr i inntektsåret 2025.

Hvordan har det gått med Esaf Invest AS?

Fra 2024 til 2025 falt egenkapitalen med 21 788 kr. Bankinnskuddene falt med 51 454 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 8 887 kr i året.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 3 949 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 5 524 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Esaf Invest AS?

Esaf Invest AS eies til slutt av Personlig eier A (8,2 % gjennom Wennberg Technology Invest AS), Personlig eier B (3,3 %), Personlig eier C (3,3 %), Personlig eier D (3,3 % gjennom Flaksball AS) og Personlig eier E (3,3 % gjennom Frøland Finans og Forvaltning AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Esaf Invest AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A gjennom Wennberg Technology Invest AS8,2 %188 736 kr0 kr
Personlig eier B3,3 %77 035 kr0 kr
Personlig eier C3,3 %77 035 kr0 kr
Personlig eier D gjennom Flaksball AS3,3 %77 035 kr0 kr
Personlig eier E gjennom Frøland Finans og Forvaltning AS3,3 %77 035 kr0 kr
Personlig eier F gjennom Lean Invest AS3,3 %77 035 kr0 kr
Personlig eier G gjennom Maua Holding AS3,3 %77 035 kr0 kr
Personlig eier H gjennom Oliver Invest AS3,3 %77 035 kr0 kr
Personlig eier I gjennom Runway Invest AS3,3 %77 035 kr0 kr
Personlig eier J gjennom Hesi Invest AS2,7 %61 628 kr0 kr
Personlig eier K gjennom Graff & Graff AS2,5 %57 776 kr0 kr
Personlig eier L gjennom Gambit Invest AS2,5 %57 776 kr0 kr
Personlig eier M gjennom Tuft Consulting AS2,3 %53 925 kr0 kr
Personlig eier N gjennom Softedge AS → Evans Holding AS2,2 %51 498 kr0 kr
Personlig eier O gjennom Softedge AS → Nci Holding AS2,2 %51 498 kr0 kr
Verdigrunnlag
2,9 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
2,3 mill. kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
0 kr
Formuesskatt om én person eide alt
5 524 kr

Hendelser i eierkjeden

  • WENNBERG TECHNOLOGY INVEST AS delte anslagsvis ut 2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (3,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (13,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (14,8 mill. kr).
  • Innskutt egenkapital i SOFTEDGE AS økte med 749 476 kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Innskutt egenkapital i GRAFF & GRAFF AS økte med 4,5 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • WENNBERG TECHNOLOGY INVEST AS delte anslagsvis ut 1,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (0 kr) pluss årsresultatet 2024 (5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (3,6 mill. kr).
  • Finansinntektene i FLAKSBALL AS steg fra 43 504 kr i 2023 til 2,8 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • Finansinntektene i GRAFF & GRAFF AS steg fra 290 738 kr i 2023 til 2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.