Anslag · inntektsår 2025
Innlandsørret AS
Org.nr. 932479664 · AS · Uoppgitt · Bærum
Aksjene i Innlandsørret AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 607 089 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 82,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Innlandsørret AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −71,4 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,84 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hvordan har det gått med Innlandsørret AS?
Fra 2024 til 2025 falt egenkapitalen med 74 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 36,7 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 363 177 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 872 619 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Innlandsørret AS?
Innlandsørret AS eies til slutt av Geir Lundberg (39,7 % gjennom Consello AS), Christian Tanum (20,8 % gjennom Cta Invest AS), Bjørnar Neset (12,6 % gjennom B.B. Holding AS), Jan Harangen (5,2 % gjennom Gullhauggrenda Invest AS) og Stian Halvorsen (3,9 % gjennom Tamburvegen Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Innlandsørret AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Geir Lundberg gjennom Consello AS | 39,7 % | 32,8 mill. kr | 322 938 kr |
| Christian Tanum gjennom Cta Invest AS. Eier også aksjer i NRC Group ASA (under 0,01 %), Axactor ASA (under 0,01 %), Veidekke ASA (under 0,01 %) | 20,8 % | 17,2 mill. kr | 154 632 kr |
| Bjørnar Neset gjennom B.B. Holding AS | 12,6 % | 10,4 mill. kr | 86 396 kr |
| Jan Harangen gjennom Gullhauggrenda Invest AS. Eier også aksjer i Arctic Bioscience AS (under 0,01 %), Cloudberry Clean Energy ASA (under 0,01 %), Af Gruppen ASA (under 0,01 %), Ensurge Micropower ASA (under 0,01 %), Veidekke ASA (under 0,01 %) og 3 andre | 5,2 % | 4,3 mill. kr | 25 239 kr |
| Stian Halvorsen gjennom Tamburvegen Invest AS. Eier også aksjer i Ocean Geoloop ASA (under 0,01 %), Rana Gruber AS (under 0,01 %), Arcticzymes Technologies ASA (under 0,01 %), Nordic Mining ASA (under 0,01 %), Europris ASA (under 0,01 %) og 9 andre | 3,9 % | 3,2 mill. kr | 14 398 kr |
| Jon Anders Sanden gjennom Sanden-Invest AS. Eier også aksjer i Saga Pure ASA (under 0,01 %), Rec Silicon Holdings AS (under 0,01 %) | 2,4 % | 2 mill. kr | 2 035 kr |
| Gard Mjaaland Mogen gjennom Mogen Invest AS | 2,3 % | 1,9 mill. kr | 1 451 kr |
| André Løtveit Vindorum gjennom Avl Invest AS. Eier også aksjer i Kaldvik AS (under 0,01 %) | 1,9 % | 1,6 mill. kr | 0 kr |
| Bjørn Broderstad gjennom BBBV AS. Eier også aksjer i B2 Impact ASA (under 0,01 %), Vow ASA (under 0,01 %) | 1,9 % | 1,6 mill. kr | 0 kr |
| Lars Christian Hvesser gjennom Hvesser Invest AS. Eier også aksjer i Endúr ASA (0,01 %) | 1,9 % | 1,6 mill. kr | 0 kr |
| Piotr Franciszek Garbacik gjennom Pga Invest AS | 1,9 % | 1,6 mill. kr | 0 kr |
| Andreas Harangen gjennom Gullhauggrenda Invest AS. Eier også aksjer i Cloudberry Clean Energy ASA (under 0,01 %), Telenor ASA (under 0,01 %), Thor Medical ASA (under 0,01 %) | 1 % | 839 973 kr | 0 kr |
| Camilla Harangen gjennom Gullhauggrenda Invest AS. Eier også aksjer i Rana Gruber AS (under 0,01 %), Cloudberry Clean Energy ASA (under 0,01 %) | 1 % | 839 973 kr | 0 kr |
| Espen Harangen gjennom Gullhauggrenda Invest AS. Eier også aksjer i Endúr ASA (0,01 %), Ocean Sun AS (under 0,01 %), Rana Gruber AS (under 0,01 %), Cloudberry Clean Energy ASA (under 0,01 %), Nordic Unmanned ASA (under 0,01 %) og 1 andre | 1 % | 839 973 kr | 0 kr |
| Silje Harangen gjennom Gullhauggrenda Invest AS. Eier også aksjer i Sharangen Invest AS (100 %), Rana Gruber AS (under 0,01 %), Cloudberry Clean Energy ASA (under 0,01 %), Cambi ASA (under 0,01 %), Rec Silicon Holdings AS (under 0,01 %) og 6 andre | 1 % | 839 973 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 103,5 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 82,8 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 872 619 kr
Hendelser i eierkjeden
- Antall aksjer i INNLANDSØRRET AS økte fra 30 000 til 325 753 i 2024, og 12 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- ADVOKATFIRMAET SIMONSEN VOGT WIIG KRISTIANSAND DA gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i INNLANDSØRRET AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- CONSELLO AS delte anslagsvis ut 2,9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (26,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (14,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (38,9 mill. kr).
- Finansinntektene i CONSELLO AS steg fra 772 940 kr i 2023 til 25,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- CONSELLO AS gikk fra 2 % til 0 % av aksjene i HIMA SEAFOOD AS i 2024.
- Finansinntektene i CTA INVEST AS steg fra 706 036 kr i 2023 til 3,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- B.B. HOLDING AS delte anslagsvis ut 10,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (46,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (13,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (49,5 mill. kr).
- Finansinntektene i B.B. HOLDING AS steg fra 1,4 mill. kr i 2023 til 13,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i GULLHAUGGRENDA INVEST AS steg fra 4,8 mill. kr i 2023 til 15,7 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i TAMBURVEGEN INVEST AS steg fra 1,3 mill. kr i 2023 til 9,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
I eierkjeden
- Eierandel i: Hima Seafood AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.