Anslag · inntektsår 2025
Convene Manco AS
Org.nr. 932728168 · AS · Uoppgitt · Gloppen
Aksjene i Convene Manco AS gir de 7 personlige eierne anslagsvis 199 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 8,9 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Convene Manco AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −0,1 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,64 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Convene Manco AS?
Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 13 131 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 71 395 kr i inntektsåret 2025.
Hvordan har det gått med Convene Manco AS?
Fra 2024 til 2025 falt egenkapitalen med 13 131 kr. Bankinnskuddene økte med 11 299 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 114 857 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 8,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 69 890 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 71 395 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Convene Manco AS?
Convene Manco AS eies til slutt av Personlig eier A (20 % gjennom Gnist Invest AS og direkte), Personlig eier B (14,4 % gjennom E.B Group AS og direkte), Personlig eier C (14,4 %), Invesco CR. Partners Fund Ii L.P. (13,1 %) og Personlig eier D (12 %), og 7 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Convene Manco AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Gnist Invest AS; direkte | 20 % | 1,8 mill. kr | 199 kr |
| Personlig eier B gjennom E.B Group AS; direkte | 14,4 % | 1,3 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier C | 14,4 % | 1,3 mill. kr | 0 kr |
| Invesco CR. Partners Fund Ii L.P. (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 13,1 % | 1,2 mill. kr | – |
| Personlig eier D | 12 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier E | 10 % | 889 954 kr | 0 kr |
| Invesco CR. Partn. Co-Inv Fund L.P. (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 5,1 % | 451 988 kr | – |
| Personlig eier F | 4 % | 355 982 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 3,2 % | 284 785 kr | 0 kr |
| Invesco Eur Senior Loan Fund (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 1,7 % | 147 284 kr | – |
| Invesco CR. Partn. Opp. Fund 2020 (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 1,5 % | 132 201 kr | – |
| Invesco Us Senior Loan Fund (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,7 % | 61 316 kr | – |
- Verdigrunnlag
- 11,1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 8,9 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 199 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 71 395 kr
Hendelser i eierkjeden
- HVEISEL AS delte anslagsvis ut 582 047 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−39 046 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (600 420 kr).
- Antall aksjer i CONVENE MANCO AS økte fra 3 000 til 40 964 695 i 2024, og 16 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- NYTT FORETAK AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i CONVENE MANCO AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- HVEISEL AS delte anslagsvis ut 3,9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (78 278 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,2 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.