Anslag · inntektsår 2025
Postveien 142 Eiendom AS
Org.nr. 933083543 · AS
Aksjene i Postveien 142 Eiendom AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 3,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Postveien 142 Eiendom AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 72,1 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,42 % av den samme verdien, så avkastningen er 171,7 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Postveien 142 Eiendom AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 12 515 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 39 482 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Postveien 142 Eiendom AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 12 515 kr. Bankinnskuddene økte med 688 502 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 538 266 kr. Det er i snitt tatt ut 3,3 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 107 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (31 231 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 3,7 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 17 968 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 19 413 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Postveien 142 Eiendom AS?
Postveien 142 Eiendom AS eies til slutt av Grundstücksgesellschaft Prignitz GM (50,5 % gjennom Postveien 142 Holding AS → Ewa Eiendom Norge AS), Geir Sverre Stoutland (9,8 % gjennom Postveien 142 Holding AS → Stout Verdikapital AS → Scandinavian Marine AS og Postveien 142 Holding AS → Scandinavian Marine AS), Rita Irgens (5,4 % gjennom Postveien 142 Holding AS → Stout Verdikapital AS → NB 14 Holding AS og Postveien 142 Holding AS → NB 14 Holding AS), Tore Moger (5,4 % gjennom Postveien 142 Holding AS → Stout Verdikapital AS → Monar Invest AS og Postveien 142 Holding AS → Monar Invest AS) og Jørgen Moger (5,4 % gjennom Postveien 142 Holding AS → Stout Verdikapital AS → Regom Invest AS og Postveien 142 Holding AS → Regom Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Postveien 142 Eiendom AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Grundstücksgesellschaft Prignitz GM gjennom Postveien 142 Holding AS → Ewa Eiendom Norge AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 50,5 % | 1,9 mill. kr | – |
| Geir Sverre Stoutland gjennom Postveien 142 Holding AS → Stout Verdikapital AS → Scandinavian Marine AS; Postveien 142 Holding AS → Scandinavian Marine AS. Eier også aksjer i Ledidi AS (0,31 %) | 9,8 % | 361 307 kr | 0 kr |
| Rita Irgens gjennom Postveien 142 Holding AS → Stout Verdikapital AS → NB 14 Holding AS; Postveien 142 Holding AS → NB 14 Holding AS. Eier også aksjer i Aker Solutions ASA (under 0,01 %), Akastor ASA (under 0,01 %), Aker BP ASA (under 0,01 %), Aker Horizons ASA (under 0,01 %) | 5,4 % | 198 679 kr | 0 kr |
| Tore Moger gjennom Postveien 142 Holding AS → Stout Verdikapital AS → Monar Invest AS; Postveien 142 Holding AS → Monar Invest AS | 5,4 % | 198 642 kr | 0 kr |
| Jørgen Moger gjennom Postveien 142 Holding AS → Stout Verdikapital AS → Regom Invest AS; Postveien 142 Holding AS → Regom Invest AS. Eier også aksjer i Hakadal Golfdrift AS (0,04 %), Af Gruppen ASA (0,04 %) | 5,4 % | 198 642 kr | 0 kr |
| Håvard Olsen gjennom Postveien 142 Holding AS → Stout Verdikapital AS → Stamnneset AS → Håvard Holding AS; Postveien 142 Holding AS → Stamnneset AS → Håvard Holding AS. Eier også aksjer i Kvarøy Pubdrift AS (25 %), Haukenesbrygga AS (0,61 %) | 3,6 % | 132 440 kr | 0 kr |
