Anslag · inntektsår 2025
Colosseum Helse og Handel AS
Org.nr. 932339811 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo
Aksjene i Colosseum Helse og Handel AS gir de 20 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 11 186 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Colosseum Helse og Handel AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 119,1 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (123,1 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Colosseum Helse og Handel AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 119,1 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 22,8 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 258,1 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 95,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 1 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 0 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Colosseum Helse og Handel AS?
Colosseum Helse og Handel AS eies til slutt av Personlig eier A (15 % gjennom Octillion Invest AS), Personlig eier B (13,4 % gjennom Lapas AS → Lapas Holding AS), Personlig eier C (10 % gjennom Chamar AS), Von Tangen & Sons LTD NUF (10 %) og Personlig eier D (9 % gjennom Braveheart Capital AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Colosseum Helse og Handel AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Octillion Invest AS | 15 % | 1 678 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Lapas AS → Lapas Holding AS | 13,4 % | 1 499 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Chamar AS | 10 % | 1 119 kr | 0 kr |
| Von Tangen & Sons LTD NUF | 10 % | 1 119 kr | – |
| Personlig eier D gjennom Braveheart Capital AS | 9 % | 1 007 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom BMT Utvikling AS; Nannik AS | 7,1 % | 798 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom BMT Utvikling AS; Nannik AS | 7,1 % | 798 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom MH Capital AS | 5 % | 559 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom MH Capital AS | 5 % | 559 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom CM Kapital AS | 5 % | 559 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Bixby Holding AS | 3 % | 336 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Lapas AS → Anne-Lene Langøy Holding AS | 2,2 % | 246 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Lapas AS → Dosmil AS | 2,2 % | 246 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Lapas AS → Gyntland AS | 2,2 % | 246 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Thoca Invest AS | 0,8 % | 88 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 13 982 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 11 186 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i COLOSSEUM HELSE OG HANDEL AS økte med 123,1 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i COLOSSEUM HELSE OG HANDEL AS steg fra 86 kr i 2024 til 16 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Antall aksjer i COLOSSEUM HELSE OG HANDEL AS økte fra 1 000 til 12 750 000 i 2025, og 12 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- CLARKSONS PROJECT FINANCE AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i COLOSSEUM HELSE OG HANDEL AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i LAPAS AS falt med 100 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i LAPAS AS steg fra 103,7 mill. kr i 2024 til 445 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- LAPAS AS gikk fra 33,5 % til 0 % av aksjene i FSV GROUP AS i 2025.
- LAPAS AS gikk fra 16,7 % til 0 % av aksjene i BRIESE ECO FEEDER AS i 2025.
- LAPAS AS gikk fra 2,5 % til 0 % av aksjene i NORWEGIAN PSV III AS i 2025.
- LAPAS AS gikk fra 1,2 % til 0,2 % av aksjene i OBSERVE MEDICAL ASA i 2025.
- Innskutt egenkapital i OCTILLION INVEST AS økte med 30 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- CHAMAR AS delte anslagsvis ut 83 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (165,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (16,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (99,2 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i CHAMAR AS falt med 11,5 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- CHAMAR AS gikk fra 100 % til 50 % av aksjene i CHAMAR SHIPPING AS i 2025.
- CHAMAR AS gikk fra 23,8 % til 11,9 % av aksjene i TACOMA TRADER AS i 2025.
- CHAMAR AS gikk fra 14,9 % til 7,5 % av aksjene i ASKER LAGER INVEST AS i 2025.
- CHAMAR AS gikk fra 11,3 % til 5,8 % av aksjene i BRØNNØYSUND KONTORBYGG AS i 2025.
- CHAMAR AS gikk fra 4,9 % til 2,5 % av aksjene i HERCULES SUPPLY AS i 2025.
- CHAMAR AS gikk fra 4,6 % til 2 % av aksjene i BRUDELI GREEN MOBILITY AS i 2025.
- CHAMAR AS gikk fra 4,5 % til 2,2 % av aksjene i NORDIC PORTO AS i 2025.
- CHAMAR AS gikk fra 3 % til 0 % av aksjene i NORDIC CHEMTANKERS AS i 2025.
- CHAMAR AS gikk fra 3 % til 1,5 % av aksjene i UGLAND SUPRAMAX AS i 2025.
- CHAMAR AS gikk fra 2,3 % til 1,1 % av aksjene i VIBORG LOGISTICS DENMARK AS i 2025.
- MH CAPITAL AS delte anslagsvis ut 72,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (270,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (330,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (529 mill. kr).
- LAPAS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i BRATTVAAG GROUP AS i 2024.
- Finansinntektene i BMT UTVIKLING AS steg fra 10,5 mill. kr i 2023 til 84,8 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- BMT UTVIKLING AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i ROSENHOLMVEIEN 6 AS i 2024.
- BMT UTVIKLING AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i ROSENHOLMVEIEN 8 AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i CHAMAR AS falt med 10 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- MH CAPITAL AS delte anslagsvis ut 74 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (353,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−8,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (270,7 mill. kr).
- MH CAPITAL AS gikk fra 1,5 % til 0 % av aksjene i AKASTOR ASA i 2024.
I eierkjeden
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.