Anslag · inntektsår 2025
Tidligfasefondet Ii AS
Org.nr. 932519194 · AS · Alternative investeringsfond (aif) som ikke er verdipapirfond · Steinkjer
Aksjene i Tidligfasefondet Ii AS gir de 42 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 20,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Tidligfasefondet Ii AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −1,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,73 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Tidligfasefondet Ii AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med −732 258 kr, mest med nye penger fra eierne (5 570 kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 370 552 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Tidligfasefondet Ii AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 732 258 kr. Bankinnskuddene falt med 12,6 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 2 785 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (300 708 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 19,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 175 716 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 186 920 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Tidligfasefondet Ii AS?
Tidligfasefondet Ii AS eies til slutt av Trøndelag Fylkeskommune (45 %), Stiftelsen Sparebank 1 SMN Utvikling (12,1 %), Personlig eier A (3,1 % gjennom Tidligfasefondet AS → Wiseth Holding AS og Wiseth Holding AS), Personlig eier B (2,4 % gjennom Tidligfasefondet AS → Kleiv Kapital AS og Investiaq AS → Kleiv Kapital AS) og Personlig eier C (2,2 % gjennom Tidligfasefondet AS → Ellingflesa Holding AS → M Løfsnæs Utvikling AS og Ellingflesa Holding AS → M Løfsnæs Utvikling AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Tidligfasefondet Ii AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Trøndelag Fylkeskommune | 45 % | 9,2 mill. kr | – |
| Stiftelsen Sparebank 1 SMN Utvikling | 12,1 % | 2,5 mill. kr | – |
| Personlig eier A gjennom Tidligfasefondet AS → Wiseth Holding AS; Wiseth Holding AS | 3,1 % | 643 970 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Tidligfasefondet AS → Kleiv Kapital AS; Investiaq AS → Kleiv Kapital AS | 2,4 % | 495 720 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Tidligfasefondet AS → Ellingflesa Holding AS → M Løfsnæs Utvikling AS; Ellingflesa Holding AS → M Løfsnæs Utvikling AS | 2,2 % | 441 133 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Tidligfasefondet AS → Ellingflesa Holding AS → Oml Utvikling AS; Ellingflesa Holding AS → Oml Utvikling AS | 2,2 % | 441 133 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Tidligfasefondet AS → Sands Eiendom AS → Sands Holding AS; Sands Holding AS | 2,1 % | 435 168 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Tidligfasefondet AS → Sands Eiendom AS → Sands Holding AS; Sands Holding AS | 2,1 % | 433 907 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Himm AS | 2 % | 404 989 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Tidligfasefondet AS → Fanøyskjæret AS → Soløyholmen AS; Fanøyskjæret AS → Soløyholmen AS | 1 % | 210 303 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Tidligfasefondet AS → Fanøyskjæret AS → Stongholmen AS; Fanøyskjæret AS → Stongholmen AS | 1 % | 210 303 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom SS-Invest AS → Selbøe Invest AS | 1 % | 203 710 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom SS-Invest AS → Stavseng Invest AS | 1 % | 203 710 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Rodo Invest AS → Cado Invest AS | 1 % | 202 495 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Rodo Invest AS → LLD Invest AS | 1 % | 202 495 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 25,6 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 20,5 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 186 920 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i TIDLIGFASEFONDET AS falt med 1,9 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- RODO INVEST AS gikk fra 2,2 % til 0 % av aksjene i FORMOFOSS NÆRINGSPARK AS i 2025.
- SANDS HOLDING AS delte anslagsvis ut 9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (63,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (11,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (66,6 mill. kr).
- SANDS HOLDING AS gikk fra 50 % til 45 % av aksjene i TACTRL.AI AS i 2025.
- SS-INVEST AS delte anslagsvis ut 25,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (347,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (318,1 mill. kr).
- Finansinntektene i SS-INVEST AS steg fra −14,3 mill. kr i 2024 til 2,2 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SS-INVEST AS gikk fra 40,9 % til 0 % av aksjene i FORMOFOSS NÆRINGSPARK AS i 2025.
- SS-INVEST AS gikk fra 7 % til 0 % av aksjene i SANDNES TRANSPORT OG TERMINAL AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i INVESTIAQ AS falt med 10,2 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i TIDLIGFASEFONDET II AS steg fra 40 423 kr i 2023 til 1,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i TIDLIGFASEFONDET AS falt med 4,7 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- RODO INVEST AS gikk fra 34,3 % til 0 % av aksjene i MOEN-GRUPPEN AS i 2024.
- SANDS HOLDING AS delte anslagsvis ut 2,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (49,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (17,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (63,8 mill. kr).
- SANDS HOLDING AS gikk fra 70 % til 50 % av aksjene i TACTRL.AI AS i 2024.
- Finansinntektene i INVESTIAQ AS steg fra 101 248 kr i 2023 til 5,5 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- INVESTIAQ AS gikk fra 3,7 % til 0 % av aksjene i MOEN-GRUPPEN AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: Trøndelag Fylkeskommune
- Eier: Stiftelsen Sparebank 1 SMN Utvikling
- Eierandel i: Wrapsave AS
- Eierandel i: Capeesh AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.