Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Nogva Topco AS

Org.nr. 932436620 · AS · Produksjon av motorer og turbiner, unntatt motorer til luftfartøy og motorvogner · Oslo

Aksjene i Nogva Topco AS gir de 22 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 18 458 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Hva ble holdt tilbake i Nogva Topco AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 276,2 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (276,3 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.

Hvordan har det gått med Nogva Topco AS?

Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 276,2 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 6,3 mill. kr.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 240,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 2,6 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 0 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Nogva Topco AS?

Nogva Topco AS eies til slutt av Personlig eier A (12,3 % gjennom Nogva Norvoll Invest AS), Personlig eier B (12,3 % gjennom Nogva Norvoll Invest AS), Pe Club Holdco AS (10,2 % gjennom Noble Holdco AS), Personlig eier C (5,4 % gjennom Kano Invest AS) og Personlig eier D (4,9 % gjennom KLNM Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Nogva Topco AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A gjennom Nogva Norvoll Invest AS12,3 %2 261 kr0 kr
Personlig eier B gjennom Nogva Norvoll Invest AS12,3 %2 261 kr0 kr
Pe Club Holdco AS gjennom Noble Holdco AS10,2 %1 881 kr–
Personlig eier C gjennom Kano Invest AS5,4 %995 kr0 kr
Personlig eier D gjennom KLNM Invest AS4,9 %904 kr0 kr
Personlig eier E gjennom Lano Invest AS4,9 %904 kr0 kr
Personlig eier F gjennom Akn Invest AS4,7 %863 kr0 kr
Personlig eier G gjennom Skjano Invest AS4,6 %855 kr0 kr
Personlig eier H gjennom Noble Holdco AS → Credo Iii AS → Blankenborg AS4,5 %833 kr0 kr
Personlig eier I gjennom Noble Holdco AS → Credo Iii AS → Glendrange Invest AS4,5 %833 kr0 kr
Personlig eier J gjennom Noble Holdco AS → Credo Iii AS → Holmvin AS4,5 %833 kr0 kr
Personlig eier K gjennom Noble Holdco AS → Credo Iii AS → Kmir AS4,5 %833 kr0 kr
Personlig eier L gjennom Noble Holdco AS → Credo Iii AS → Mango Holding AS4,4 %813 kr0 kr
Personlig eier M gjennom Noble Holdco AS → Credo Iii AS → Audendum AS1,5 %283 kr0 kr
Personlig eier N gjennom Noble Holdco AS → Credo Iii AS → Langodden AS1,5 %275 kr0 kr
Verdigrunnlag
23 073 kr
Formuesverdi (80 %)
18 458 kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
0 kr
Formuesskatt om én person eide alt
0 kr

Hendelser i eierkjeden

  • Innskutt egenkapital i NOGVA TOPCO AS økte med 276,3 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Antall aksjer i NOGVA TOPCO AS økte fra 3 000 til 2 763 805 i 2025, og 6 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
  • Innskutt egenkapital i NOBLE HOLDCO AS økte med 145,6 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Innskutt egenkapital i CREDO III AS økte med 6,9 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Finansinntektene i CREDO III AS steg fra 152 kr i 2024 til 67,3 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • NOGVA NORVOLL INVEST AS delte anslagsvis ut 10 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (105,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (163,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (258,6 mill. kr).
  • Finansinntektene i NOGVA NORVOLL INVEST AS steg fra 5,7 mill. kr i 2024 til 165,4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • NOGVA NORVOLL INVEST AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i NOGVA MOTORFABRIKK AS i 2025.
  • KANO INVEST AS delte anslagsvis ut 6,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (22,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (35,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (52,4 mill. kr).
  • Finansinntektene i KANO INVEST AS steg fra 1,2 mill. kr i 2024 til 36,1 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • KANO INVEST AS gikk fra 11 % til 0 % av aksjene i NOGVA MOTORFABRIKK AS i 2025.
  • KLNM INVEST AS delte anslagsvis ut 2,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (21,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (32,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (51,7 mill. kr).
  • Finansinntektene i KLNM INVEST AS steg fra 1,1 mill. kr i 2024 til 32,8 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • KLNM INVEST AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i NOGVA MOTORFABRIKK AS i 2025.
  • LANO INVEST AS delte anslagsvis ut 1,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (20,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (32,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (51,1 mill. kr).
  • Finansinntektene i LANO INVEST AS steg fra 1,1 mill. kr i 2024 til 32,4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • Bankinnskuddet i LANO INVEST AS økte med 7 mill. kr i 2025, mens anleggsmidlene falt med 6,2 mill. kr. Aksjer eller andre eiendeler er gjort om til kontanter.
  • LANO INVEST AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i NOGVA MOTORFABRIKK AS i 2025.
  • NYTT FORETAK AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i NOGVA TOPCO AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.