Anslag · inntektsår 2025
Kjellingmoveien 4 AS
Org.nr. 932441616 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Aurskog-Høland
Aksjene i Kjellingmoveien 4 AS gir de 12 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 257 979 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Kjellingmoveien 4 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 323 107 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 129 723 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 122 264 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Kjellingmoveien 4 AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 323 107 kr. Bankinnskuddene økte med 33 456 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 277 886 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Kjellingmoveien 4 AS?
Kjellingmoveien 4 AS eies til slutt av Tore Morten Ulvedalen (66,5 % gjennom Byggimpuls AS → Mu Holding AS), Dag Jakob Opedal (18 % gjennom Byggimpuls AS → Alcaran AS), Jon Martin Klafstad (4 % gjennom Byggimpuls AS → AS Master Trading), Kai Willy Helseth (2 % gjennom Byggimpuls AS → Khelseth Holding AS) og MBL Invest AS (2 % gjennom Byggimpuls AS), og 8 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Kjellingmoveien 4 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Tore Morten Ulvedalen gjennom Byggimpuls AS → Mu Holding AS | 66,5 % | 171 609 kr | 0 kr |
| Dag Jakob Opedal gjennom Byggimpuls AS → Alcaran AS. Eier også aksjer i Fruvika AS (100 %), Multiconsult ASA (under 0,01 %), Yara International ASA (under 0,01 %), Storebrand ASA (under 0,01 %), Gjensidige Forsikring ASA (under 0,01 %) og 4 andre | 18 % | 46 420 kr | 0 kr |
| Jon Martin Klafstad gjennom Byggimpuls AS → AS Master Trading. Eier også aksjer i Orkla ASA (under 0,01 %), Norwegian Air Shuttle ASA (under 0,01 %), Yara International ASA (under 0,01 %), DNB Bank ASA (under 0,01 %), Equinor ASA (under 0,01 %) | 4 % | 10 352 kr | 0 kr |
| Kai Willy Helseth gjennom Byggimpuls AS → Khelseth Holding AS | 2 % | 5 176 kr | 0 kr |
| MBL Invest AS gjennom Byggimpuls AS | 2 % | 5 176 kr | – |
| Nils Øyvind Bergan gjennom Byggimpuls AS. Eier også aksjer i DR.Ing Bergan AS (100 %) | 1,7 % | 4 448 kr | 0 kr |
| Arkadiusz Tomasz Sobun gjennom Byggimpuls AS | 1 % | 2 588 kr | 0 kr |
| Odd Åge Steine gjennom Byggimpuls AS. Eier også aksjer i Serodus AS (under 0,01 %), Borregaard ASA (under 0,01 %), Cavendish Hydrogen ASA (under 0,01 %), Nel ASA (under 0,01 %), TGS ASA (under 0,01 %) og 1 andre | 1 % | 2 588 kr | 0 kr |
| Per Johnny Ulvedalen gjennom Byggimpuls AS. Eier også aksjer i Elmera Group ASA (under 0,01 %), Zelluna ASA (under 0,01 %), Yara International ASA (under 0,01 %) | 1 % | 2 588 kr | 0 kr |
| Robert Magnes gjennom Byggimpuls AS → Sanna Holding AS | 1 % | 2 588 kr | 0 kr |
| Torbjørn Sletten gjennom Byggimpuls AS | 0,9 % | 2 224 kr | 0 kr |
| Hans Marius Tangen Henriksen gjennom Byggimpuls AS → H.M.H Holding AS. Eier også aksjer i Saga Pure ASA (under 0,01 %), Solstad Maritime ASA (under 0,01 %), Oncoinvent ASA (under 0,01 %) | 0,5 % | 1 186 kr | 0 kr |
| Stine Bekken Henriksen gjennom Byggimpuls AS → H.M.H Holding AS. Eier også aksjer i Vassendrud Ved AS (16,67 %) | 0,4 % | 1 038 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 322 474 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 257 979 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i MU HOLDING AS falt med 2,2 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- BYGGIMPULS AS delte anslagsvis ut 2,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (17,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (7,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (22,1 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i MU HOLDING AS falt med 745 000 kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i MU HOLDING AS steg fra 64 340 kr i 2023 til 3,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MU HOLDING AS gikk fra 68,5 % til 66,5 % av aksjene i BYGGIMPULS AS i 2024.
- ALCARAN AS gikk fra 20 % til 18 % av aksjene i BYGGIMPULS AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: MBL Invest AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.