Anslag · inntektsår 2025
Sevendal Trafikkskole AS
Org.nr. 932383446 · AS
Aksjene i Sevendal Trafikkskole AS gir de 7 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Sevendal Trafikkskole AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 4,1 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,27 % av den samme verdien, så avkastningen er 15 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Sevendal Trafikkskole AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 191 599 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 16 251 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Sevendal Trafikkskole AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 191 599 kr. Bankinnskuddene økte med 685 174 kr og den langsiktige gjelden økte med 1,7 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 226 250 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 15,4 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (14 685 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 3 590 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 9 128 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Sevendal Trafikkskole AS?
Sevendal Trafikkskole AS eies til slutt av Personlig eier A (25,4 %), Personlig eier B (24,3 %), Personlig eier C (22,1 %), Personlig eier D (7,7 %) og Personlig eier E (7,7 %), og 2 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Sevendal Trafikkskole AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A | 25,4 % | 679 281 kr | 0 kr |
| Personlig eier B | 24,3 % | 649 747 kr | 0 kr |
| Personlig eier C | 22,1 % | 590 679 kr | 0 kr |
| Personlig eier D | 7,7 % | 206 738 kr | 0 kr |
| Personlig eier E | 7,7 % | 206 738 kr | 0 kr |
| Personlig eier F | 7,2 % | 191 971 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Yes! Holding AS | 5,5 % | 147 670 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 3,3 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2,7 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 9 128 kr
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.