Anslag · inntektsår 2025
Avito AS
Org.nr. 932393069 · AS · Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer · Sola
Aksjene i Avito AS gir de 11 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 11,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Avito AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 113,1 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,68 % av den samme verdien, så avkastningen er 166,2 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Avito AS?
Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 ble 2,6 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 11,3 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 100 442 kr i inntektsåret 2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 970 170 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Avito AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 17,2 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 19,2 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 3,7 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 11,3 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 69,8 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (161 586 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 13,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 120 353 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 100 442 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Avito AS?
Avito AS eies til slutt av Explore Equity 1 SCSP (43,5 % gjennom View Group AS → View Group Holding AS → Explore View Holding AS), Personlig eier A (6,1 % gjennom View Group AS → View Group Holding AS → View Co-Invest AS → Bramor AS og View Group AS → View Group Holding AS → View A-Invest AS → Bramor AS og View Group AS → View Group Holding AS → Bramor AS), Personlig eier B (2,4 % gjennom View Group AS → View Group Holding AS → View Co-Invest AS → Gjemet AS og View Group AS → View Group Holding AS → View A-Invest AS → Gjemet AS og View Group AS → View Group Holding AS → Gjemet AS), Personlig eier C (2,4 % gjennom View Group AS → View Group Holding AS → View Co-Invest AS → Petmar AS og View Group AS → View Group Holding AS → View A-Invest AS → Petmar AS og View Group AS → View Group Holding AS → Petmar AS) og Personlig eier D (1,8 % gjennom View Group AS → View Group Holding AS → View Co-Invest AS → Gjemet AS og View Group AS → View Group Holding AS → View A-Invest AS → Gjemet AS og View Group AS → View Group Holding AS → Gjemet AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Avito AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Explore Equity 1 SCSP gjennom View Group AS → View Group Holding AS → Explore View Holding AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 43,5 % | 5,1 mill. kr | – |
| Personlig eier A gjennom View Group AS → View Group Holding AS → View Co-Invest AS → Bramor AS; View Group AS → View Group Holding AS → View A-Invest AS → Bramor AS; View Group AS → View Group Holding AS → Bramor AS | 6,1 % | 724 990 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom View Group AS → View Group Holding AS → View Co-Invest AS → Gjemet AS; View Group AS → View Group Holding AS → View A-Invest AS → Gjemet AS; View Group AS → View Group Holding AS → Gjemet AS | 2,4 % | 286 608 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom View Group AS → View Group Holding AS → View Co-Invest AS → Petmar AS; View Group AS → View Group Holding AS → View A-Invest AS → Petmar AS; View Group AS → View Group Holding AS → Petmar AS | 2,4 % | 283 856 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom View Group AS → View Group Holding AS → View Co-Invest AS → Gjemet AS; View Group AS → View Group Holding AS → View A-Invest AS → Gjemet AS; View Group AS → View Group Holding AS → Gjemet AS | 1,8 % | 214 956 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom View Group AS → View Group Holding AS → View Co-Invest AS → Gjemet AS; View Group AS → View Group Holding AS → View A-Invest AS → Gjemet AS; View Group AS → View Group Holding AS → Gjemet AS | 1,8 % | 214 956 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom View Group AS → View Group Holding AS → View Co-Invest AS → A.Haavik AS | 1,5 % | 181 377 kr | 0 kr |
| Claes Völcker Management AB Claes V gjennom View Group AS → View Group Holding AS → View Co-Invest AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 1,3 % | 158 027 kr | – |
| The Plant AB Jörgen Svensson gjennom View Group AS → View Group Holding AS → View Co-Invest AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 1,3 % | 156 483 kr | – |
| Personlig eier G gjennom View Group AS → View Group Holding AS → View Co-Invest AS → Hjelle Investering AS | 1,1 % | 127 750 kr | 0 kr |
| Tampereen Tase OY gjennom View Group AS → View Group Holding AS → View Co-Invest AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 1 % | 120 123 kr | – |
| Personlig eier H gjennom View Group AS → View Group Holding AS → View Co-Invest AS → Petmar AS; View Group AS → View Group Holding AS → View A-Invest AS → Petmar AS; View Group AS → View Group Holding AS → Petmar AS | 0,9 % | 106 446 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom View Group AS → View Group Holding AS → View Co-Invest AS → Petmar AS; View Group AS → View Group Holding AS → View A-Invest AS → Petmar AS; View Group AS → View Group Holding AS → Petmar AS | 0,9 % | 106 446 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom View Group AS → View Group Holding AS → View Co-Invest AS → Petmar AS; View Group AS → View Group Holding AS → View A-Invest AS → Petmar AS; View Group AS → View Group Holding AS → Petmar AS | 0,9 % | 106 446 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom View Group AS → View Group Holding AS → View Co-Invest AS → Petmar AS; View Group AS → View Group Holding AS → View A-Invest AS → Petmar AS; View Group AS → View Group Holding AS → Petmar AS | 0,9 % | 106 446 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 14,8 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 11,8 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 100 442 kr
Hendelser i eierkjeden
- AVITO AS delte anslagsvis ut 11,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (5 240 kr) pluss årsresultatet 2025 (13,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,6 mill. kr).
- AVITO HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i AVITO AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i VIEW GROUP AS økte med 125,3 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i VIEW GROUP HOLDING AS økte med 194,7 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- VIEW GROUP HOLDING AS gikk fra 5,6 % til 0 % av aksjene i VIEW M-INVEST AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i EXPLORE VIEW HOLDING AS økte med 82 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i VIEW CO-INVEST AS økte med 195,5 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i TURNSTONE PRIVATE EQUITY FUND III AS økte med 1,6 mrd. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i TURNSTONE PRIVATE EQUITY FUND III AS steg fra 826 kr i 2024 til 11 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i AVITO AS økte med 14,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Bankinnskuddet i AVITO AS økte med 4,5 mill. kr i 2024, mens anleggsmidlene falt med 2,5 mill. kr. Aksjer eller andre eiendeler er gjort om til kontanter.
- Antall aksjer i AVITO AS økte fra 1 000 000 til 59 000 000 i 2024. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- Innskutt egenkapital i VIEW GROUP AS økte med 92,6 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i VIEW GROUP HOLDING AS økte med 51,7 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i VIEW GROUP HOLDING AS steg fra 566 692 kr i 2023 til 11,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- VIEW GROUP HOLDING AS gikk fra 1,1 % til 0 % av aksjene i VIEW A-INVEST AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i VIEW CO-INVEST AS økte med 33,7 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.