Anslag · inntektsår 2025
Norpump AS
Org.nr. 932532298 · AS · Kuldeanlegg-, varmepumpearbeid og installasjon av peiser · Nesodden
Aksjene i Norpump AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 19 118 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hvordan har det gått med Norpump AS?
Fra 2024 til 2025 økte egenkapitalen med 6 102 kr. Bankinnskuddene økte med 5 548 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 24 000 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Norpump AS?
Norpump AS eies til slutt av Personlig eier A (43,2 % gjennom Vitale Produkter AS → Forfour AS → Astragroup AS og Vitale Produkter AS → Forfour AS → Moxie AS og Vitale Produkter AS → Iteria AS → Moxie AS), Personlig eier B (34,2 % gjennom Vitale Produkter AS → Forfour AS → Ventre AS), Personlig eier C (5 % gjennom Vitale Produkter AS → VMT AS), Personlig eier D (2,4 % gjennom Vitale Produkter AS → Iteria AS → Trebia AS) og Personlig eier E (2,4 % gjennom Vitale Produkter AS → Iteria AS → Trebia AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Norpump AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Vitale Produkter AS → Forfour AS → Astragroup AS; Vitale Produkter AS → Forfour AS → Moxie AS; Vitale Produkter AS → Iteria AS → Moxie AS | 43,2 % | 8 251 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Vitale Produkter AS → Forfour AS → Ventre AS | 34,2 % | 6 537 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Vitale Produkter AS → VMT AS | 5 % | 956 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Vitale Produkter AS → Iteria AS → Trebia AS | 2,4 % | 456 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Vitale Produkter AS → Iteria AS → Trebia AS | 2,4 % | 455 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Vitale Produkter AS → Iteria AS → Trebia AS | 2,4 % | 455 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Vitale Produkter AS → Metron Global Invest AS | 2,2 % | 427 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Vitale Produkter AS → Normedical AS | 1,4 % | 262 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Vitale Produkter AS | 1,1 % | 220 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Vitale Produkter AS → Provida AS → Green Energy AS → Aspeborg AS | 0,9 % | 168 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Vitale Produkter AS → Provida AS → Green Energy AS → Aspeborg AS | 0,9 % | 168 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Vitale Produkter AS → Kildal AS | 0,7 % | 137 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Vitale Produkter AS → Kildal AS | 0,7 % | 137 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Vitale Produkter AS → Provida AS → Green Energy AS → Gjønnes AS | 0,7 % | 124 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Vitale Produkter AS → Elvehavna Invest AS | 0,5 % | 87 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 23 898 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 19 118 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i VITALE PRODUKTER AS økte med 776 215 kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- FORFOUR AS delte anslagsvis ut 1,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,1 mill. kr).
- FORFOUR AS gikk fra 79 % til 68,4 % av aksjene i VITALE PRODUKTER AS i 2025.
- VENTRE AS gikk fra 33,3 % til 0 % av aksjene i BERGERSEN MOE INVEST AS i 2025.
- ITERIA AS gikk fra 20 % til 14,3 % av aksjene i VITALE PRODUKTER AS i 2025.
- TREBIA AS gikk fra 8 % til 0 % av aksjene i TRYSIL-KNUT EUREKA AS i 2025.
- FORFOUR AS gikk fra 100 % til 79 % av aksjene i VITALE PRODUKTER AS i 2024.
- ITERIA AS gikk fra 100 % til 85 % av aksjene i COVERSHIELD AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.