Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Borgeskogen Lager Invest AS

Org.nr. 932339978 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo

Aksjene i Borgeskogen Lager Invest AS gir de 21 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 11 248 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Hva ble holdt tilbake i Borgeskogen Lager Invest AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 33 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (33,7 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.

Hvordan har det gått med Borgeskogen Lager Invest AS?

Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 33 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 5,5 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 87,5 mill. kr.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 26,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 250 071 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 0 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Borgeskogen Lager Invest AS?

Borgeskogen Lager Invest AS eies til slutt av Personlig eier A (11,8 % gjennom Vinn Invest AS), Personlig eier B (11,8 % gjennom Stavern Helse og Forvaltning AS), Personlig eier C (11,8 % gjennom Stavern Helse og Forvaltning AS), Personlig eier D (7,1 % gjennom Janamarin AS) og Personlig eier E (5,9 % gjennom Stavern Helse og Forvaltning AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Borgeskogen Lager Invest AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A gjennom Vinn Invest AS11,8 %1 323 kr0 kr
Personlig eier B gjennom Stavern Helse og Forvaltning AS11,8 %1 322 kr0 kr
Personlig eier C gjennom Stavern Helse og Forvaltning AS11,8 %1 322 kr0 kr
Personlig eier D gjennom Janamarin AS7,1 %794 kr0 kr
Personlig eier E gjennom Stavern Helse og Forvaltning AS5,9 %664 kr0 kr
Personlig eier F gjennom Øylaks Drift AS → Imis Holding AS5,9 %662 kr0 kr
Personlig eier G gjennom Øylaks Drift AS → Rmisund Holding AS5,9 %662 kr0 kr
Personlig eier H gjennom Haug Invest AS5,9 %662 kr0 kr
Von Tangen & Sons LTD NUF5,9 %662 kr–
Personlig eier I gjennom Vestico AS4,9 %549 kr0 kr
Personlig eier J gjennom K.P. Invest AS3,4 %387 kr0 kr
Personlig eier K gjennom Solmar Invest AS3,4 %387 kr0 kr
Personlig eier L gjennom Gegoraf AS; Gegoraf AS → Bigfrog AS2,8 %314 kr0 kr
Personlig eier M gjennom Gegoraf AS; Gegoraf AS → Captiosus AS2,8 %314 kr0 kr
Personlig eier N gjennom Ljungmann Eiendom AS2 %221 kr0 kr
Verdigrunnlag
14 060 kr
Formuesverdi (80 %)
11 248 kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
0 kr
Formuesskatt om én person eide alt
0 kr

Hendelser i eierkjeden

  • Innskutt egenkapital i BORGESKOGEN LAGER INVEST AS økte med 33,7 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Antall aksjer i BORGESKOGEN LAGER INVEST AS økte fra 1 000 til 3 485 000 i 2025, og 11 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
  • CLARKSONS PROJECT FINANCE AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i BORGESKOGEN LAGER INVEST AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • STAVERN HELSE OG FORVALTNING AS delte anslagsvis ut 53 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (334,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (98,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (379,5 mill. kr).
  • STAVERN HELSE OG FORVALTNING AS gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i ZELLUNA IMMUNOTHERAPY AS i 2025.
  • Finansinntektene i JANAMARIN AS steg fra 13,4 mill. kr i 2024 til 65,3 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • JANAMARIN AS gikk fra 80 % til 0 % av aksjene i DOMBÅS HOTELL AS i 2025.
  • JANAMARIN AS gikk fra 25 % til 20 % av aksjene i CONTAINER NORWAY UTLEIE AS i 2025.
  • ØYLAKS DRIFT AS gikk fra 4,6 % til 0 % av aksjene i KOKSTADFLATEN EIENDOMSINVEST AS i 2025.
  • STAVERN HELSE OG FORVALTNING AS gikk fra 2,3 % til 0 % av aksjene i NORDIC CHEMTANKERS AS i 2024.
  • JANAMARIN AS gikk fra 33 % til 0 % av aksjene i FABRIZIA AS i 2024.
  • JANAMARIN AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i MIDTSTRANDA EIENDOM INVEST AS i 2024.
  • JANAMARIN AS gikk fra 1,4 % til 0 % av aksjene i ATLANTICA SERVER AS i 2024.
  • JANAMARIN AS gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i UNITED OVERSEAS PRODUCTS AS i 2024.
  • ØYLAKS DRIFT AS gikk fra 8,8 % til 0 % av aksjene i HJELVIK MATFISK AS i 2024.
  • ØYLAKS DRIFT AS gikk fra 3,1 % til 0 % av aksjene i NORDIC CHEMTANKERS AS i 2024.
  • IMIS HOLDING AS gikk fra 25,5 % til 24,5 % av aksjene i ØYLAKS MTB AS i 2024.
  • RMISUND HOLDING AS delte anslagsvis ut 12 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (69,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (14,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (71,7 mill. kr).
  • RMISUND HOLDING AS gikk fra 25,5 % til 24,5 % av aksjene i ØYLAKS MTB AS i 2024.

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.