Anslag · inntektsår 2025
Lysnes Handel AS
Org.nr. 932397900 · AS · Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · Senja
Aksjene i Lysnes Handel AS gir de 53 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Lysnes Handel AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 1,7 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (1,2 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Lysnes Handel AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 1,7 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 756 688 kr og den langsiktige gjelden økte med 1,5 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Lysnes Handel AS?
Lysnes Handel AS eies til slutt av Personlig eier A (24,7 % gjennom Lysnes Invest AS), Ungdomslaget Liv (16,5 %), Personlig eier B (4,7 %), Personlig eier C (4,7 %) og Personlig eier D (4,2 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Lysnes Handel AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Lysnes Invest AS | 24,7 % | 318 364 kr | 0 kr |
| Ungdomslaget Liv | 16,5 % | 212 243 kr | – |
| Personlig eier B | 4,7 % | 61 126 kr | 0 kr |
| Personlig eier C | 4,7 % | 60 808 kr | 0 kr |
| Personlig eier D | 4,2 % | 54 122 kr | 0 kr |
| Lysnes Båtforening | 4,1 % | 53 061 kr | – |
| Personlig eier E | 2,7 % | 34 702 kr | 0 kr |
| Personlig eier F | 2,7 % | 34 702 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Hekkingen Holding AS | 2,5 % | 31 836 kr | 0 kr |
| Personlig eier H | 2,5 % | 31 836 kr | 0 kr |
| Personlig eier I | 1,7 % | 22 286 kr | 0 kr |
| Personlig eier J | 1,7 % | 21 649 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Norvald Jørgensen AS → MJ-Utvikling AS; direkte | 1,6 % | 19 992 kr | 0 kr |
| Personlig eier L | 0,8 % | 10 824 kr | 0 kr |
| Personlig eier M | 0,8 % | 10 824 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,6 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,3 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Antall aksjer i LYSNES HANDEL AS økte fra 300 til 12 142 i 2025, og 50 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- Innskutt egenkapital i LYSNES INVEST AS falt med 11,9 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i LYSNES HANDEL AS økte med 1,4 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- LYSNES INVEST AS delte anslagsvis ut 24,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (22,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (0 kr).
I eierkjeden
- Eier: Ungdomslaget Liv
- Eier: Lysnes Båtforening
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.