Anslag · inntektsår 2025
Thermal Technology AS
Org.nr. 933072851 · AS · Uoppgitt · Ulstein
Aksjene i Thermal Technology AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 72 462 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Thermal Technology AS?
Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 ble 382 962 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 5 784 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsåret 2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 144 913 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Thermal Technology AS?
Fra 2024 til 2025 økte egenkapitalen med 388 746 kr. Bankinnskuddene falt med 87 232 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 383 459 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Thermal Technology AS?
Thermal Technology AS eies til slutt av Bernt Aage Ulstein (25 %), André Bjørnøy (11,8 % gjennom Pyro Eiendom AS → Pyrofabrikken AS), Palmar Svenn Bjørnøy (11,8 % gjennom Pyro Eiendom AS → Pyrofabrikken AS), Ove Arild Bjørnøy (10,1 % gjennom Pyro Eiendom AS → Pyrofabrikken AS) og Stig Ulstein (5,4 % gjennom Pyro Eiendom AS → Ulmatec Eiendom AS → Ulmar AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Thermal Technology AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Bernt Aage Ulstein. Eier også aksjer i Umt Investments AS (1,89 %), Norsk Hydro ASA (under 0,01 %) | 25 % | 18 116 kr | 0 kr |
| André Bjørnøy gjennom Pyro Eiendom AS → Pyrofabrikken AS. Eier også aksjer i Rec Silicon Holdings AS (under 0,01 %) | 11,8 % | 8 560 kr | 0 kr |
| Palmar Svenn Bjørnøy gjennom Pyro Eiendom AS → Pyrofabrikken AS. Eier også aksjer i Swiss Life Ref Esg Nordic 2022 Invest i AS (0,06 %), Swiss Life Ref Nordic 2018 Invest AS (0,05 %), Cubera Private Equity 2021 Invest AS (0,04 %), Kjøita Eiendom AS (0,03 %), Rana Gruber AS (under 0,01 %) og 10 andre | 11,8 % | 8 560 kr | 0 kr |
| Ove Arild Bjørnøy gjennom Pyro Eiendom AS → Pyrofabrikken AS. Eier også aksjer i Atlantica Server AS (1,37 %), D48 Invest AS (1,1 %), Askim Logistikksenter Invest i AS (0,5 %), Swiss Life Ref Esg Nordic 2022 Invest i AS (0,13 %), Helsfyr Kontorinvest Iii AS (0,12 %) og 2 andre | 10,1 % | 7 337 kr | 0 kr |
| Stig Ulstein gjennom Pyro Eiendom AS → Ulmatec Eiendom AS → Ulmar AS. Eier også aksjer i Norsk Fjordsenter AS (0,04 %) | 5,4 % | 3 939 kr | 0 kr |
| Ida Pernille Ulstein Jekov gjennom Pyro Eiendom AS → Ulmatec Eiendom AS → Ulmar AS. Eier også aksjer i Ulstein Capital AS (100 %) | 3,6 % | 2 601 kr | 0 kr |
| Martine Ulstein gjennom Pyro Eiendom AS → Ulmatec Eiendom AS → Ulmar AS | 3,6 % | 2 601 kr | 0 kr |
| Stig Kolbein Ulstein gjennom Pyro Eiendom AS → Ulmatec Eiendom AS → Ulmar AS | 3,6 % | 2 601 kr | 0 kr |
| Håvard Ulstein gjennom Pyro Eiendom AS → Ulmatec Eiendom AS → Borgstein AS → Excalibur AS. Eier også aksjer i Osneset AS (24,27 %), Kid ASA (under 0,01 %), Sats ASA (under 0,01 %), Sparebank 1 Nord-Norge (under 0,01 %), Link Mobility Group Holding ASA (under 0,01 %) og 19 andre | 2,5 % | 1 793 kr | 0 kr |
| Svein Idar Ulstein gjennom Pyro Eiendom AS → Ulmatec Eiendom AS → Borgstein AS → Henna Invest AS. Eier også aksjer i Osneset AS (24,27 %), Ulstein Group ASA (0,18 %), Kid ASA (under 0,01 %), Sats ASA (under 0,01 %), Sparebank 1 Nord-Norge (under 0,01 %) og 20 andre | 2,5 % | 1 793 kr | 0 kr |
| Henning Ulstein gjennom Pyro Eiendom AS → Ulmatec Eiendom AS → Borgstein AS → Kniven Invest AS. Eier også aksjer i Osneset AS (24,27 %), Kid ASA (under 0,01 %), Sats ASA (under 0,01 %), Sparebank 1 Nord-Norge (under 0,01 %), Link Mobility Group Holding ASA (under 0,01 %) og 20 andre | 2,5 % | 1 793 kr | 0 kr |
| Morten Ulstein gjennom Pyro Eiendom AS → Ulmatec Eiendom AS → Borgstein AS → Mimar Borgstein AS. Eier også aksjer i Mimar AS (58,46 %), Ulstein Technology AS (10 %), Osneset AS (2,9 %), Ulstein Group ASA (under 0,01 %) | 2,5 % | 1 793 kr | 0 kr |
| Ingunn Merete Ulstein Botnen gjennom Pyro Eiendom AS → Ulmatec Eiendom AS → Borgstein AS → Reiten AS. Eier også aksjer i Osneset AS (24,27 %), Ulstein Group ASA (0,12 %), Kid ASA (under 0,01 %), Sats ASA (under 0,01 %), Sparebank 1 Nord-Norge (under 0,01 %) og 20 andre | 2,5 % | 1 793 kr | 0 kr |
| Håvard Ole Myrene gjennom Pyro Eiendom AS → Ulmatec Eiendom AS. Eier også aksjer i Ulstein Technology AS (15 %), Umt Investments AS (1,89 %), Ulstein Marine Technology AS (0,32 %), Ulmatec Handling Systems AS (0,28 %) | 2,5 % | 1 793 kr | 0 kr |
| Asbjørn Eldar Hasund gjennom Pyro Eiendom AS → Ulmatec Eiendom AS → Bjørnulf AS → Bjørnulf Verdi AS. Eier også aksjer i Sparebanken Møre (under 0,01 %), Orkla ASA (under 0,01 %), Aker ASA (under 0,01 %) | 2 % | 1 420 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 90 578 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 72 462 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- PYRO EIENDOM AS delte anslagsvis ut 990 001 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (−2,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (729 699 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (−2,4 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i PYRO EIENDOM AS falt med 6,3 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- ULMATEC EIENDOM AS gikk fra 100 % til 42 % av aksjene i BARO SOLUTIONS AS i 2025.
- ULMAR AS gikk fra 8,3 % til 0 % av aksjene i ISLAND OFFSHORE INVEST AS i 2025.
- EMAR INVEST AS gikk fra 6,3 % til 0 % av aksjene i ISLAND OFFSHORE INVEST AS i 2025.
- PYRO EIENDOM AS delte anslagsvis ut 990 000 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (−1,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (559 198 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (−2,1 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.