Anslag · inntektsår 2025
Pace Pilot AS
Org.nr. 933010201 · AS · Undervisning innenfor idrett og rekreasjon · Moss
Aksjene i Pace Pilot AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 333 342 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Pace Pilot AS?
Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 3 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (4 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsåret 2025.
Hvordan har det gått med Pace Pilot AS?
Fra 2024 til 2025 økte egenkapitalen med 3 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 1,5 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,7 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 8 110 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 0 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Pace Pilot AS?
Pace Pilot AS eies til slutt av Personlig eier A (30 % gjennom Hassel AS), Personlig eier B (30 % gjennom Saha Invest AS), Personlig eier C (15 % gjennom Wium Invest AS), Personlig eier D (9,6 % gjennom Marlin Holding AS) og Personlig eier E (2,7 % gjennom Glattstrøm AS), og 9 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Pace Pilot AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Hassel AS | 30 % | 99 954 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Saha Invest AS | 30 % | 99 954 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Wium Invest AS | 15 % | 49 977 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Marlin Holding AS | 9,6 % | 31 885 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Glattstrøm AS | 2,7 % | 9 139 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Kep Capital AS | 2,7 % | 9 139 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 1,9 % | 6 427 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Flagstone AS → Kona Invest AS; Kona Invest AS | 1,8 % | 5 998 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Hasseleid Invest AS | 1,6 % | 5 281 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Flagstone AS | 1,1 % | 3 763 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Flagstone AS | 1 % | 3 293 kr | 0 kr |
| Personlig eier L | 0,9 % | 2 855 kr | 0 kr |
| Personlig eier M | 0,9 % | 2 855 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Flagstone AS → Æljhufs Holding AS | 0,8 % | 2 822 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 416 677 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 333 342 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i PACE PILOT AS økte med 4 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i PACE PILOT AS økte fra 75 000 til 100 049 i 2025, og 9 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- Finansinntektene i SAHA INVEST AS steg fra 239 786 kr i 2024 til 1,5 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SAHA INVEST AS gikk fra 1,3 % til 0 % av aksjene i MI AARS AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i MARLIN HOLDING AS økte med 73,4 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- HASSEL AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i QVISTEN XTND AS i 2024.
- MARLIN HOLDING AS delte anslagsvis ut 17 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (37,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,1 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,1 mrd. kr).
- Innskutt egenkapital i MARLIN HOLDING AS økte med 201,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i MARLIN HOLDING AS steg fra 1,3 mill. kr i 2023 til 1,1 mrd. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.