Anslag · inntektsår 2025
Charge Safe AS
Org.nr. 933177947 · AS · Industri-, produkt- og motedesignvirksomhet · Karmøy
Aksjene i Charge Safe AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 456 303 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Charge Safe AS?
Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 416 090 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsåret 2025.
Hvordan har det gått med Charge Safe AS?
Fra 2024 til 2025 falt egenkapitalen med 416 090 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 123 431 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Charge Safe AS?
Charge Safe AS eies til slutt av Personlig eier A (32,4 % gjennom TTR Holding AS → Sabba AS og TTR Holding AS → Tygle Eiendom AS → Tygle AS → Sabba AS og Glass&Glede Eiendom AS → Sabba AS), Personlig eier B (18,2 % gjennom Leig Det Holding AS), Personlig eier C (8 % gjennom Praage AS), Personlig eier D (7 %) og Personlig eier E (6,6 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Charge Safe AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom TTR Holding AS → Sabba AS; TTR Holding AS → Tygle Eiendom AS → Tygle AS → Sabba AS; Glass&Glede Eiendom AS → Sabba AS | 32,4 % | 147 963 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Leig Det Holding AS | 18,2 % | 82 964 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Praage AS | 8 % | 36 504 kr | 0 kr |
| Personlig eier D | 7 % | 31 867 kr | 0 kr |
| Personlig eier E | 6,6 % | 30 075 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Ostefleisen Dy AS; direkte | 4,9 % | 22 218 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Bangor Ii AS | 4,7 % | 21 558 kr | 0 kr |
| Personlig eier H | 3,6 % | 16 593 kr | 0 kr |
| Personlig eier I | 3,5 % | 15 971 kr | 0 kr |
| Personlig eier J | 2,7 % | 12 237 kr | 0 kr |
| Personlig eier K | 1,8 % | 8 296 kr | 0 kr |
| Personlig eier L | 1,3 % | 5 998 kr | 0 kr |
| Personlig eier M | 0,9 % | 4 148 kr | 0 kr |
| Personlig eier N | 0,9 % | 4 148 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Makula AS → Adebell Holding AS | 0,7 % | 3 042 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 570 379 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 456 303 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- TTR HOLDING AS gikk fra 27,5 % til 17,5 % av aksjene i CHARGE SAFE AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Personlig eier D gikk fra 8,9 % til 7 % av aksjene i CHARGE SAFE AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- SABBA AS gikk fra 4,5 % til 0,9 % av aksjene i CHARGE SAFE AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- LEIG DET HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i TYGLE EIENDOM AS i 2025.
- TTR HOLDING AS gikk fra 27,5 % til 17,5 % av aksjene i CHARGE SAFE AS i 2025.
- TYGLE EIENDOM AS delte anslagsvis ut 552 368 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (4,2 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.