Anslag · inntektsår 2025
Sealog Eiendomsinvest AS
Org.nr. 932339722 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo
Aksjene i Sealog Eiendomsinvest AS gir de 56 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 11 186 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Sealog Eiendomsinvest AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2024 gikk egenkapitalen ned med 2 658 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsåret 2024.
Hvordan har det gått med Sealog Eiendomsinvest AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 156,6 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 8,8 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 283 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 125,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 1,3 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 0 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Sealog Eiendomsinvest AS?
Sealog Eiendomsinvest AS eies til slutt av Swisspartners Versicherung AG (9,8 %), Personlig eier A (8,5 % gjennom 28224 Viking AS), Personlig eier B (8,5 % gjennom AS Ramses), Von Tangen & Sons LTD NUF (7,8 %) og Matos Invest Aps (4,2 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Sealog Eiendomsinvest AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Swisspartners Versicherung AG (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 9,8 % | 1 100 kr | – |
| Personlig eier A gjennom 28224 Viking AS | 8,5 % | 948 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom AS Ramses | 8,5 % | 948 kr | 0 kr |
| Von Tangen & Sons LTD NUF | 7,8 % | 877 kr | – |
| Matos Invest Aps (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 4,2 % | 474 kr | – |
| Personlig eier C gjennom Hein Holding AS | 2,7 % | 306 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Stavern Helse og Forvaltning AS | 2,7 % | 306 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Stavern Helse og Forvaltning AS | 2,7 % | 306 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Arvo Invest AS | 2,6 % | 290 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Rams AS | 2,5 % | 285 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Arvo Invest AS | 2,5 % | 282 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Arvo Invest AS | 2,5 % | 282 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Øylaks Drift AS → Imis Holding AS | 2,4 % | 263 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Øylaks Drift AS → Rmisund Holding AS | 2,4 % | 263 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Ing. S. Onarheim AS | 2,3 % | 262 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 13 982 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 11 186 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i SEALOG EIENDOMSINVEST AS økte med 156,5 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i SEALOG EIENDOMSINVEST AS økte fra 1 000 til 11 793 000 i 2025, og 35 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- CLARKSONS PROJECT FINANCE AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SEALOG EIENDOMSINVEST AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- ARVO INVEST AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i RS TROMMELSERVICE AS i 2025.
- ARVO INVEST AS gikk fra 3 % til 0 % av aksjene i BRIESE ECO HANDY AS i 2025.
- ARVO INVEST AS gikk fra 2,5 % til 0 % av aksjene i ATLANTICA SUPPLIER AS i 2025.
- ARVO INVEST AS gikk fra 2 % til 0 % av aksjene i NORWEGIAN PSV III AS i 2025.
- ARVO INVEST AS gikk fra 1,3 % til 0 % av aksjene i AECOM ENGINEERING TECHNOLOGY SERVICES AS i 2025.
- STAVERN HELSE OG FORVALTNING AS delte anslagsvis ut 53 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (334,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (98,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (379,5 mill. kr).
- STAVERN HELSE OG FORVALTNING AS gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i ZELLUNA IMMUNOTHERAPY AS i 2025.
- ØYLAKS DRIFT AS gikk fra 4,6 % til 0 % av aksjene i KOKSTADFLATEN EIENDOMSINVEST AS i 2025.
- STAVERN HELSE OG FORVALTNING AS gikk fra 2,3 % til 0 % av aksjene i NORDIC CHEMTANKERS AS i 2024.
- ØYLAKS DRIFT AS gikk fra 8,8 % til 0 % av aksjene i HJELVIK MATFISK AS i 2024.
- ØYLAKS DRIFT AS gikk fra 3,1 % til 0 % av aksjene i NORDIC CHEMTANKERS AS i 2024.
- Finansinntektene i LJUNGMANN EIENDOM AS steg fra 1,8 mill. kr i 2023 til 6,5 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- LJUNGMANN EIENDOM AS gikk fra 4 % til 0 % av aksjene i MOSS KONTORINVEST AS i 2024.
- LJUNGMANN EIENDOM AS gikk fra 1,9 % til 0 % av aksjene i OSLO KONTOREIENDOM III AS i 2024.
- LJUNGMANN EIENDOM AS gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i NHV25 INVEST AS i 2024.
- LJUNGMANN EIENDOM AS gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i KIRKEGATA 20 OSLO AS i 2024.
I eierkjeden
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.