Anslag · inntektsår 2025
Fjord Bulk Ii AS
Org.nr. 932691353 · AS · Innenriks sjøfart med gods · Averøy
Aksjene i Fjord Bulk Ii AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Fjord Bulk Ii AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −22,4 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,3 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Fjord Bulk Ii AS?
Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 784 040 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 10 364 kr i inntektsåret 2025.
Hvordan har det gått med Fjord Bulk Ii AS?
Fra 2024 til 2025 falt egenkapitalen med 784 040 kr. Bankinnskuddene økte med 83 326 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 16 673 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,2 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 2 692 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 10 364 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Fjord Bulk Ii AS?
Fjord Bulk Ii AS eies til slutt av Personlig eier A (26,5 % gjennom Forset Grus AS → Forset Grus Holding AS), Personlig eier B (14,7 % gjennom Brekke & Kleppe Anlegg AS), Personlig eier C (14,7 % gjennom Brekke & Kleppe Anlegg AS), Personlig eier D (8,2 % gjennom Mineraltransport AS) og Personlig eier E (7,4 % gjennom SL Maskin AS → Mevo AS), og 8 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Fjord Bulk Ii AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Forset Grus AS → Forset Grus Holding AS | 26,5 % | 741 033 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Brekke & Kleppe Anlegg AS | 14,7 % | 411 228 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Brekke & Kleppe Anlegg AS | 14,7 % | 411 228 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Mineraltransport AS | 8,2 % | 230 267 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom SL Maskin AS → Mevo AS | 7,4 % | 207 277 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom B-O Service AS | 6,4 % | 179 738 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom SL Maskin AS → Sirelle AS | 4,4 % | 121 734 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom B-O Service AS → Hen Holding AS | 4,3 % | 121 094 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom B-O Service AS | 3,9 % | 110 432 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom SL Maskin AS | 2,9 % | 82 253 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Forset Grus AS → Oleah AS | 2,9 % | 81 423 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Mineraltransport AS | 1,8 % | 49 343 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Mineraltransport AS | 1,8 % | 49 343 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 3,5 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2,8 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 10 364 kr
Hendelser i eierkjeden
- BREKKE & KLEPPE ANLEGG AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i RAFFEL AS i 2025.
- FORSET GRUS HOLDING AS delte anslagsvis ut 21,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (22,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (764 571 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,6 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i FORSET GRUS HOLDING AS falt med 35,3 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- SL MASKIN AS delte anslagsvis ut 4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (22 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (19,1 mill. kr).
- Antall aksjer i FJORD BULK II AS økte fra 1 800 000 til 5 800 000 i 2024. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.