Anslag · inntektsår 2025
Remøy Volt Group AS
Org.nr. 932731185 · AS · Tjenester tilknyttet fiske, fangst og akvakultur · Herøy
Aksjene i Remøy Volt Group AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 5,2 mill. kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 839,3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i konsernregnskapet for 2024.
Tjener Remøy Volt Group AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 0,6 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,88 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Remøy Volt Group AS?
Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 ble 4,5 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 1,4 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 9,2 mill. kr i inntektsåret 2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 1,7 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Remøy Volt Group AS?
Fra 2024 til 2025 økte egenkapitalen med 4,5 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 17,8 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 76,8 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 1,4 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0,1 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (14,8 mill. kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 842,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 9,2 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 9,2 mill. kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Remøy Volt Group AS?
Remøy Volt Group AS eies til slutt av Crestline Opportunity V Master Fund (11,6 %), Morten Andre Hoff (9,6 % gjennom MH Holding AS), Crestline Opportunity Iv Master Fun (7,1 %), Karin Kvalsvik Frøystad (4,4 % gjennom Of Marine AS) og Ottar Arne Frøystad (4,4 % gjennom Of Marine AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Remøy Volt Group AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Crestline Opportunity V Master Fund (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 11,6 % | 97,6 mill. kr | – |
| Morten Andre Hoff gjennom MH Holding AS | 9,6 % | 80,7 mill. kr | 849 528 kr |
| Crestline Opportunity Iv Master Fun (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 7,1 % | 59,9 mill. kr | – |
| Karin Kvalsvik Frøystad gjennom Of Marine AS | 4,4 % | 36,9 mill. kr | 367 113 kr |
| Ottar Arne Frøystad gjennom Of Marine AS | 4,4 % | 36,9 mill. kr | 367 113 kr |
| Johanne Eldri Olsen Remøy gjennom Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; SR Marine Ii AS | 4,3 % | 36,4 mill. kr | 362 035 kr |
| Nina Helen Remøy gjennom Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; SR Marine Ii AS | 4,3 % | 36,4 mill. kr | 362 035 kr |
| Sigurd Olsen Remøy gjennom Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; SR Marine Ii AS. Eier også aksjer i Pareto Bank ASA (under 0,01 %), Salmon Evolution ASA (under 0,01 %), Sats ASA (under 0,01 %), Akastor ASA (under 0,01 %), Protector Forsikring ASA (under 0,01 %) og 6 andre | 4,3 % | 36,4 mill. kr | 362 035 kr |
| Ståle Karolius Remøy gjennom Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; SR Marine Ii AS. Eier også aksjer i AS Hotel Alexandra (0,27 %), Sparebank 1 Helgeland (under 0,01 %), Sparebank 1 Nord-Norge (under 0,01 %), Sparebanken Møre (under 0,01 %), Sparebank 1 SMN (under 0,01 %) og 9 andre | 4,3 % | 36,4 mill. kr | 362 035 kr |
| Therese Remøy gjennom Volt Shipping AS → SR Marine Ii AS; SR Marine Ii AS | 4,3 % | 36,4 mill. kr | 362 035 kr |
| Knut Axel Ugland gjennom Knut Axel Ugland Holding AS → Knut Axel Ugland Invest AS. Eier også aksjer i Bravura AS (2,52 %), Worksoft AS (1,97 %) | 4,3 % | 35,7 mill. kr | 354 464 kr |
| Even Toreson Remøy gjennom Volt Shipping AS → TR Marine AS; TR Marine AS. Eier også aksjer i Remøy Pelagisk AS (50 %), Premium Travel Holding AS (under 0,01 %), Salmon Evolution ASA (under 0,01 %), Havila Kystruten AS (under 0,01 %), Gigante Salmon AS (under 0,01 %) og 5 andre | 4,3 % | 35,7 mill. kr | 354 335 kr |
| Helge Toreson Remøy gjennom Volt Shipping AS → TR Marine AS; TR Marine AS | 4,3 % | 35,7 mill. kr | 354 335 kr |
| Margaret Berge Remøy gjennom Volt Shipping AS → TR Marine AS; TR Marine AS | 4,3 % | 35,7 mill. kr | 354 335 kr |
| Tor-André Remøy gjennom Volt Shipping AS → TR Marine AS; TR Marine AS | 4,3 % | 35,7 mill. kr | 354 335 kr |
- Verdigrunnlag
- 1 mrd. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 839,3 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 9,2 mill. kr
Hendelser i eierkjeden
- OF MARINE AS delte anslagsvis ut 14 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (108,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (99,3 mill. kr).
- REMØY MANAGEMENT AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i REMØY VOLT GROUP AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- VOLT SHIPPING AS delte anslagsvis ut 20,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (−540 726 kr) pluss årsresultatet 2024 (216,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (195,5 mill. kr).
- Finansinntektene i VOLT SHIPPING AS steg fra 7 905 kr i 2023 til 217,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- VOLT SHIPPING AS gikk fra 42,1 % til 0 % av aksjene i VOLT HARVEST GROUP AS i 2024.
- SR MARINE II AS delte anslagsvis ut 12,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (18,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (182,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (188,3 mill. kr).
- Finansinntektene i SR MARINE II AS steg fra 3,2 mill. kr i 2023 til 183,8 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SR MARINE II AS gikk fra 27 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL GROUP AS i 2024.
- SR MARINE II AS gikk fra 17,5 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL AS i 2024.
- TR MARINE AS delte anslagsvis ut 25 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (18,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (172,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (165,6 mill. kr).
- Finansinntektene i TR MARINE AS steg fra 2,5 mill. kr i 2023 til 173,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- TR MARINE AS gikk fra 27 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL GROUP AS i 2024.
- TR MARINE AS gikk fra 15,5 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL AS i 2024.
- Finansinntektene i MH HOLDING AS steg fra 19,2 mill. kr i 2023 til 75 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MH HOLDING AS gikk fra 21,3 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL GROUP AS i 2024.
- MH HOLDING AS gikk fra 12 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL AS i 2024.
- OF MARINE AS delte anslagsvis ut 13 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (4,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (116,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (108,3 mill. kr).
- Finansinntektene i OF MARINE AS steg fra 1,5 mill. kr i 2023 til 116,8 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- OF MARINE AS gikk fra 16,7 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL GROUP AS i 2024.
- OF MARINE AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL AS i 2024.
- OF MARINE AS gikk fra 2,6 % til 0 % av aksjene i VOLT HARVEST GROUP AS i 2024.
- KNUT AXEL UGLAND HOLDING AS gikk fra 34 % til 0 % av aksjene i REM VALHALL AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.