Anslag · inntektsår 2025
Sis Manco AS
Org.nr. 932436817 · AS · Uoppgitt · Trondheim
Aksjene i Sis Manco AS gir de 23 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 5,4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Sis Manco AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −0,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,54 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Sis Manco AS?
Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 6,2 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (6,2 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 36 799 kr i inntektsåret 2025.
Hvordan har det gått med Sis Manco AS?
Fra 2024 til 2025 økte egenkapitalen med 6,2 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 1,1 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 59 200 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 10,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 84 703 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 36 799 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Sis Manco AS?
Sis Manco AS eies til slutt av Personlig eier A (21,9 %), Personlig eier B (13,3 % gjennom Intco Power AS), Personlig eier C (10,9 % gjennom Fenris Group AS), Personlig eier D (4,4 %) og Personlig eier E (4,4 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Sis Manco AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A | 21,9 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Intco Power AS | 13,3 % | 721 377 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Fenris Group AS | 10,9 % | 594 607 kr | 0 kr |
| Personlig eier D | 4,4 % | 237 843 kr | 0 kr |
| Personlig eier E | 4,4 % | 237 843 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Isasund AS | 3,3 % | 178 382 kr | 0 kr |
| Peter Mortensen (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 3,3 % | 178 382 kr | – |
| Personlig eier G | 3,3 % | 178 382 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Hijo Capital AS | 2,7 % | 148 652 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Hijo Capital AS | 2,7 % | 148 652 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Nordre Holding AS | 2,7 % | 148 652 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Nordre Holding AS | 2,7 % | 148 652 kr | 0 kr |
| Personlig eier L | 2,4 % | 131 111 kr | 0 kr |
| Personlig eier M | 2,2 % | 118 921 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Qvingra AS | 2,2 % | 118 921 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 6,8 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 5,4 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 36 799 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i SIS MANCO AS økte med 6,2 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i SIS MANCO AS økte fra 58 151 til 91 488 i 2025, og 8 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- KRISTIN STRAND WATTERUD gikk fra 1,7 % til 0 % av aksjene i SIS MANCO AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- NORDRE HOLDING AS gikk fra 39 % til 0 % av aksjene i TRIPPEL SALTO AS i 2025.
- Antall aksjer i SIS MANCO AS økte fra 3 000 til 58 151 i 2024, og 20 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- SIS TOPCO AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SIS MANCO AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Finansinntektene i NORDRE HOLDING AS steg fra 135 026 kr i 2023 til 1,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- NORDRE HOLDING AS gikk fra 1,4 % til 0 % av aksjene i STAR INFORMATION SYSTEMS AS i 2024.
I eierkjeden
- Eierandel i: Sis Midco AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.