Anslag · inntektsår 2025
Ip Manco AS
Org.nr. 932918641 · AS · Uoppgitt · Oslo
Aksjene i Ip Manco AS gir de 38 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 5,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Ip Manco AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −1,1 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,55 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Ip Manco AS?
Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 4,4 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (4,5 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 38 976 kr i inntektsåret 2025.
Hvordan har det gått med Ip Manco AS?
Fra 2024 til 2025 økte egenkapitalen med 4,4 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 999 439 kr og den langsiktige gjelden økte med 32 607 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 62 703 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 9,2 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 73 106 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 38 976 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Ip Manco AS?
Ip Manco AS eies til slutt av Personlig eier A (11,5 % gjennom Talentum AS), Personlig eier B (8,4 % gjennom Bacs Invest AS), Personlig eier C (7,1 % gjennom Les Arcis Invest AS), Personlig eier D (4,4 % gjennom Anne Johnsen AS) og Personlig eier E (4,4 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Ip Manco AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Talentum AS | 11,5 % | 650 893 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Bacs Invest AS | 8,4 % | 475 653 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Les Arcis Invest AS | 7,1 % | 400 550 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Anne Johnsen AS | 4,4 % | 250 344 kr | 0 kr |
| Personlig eier E | 4,4 % | 250 344 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Skarphedin AS | 4,4 % | 250 344 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 4 % | 225 309 kr | 0 kr |
| Benjamin Toby Lawrence (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 3,5 % | 200 275 kr | – |
| Rainer Sterthaus (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 3,5 % | 200 275 kr | – |
| Sebastian Vincent (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 3,5 % | 200 275 kr | – |
| Personlig eier H | 2,7 % | 150 206 kr | 0 kr |
| Personlig eier I | 2,7 % | 150 206 kr | 0 kr |
| Personlig eier J | 2,7 % | 150 206 kr | 0 kr |
| Personlig eier K | 2,7 % | 150 206 kr | 0 kr |
| Gabriella Nyström Gustavsson (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 2,6 % | 149 533 kr | – |
- Verdigrunnlag
- 7,1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 5,7 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 38 976 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i IP MANCO AS økte med 4,5 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i IP MANCO AS økte fra 7 079 686 til 11 299 686 i 2025, og 23 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- ALEXANDER HALLINGSTAD gikk fra 5,6 % til 0 % av aksjene i IP MANCO AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
I eierkjeden
- Eierandel i: Ip Holdco AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.