| Gjermund Olsen gjennom Postveien 142 Holding AS → Stout Verdikapital AS → Stamnneset AS → Kvarøy Holding AS; Postveien 142 Holding AS → Stamnneset AS → Kvarøy Holding AS. Eier også aksjer i Haukenesbrygga AS (0,61 %) | 3,6 % | 132 440 kr | 0 kr |
| Ida Knutsen gjennom Postveien 142 Holding AS → Stout Verdikapital AS → Stamnneset AS → Pionèr Holding AS; Postveien 142 Holding AS → Stamnneset AS → Pionèr Holding AS. Eier også aksjer i Haukenesbrygga AS (0,31 %) | 3,6 % | 132 440 kr | 0 kr |
| Tord Ueland Kolstad gjennom Postveien 142 Holding AS → Stout Verdikapital AS → T Kolstad Eiendom AS. Eier også aksjer i Viking Nord AS (100 %), Issi Utvikling AS (40 %) | 1,6 % | 60 836 kr | 0 kr |
| Henrik Zetlitz Nessler gjennom Postveien 142 Holding AS → Stout Verdikapital AS → Wikaz Eiendom AS → HZN Invest AS; Postveien 142 Holding AS → Wikaz Eiendom AS → HZN Invest AS | 1,6 % | 57 532 kr | 0 kr |
| Bjørn Stray gjennom Postveien 142 Holding AS → Stout Verdikapital AS → Firecon AS; Postveien 142 Holding AS → Firecon AS. Eier også aksjer i Aqualis ASA (4,89 %), KRB Capital AS (3,57 %), Ledidi AS (2,77 %), Startuplab Founders Fund Iii AS (2,12 %), Startuplab Founders Fund Iv AS (0,67 %) og 2 andre | 1,4 % | 51 657 kr | 0 kr |
| Sverre Fjeld Halvorsen gjennom Postveien 142 Holding AS → Stout Verdikapital AS → Sveka AS; Postveien 142 Holding AS → Sveka AS. Eier også aksjer i Power Real 1 AS (8,34 %), Offentlig Bygg Askøy Invest AS (1,5 %), Byggvare Eiendomsinvest AS (1,21 %) | 1,1 % | 39 728 kr | 0 kr |
| Øyvind Wettestad gjennom Postveien 142 Holding AS → WMK Invest AS | 1 % | 35 977 kr | 0 kr |
| Jan Vatsvåg gjennom Postveien 142 Holding AS → Stout Verdikapital AS → Ids Invest AS. Eier også aksjer i Innovative Design Solutions AS (100 %), Bridge Energy AS (under 0,01 %), Aker ASA (under 0,01 %), Equinor ASA (under 0,01 %) | 0,8 % | 30 418 kr | 0 kr |
| Eivind Heldal Stray gjennom Postveien 142 Holding AS → Firecon AS. Eier også aksjer i Aqualis ASA (under 0,01 %), Norwegian Air Shuttle ASA (under 0,01 %) | 0,5 % | 20 191 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 4,6 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 3,7 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 19 413 kr
Hendelser i eierkjeden
- POSTVEIEN 142 EIENDOM AS delte anslagsvis ut 3,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (3,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,1 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i POSTVEIEN 142 HOLDING AS falt med 7,5 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i STAMNNESET AS falt med 5 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- POSTVEIEN 142 EIENDOM AS delte anslagsvis ut 3,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,1 mill. kr).
- POSTVEIEN 142 EIENDOM AS gikk fra 7,2 % til 0 % av aksjene i SLETTESTRANDVEIEN HOLDING AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i STAMNNESET AS falt med 5 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i STAMNNESET AS steg fra 135 809 kr i 2023 til 2,3 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- STAMNNESET AS gikk fra 29 % til 14,1 % av aksjene i SKADE AS i 2024.
- STAMNNESET AS gikk fra 18,2 % til 9,1 % av aksjene i POSTVEIEN 142 HOLDING AS i 2024.
- SCANDINAVIAN MARINE AS gikk fra 16,2 % til 8,1 % av aksjene i POSTVEIEN 142 HOLDING AS i 2024.
- NB 14 HOLDING AS gikk fra 9,1 % til 4,5 % av aksjene i POSTVEIEN 142 HOLDING AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.