Anslag · inntektsår 2025
North Precision VR AS
Org.nr. 932359448 · AS · Dataprogrammeringstjenester · Lebesby
Aksjene i North Precision VR AS gir de 6 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 15 759 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i North Precision VR AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 424 167 kr, mest med nye penger fra eierne (705 000 kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med North Precision VR AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 424 167 kr. Bankinnskuddene økte med 236 872 kr og den langsiktige gjelden økte med 350 000 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 373 137 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier North Precision VR AS?
North Precision VR AS eies til slutt av Personlig eier A (42 % gjennom Puntankoski Holding AS), Personlig eier B (31,7 % gjennom GSG AS → Erlandsen Holding AS og Erlandsen Holding AS), Personlig eier C (10 % gjennom Via Fortuna AS), Personlig eier D (7,7 % gjennom GSG AS) og Personlig eier E (4,3 % gjennom GSG AS → Josefsen Holding AS), og 1 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av North Precision VR AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Puntankoski Holding AS | 42 % | 6 619 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom GSG AS → Erlandsen Holding AS; Erlandsen Holding AS | 31,7 % | 4 990 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Via Fortuna AS | 10 % | 1 576 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom GSG AS | 7,7 % | 1 220 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom GSG AS → Josefsen Holding AS | 4,3 % | 678 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom GSG AS | 4,3 % | 678 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 19 699 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 15 759 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Antall aksjer i NORTH PRECISION VR AS økte fra 3 400 til 7 550 i 2025, og 1 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- Personlig eier C gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i NORTH PRECISION VR AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- ERLANDSEN HOLDING AS gikk fra 70 % til 62 % av aksjene i GSG AS i 2025.
- Antall aksjer i NORTH PRECISION VR AS økte fra 500 til 3 400 i 2024. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- ERLANDSEN HOLDING AS gikk fra 82 % til 70 % av aksjene i GSG AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.