Anslag · inntektsår 2025
Remadrass AS
Org.nr. 932881543 · AS · Annen industriproduksjon ikke nevnt annet sted · Ringerike
Aksjene i Remadrass AS gir de 2 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Remadrass AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −26,7 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,02 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Remadrass AS?
Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 600 503 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 398 kr i inntektsåret 2025.
Hvordan har det gått med Remadrass AS?
Fra 2024 til 2025 falt egenkapitalen med 600 503 kr. Bankinnskuddene økte med 1,5 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 2 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 640 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 398 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Remadrass AS?
Remadrass AS eies til slutt av Personlig eier A (66 %), Red Beacon LTD (10 %), Sparebank 1 Næringsstiftelse (7,5 %), Ringerike Kommune (6,9 % gjennom Hadeland og Ringerike Avfallsselskap AS) og Gran Kommune (3,1 % gjennom Hadeland og Ringerike Avfallsselskap AS), og 4 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Remadrass AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A | 66 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Red Beacon LTD (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 10 % | 180 010 kr | – |
| Sparebank 1 Næringsstiftelse | 7,5 % | 134 970 kr | – |
| Ringerike Kommune gjennom Hadeland og Ringerike Avfallsselskap AS | 6,9 % | 124 113 kr | – |
| Gran Kommune gjennom Hadeland og Ringerike Avfallsselskap AS | 3,1 % | 56 676 kr | – |
| Lunner Kommune gjennom Hadeland og Ringerike Avfallsselskap AS | 2,1 % | 37 807 kr | – |
| Jevnaker Kommune gjennom Hadeland og Ringerike Avfallsselskap AS | 1,7 % | 29 701 kr | – |
| Personlig eier B gjennom Mansikka AS | 1,5 % | 26 974 kr | 0 kr |
| Hole Kommune gjennom Hadeland og Ringerike Avfallsselskap AS | 1,2 % | 21 594 kr | – |
- Verdigrunnlag
- 2,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,8 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 398 kr
Hendelser i eierkjeden
- Antall aksjer i REMADRASS AS økte fra 30 000 til 36 364 i 2025, og 3 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- MANSIKKA AS delte anslagsvis ut 1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,4 mill. kr).
I eierkjeden
- Eier: Sparebank 1 Næringsstiftelse
- Eier: Ringerike Kommune
- Eier: Gran Kommune
- Eier: Lunner Kommune
- Eier: Jevnaker Kommune
- Eier: Hole Kommune
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.