Anslag · inntektsår 2025
Dibbel AS
Org.nr. 933342026 · AS · Dataprogrammeringstjenester · Oslo
Aksjene i Dibbel AS gir de 10 personlige eierne anslagsvis 4 700 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 7,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Dibbel AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −0,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,6 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Dibbel AS?
Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 45 228 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 54 300 kr i inntektsåret 2025.
Hvordan har det gått med Dibbel AS?
Fra 2024 til 2025 falt egenkapitalen med 45 228 kr. Bankinnskuddene falt med 96 577 kr og den langsiktige gjelden økte med 935 043 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 87 355 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 7,2 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 52 539 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 54 300 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Dibbel AS?
Dibbel AS eies til slutt av Personlig eier A (31 % gjennom Gait AS), Personlig eier B (22,6 % gjennom Gait AS), Personlig eier C (18,6 % gjennom Gait AS → Steff.Tech AS), Personlig eier D (6,7 % gjennom Takt Venture SPV1 AS → Takt Venture AS → Treca AS og Takt Venture SPV1 AS → Takt Venture AS → GSG Investering AS) og Personlig eier E (6,3 % gjennom Takt Venture SPV1 AS → Takt Venture AS → HSN Invest AS), og 5 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Dibbel AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Gait AS | 31 % | 2,2 mill. kr | 4 700 kr |
| Personlig eier B gjennom Gait AS | 22,6 % | 1,6 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Gait AS → Steff.Tech AS | 18,6 % | 1,3 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Takt Venture SPV1 AS → Takt Venture AS → Treca AS; Takt Venture SPV1 AS → Takt Venture AS → GSG Investering AS | 6,7 % | 482 373 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Takt Venture SPV1 AS → Takt Venture AS → HSN Invest AS | 6,3 % | 454 370 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Takt Venture SPV1 AS → Takt Venture AS → Savoca AS | 3,8 % | 272 622 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Takt Venture SPV1 AS → Takt Venture AS → Treca AS | 2,9 % | 209 751 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Takt Venture SPV1 AS → Takt Venture AS → Treca AS | 2,9 % | 209 751 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Gait AS | 2,8 % | 202 726 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Takt Venture SPV1 AS → WMLN Holding AS | 2,3 % | 161 776 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 9 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 7,2 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 4 700 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 54 300 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i TAKT VENTURE AS økte med 1,5 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- TAKT VENTURE AS gikk fra 100 % til 91 % av aksjene i TAKT VENTURE SPV1 AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i TRECA AS falt med 11,2 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- HSN INVEST AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i TAKT STUDIO AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.