Anslag · inntektsår 2025
Sse Utvikling AS
Org.nr. 933018393 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Voss
Aksjene i Sse Utvikling AS gir de 8 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Sse Utvikling AS?
Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 104 218 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsåret 2025.
Hvordan har det gått med Sse Utvikling AS?
Fra 2024 til 2025 falt egenkapitalen med 104 218 kr. Bankinnskuddene falt med 2 614 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Sse Utvikling AS?
Sse Utvikling AS eies til slutt av Personlig eier A (44,7 % gjennom STN Engineering AS → ST Holdingselskap AS → KMS Investor AS), Personlig eier B (22 % gjennom Nils Harald Seim AS), Personlig eier C (22 % gjennom Nils Harald Seim AS), Personlig eier D (6 % gjennom Nils Harald Seim AS) og Personlig eier E (2,5 % gjennom STN Engineering AS → ST Holdingselskap AS → Torsen Invest AS), og 3 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Sse Utvikling AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom STN Engineering AS → ST Holdingselskap AS → KMS Investor AS | 44,7 % | 578 414 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Nils Harald Seim AS | 22 % | 284 841 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Nils Harald Seim AS | 22 % | 284 841 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Nils Harald Seim AS | 6 % | 77 684 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom STN Engineering AS → ST Holdingselskap AS → Torsen Invest AS | 2,5 % | 32 368 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom STN Engineering AS → ST Holdingselskap AS → Can-Invest AS | 1,9 % | 24 729 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom STN Engineering AS → ST Holdingselskap AS → Otry Invest AS | 0,5 % | 6 027 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom STN Engineering AS → ST Holdingselskap AS → Gilbakken AS | 0,5 % | 5 826 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,6 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,3 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- ST HOLDINGSELSKAP AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i SSE UTVIKLING AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- NILS HARALD SEIM AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (27,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (5,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (30,1 mill. kr).
- ST HOLDINGSELSKAP AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i DALSMOEN 67 AS i 2025.
- ST HOLDINGSELSKAP AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i SSE UTVIKLING AS i 2025.
- ST HOLDINGSELSKAP AS gikk fra 46,1 % til 0 % av aksjene i VESTLANDSKE BUSTADUTVIKLING AS i 2025.
- ST HOLDINGSELSKAP AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (64,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (115 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (174,7 mill. kr).
- Finansinntektene i ST HOLDINGSELSKAP AS steg fra 30,2 mill. kr i 2023 til 115,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- ST HOLDINGSELSKAP AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i UTLEIGESENTERET AS i 2024.
- ST HOLDINGSELSKAP AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ST ENTREPRENØR AS i 2024.
- Finansinntektene i KMS INVESTOR AS steg fra 348 kr i 2023 til 6,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
I eierkjeden
- Eierandel i: Regimentsbygget AS
- Eierandel i: Groavegen AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.