Anslag · inntektsår 2025
NC Holdco AS
Org.nr. 933309460 · AS · Uoppgitt · Kristiansand
Aksjene i NC Holdco AS gir de 8 personlige eierne anslagsvis 554 240 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 68,4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener NC Holdco AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 7,7 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,84 % av den samme verdien, så avkastningen er 9,3 ganger formuesskatten.
Hvordan har det gått med NC Holdco AS?
Fra 2024 til 2025 falt egenkapitalen med 6,4 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 872 423 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 63,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 655 780 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 714 206 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier NC Holdco AS?
NC Holdco AS eies til slutt av Tom Erik Mykjåland (34,8 % gjennom FLT Holdco AS → Atlas Holdco AS), Lene Mykjåland (27,8 % gjennom FLT Holdco AS → Kesedilj AS), Frank Mykjåland (24,4 % gjennom FLT Holdco AS → Myco Holding AS), Eivind Bue (3 % gjennom Lillenes Holding AS) og Ove Netland (3 % gjennom Nettis AS), og 3 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av NC Holdco AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Tom Erik Mykjåland gjennom FLT Holdco AS → Atlas Holdco AS | 34,8 % | 23,8 mill. kr | 223 572 kr |
| Lene Mykjåland gjennom FLT Holdco AS → Kesedilj AS | 27,8 % | 19 mill. kr | 172 852 kr |
| Frank Mykjåland gjennom FLT Holdco AS → Myco Holding AS. Eier også aksjer i Kid ASA (0,01 %), Nekkar ASA (0,01 %), Axactor ASA (under 0,01 %), Link Mobility Group Holding ASA (under 0,01 %), Sparebanken Norge (under 0,01 %) og 8 andre | 24,4 % | 16,7 mill. kr | 149 047 kr |
| Eivind Bue gjennom Lillenes Holding AS. Eier også aksjer i Bue Capital AS (33,33 %) | 3 % | 2,1 mill. kr | 2 923 kr |
| Ove Netland gjennom Nettis AS | 3 % | 2,1 mill. kr | 2 923 kr |
| Per Fredrik Spieler gjennom Waterrats AS | 3 % | 2,1 mill. kr | 2 923 kr |
| Ingvild Langenes Bue gjennom Lillenes Holding AS | 2 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Trine Elise Horne gjennom Teh Holdco AS. Eier også aksjer i TTT Holding AS (50 %) | 2 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 85,5 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 68,4 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 714 206 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i NC HOLDCO AS falt med 6,4 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i NC HOLDCO AS steg fra 700 886 kr i 2024 til 9 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- FLT HOLDCO AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i MEDVIND TRENING AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i LILLENES HOLDING AS falt med 1,3 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i NETTIS AS falt med 603 900 kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
I eierkjeden
- Eierandel i: Realtime Production AS
- Eierandel i: Inspired Group AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.