Anslag · inntektsår 2025
Noteless AS
Org.nr. 932320061 · AS · Dataprogrammeringstjenester · Oslo
Aksjene i Noteless AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hvordan har det gått med Noteless AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 21,8 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 32,7 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 17,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 156 154 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 0 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Noteless AS?
Noteless AS eies til slutt av Mikkel Dahl Slettebø (22,9 % gjennom Lekkimz Capital AS), William Vossgård (22 % gjennom Vossgaard Holding AS og Fish Capital AS → Vossgaard Holding AS), Sarankan Sivakanesan (15,5 % gjennom Kavitha AS), Paal Runar Larsen (4,3 % gjennom P2xal AS) og Human Impact Capital Vermögens GMBH (2,9 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Noteless AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Mikkel Dahl Slettebø gjennom Lekkimz Capital AS | 22,9 % | 379 227 kr | 0 kr |
| William Vossgård gjennom Vossgaard Holding AS; Fish Capital AS → Vossgaard Holding AS. Eier også aksjer i Goodtech ASA (under 0,01 %) | 22 % | 364 362 kr | 0 kr |
| Sarankan Sivakanesan gjennom Kavitha AS | 15,5 % | 256 325 kr | 0 kr |
| Paal Runar Larsen gjennom P2xal AS | 4,3 % | 70 759 kr | 0 kr |
| Human Impact Capital Vermögens GMBH (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 2,9 % | 47 131 kr | – |
| Øystein Theodor Ødegaard-Olsen gjennom Theodor Holding AS | 2,8 % | 46 695 kr | 0 kr |
| Bjarte Kjell Nore gjennom Bigb Holding AS. Eier også aksjer i Akutt Førstehjelp AS (25 %), Norwegian Air Shuttle ASA (under 0,01 %), DNB Bank ASA (under 0,01 %) | 2,1 % | 35 021 kr | 0 kr |
| Abraham Vincent Odfjell gjennom Farvatn Venture AS → Farvatn AS → Jo Odfjell AS; Farvatn Venture AS → Farvatn Medinvestering 1 AS → Farvatn AS → Jo Odfjell AS. Eier også aksjer i Aseo Ii AS (99 %), Aseo AS (99 %), Farvatn Ii AS (30 %) | 2,1 % | 33 996 kr | 0 kr |
| Elise Odfjell gjennom Farvatn Venture AS → Farvatn AS → Jo Odfjell AS; Farvatn Venture AS → Farvatn Medinvestering 1 AS → Farvatn AS → Jo Odfjell AS. Eier også aksjer i Farvatn Ii AS (30 %) | 2,1 % | 33 996 kr | 0 kr |
| Sofie Odfjell gjennom Farvatn Venture AS → Farvatn AS → Jo Odfjell AS; Farvatn Venture AS → Farvatn Medinvestering 1 AS → Farvatn AS → Jo Odfjell AS. Eier også aksjer i Farvatn Ii AS (30 %) | 2,1 % | 33 996 kr | 0 kr |
| Gard Arneson Haugen gjennom Mahega AS | 1,7 % | 28 303 kr | 0 kr |
| Elisabeth Vossgård. Eier også aksjer i Nordic Aqua Partners AS (under 0,01 %), Bouvet ASA (under 0,01 %), Sparebanken Norge (under 0,01 %) | 1,4 % | 23 189 kr | 0 kr |
| Herman Gardson Haugen gjennom Mahega AS | 1,3 % | 21 228 kr | 0 kr |
| Markus Gardson Haugen gjennom Mahega AS. Eier også aksjer i Grieg Seafood ASA (under 0,01 %), Nykode Therapeutics ASA (under 0,01 %), Af Gruppen ASA (under 0,01 %), MPC Container Ships ASA (under 0,01 %), Equinor ASA (under 0,01 %) | 1,3 % | 21 228 kr | 0 kr |
| Gustav Magnar Witzøe gjennom Futurum Ventures Fund i AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Kverva Finans AS → Kverva AS → Kvarv AS; Futurum Ventures Fund i AS → The Forward Project AS → Kvarv AS. Eier også aksjer i Fjord Marin Holding AS (97 %) | 0,9 % | 14 413 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 2,1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,7 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i NOTELESS AS økte med 19,8 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i NOTELESS AS økte fra 47 048 til 531 060 i 2025, og 6 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- Finansinntektene i LEKKIMZ CAPITAL AS steg fra 0 kr i 2024 til 2,7 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i KAVITHA AS steg fra 0 kr i 2024 til 2 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i FUTURUM VENTURES FUND I AS økte med 37,6 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- MAHEGA AS delte anslagsvis ut 27,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (401,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (23,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (397,2 mill. kr).
- MAHEGA AS gikk fra 17 % til 0 % av aksjene i MINE UTVIKLING AS i 2025.
- MAHEGA AS gikk fra 16,9 % til 0 % av aksjene i MINE EIENDOMMER AS i 2025.
- SPARKLING ROCK AS delte anslagsvis ut 34,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (120,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (7,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (92,9 mill. kr).
- SPARKLING ROCK AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i MINE UTVIKLING AS i 2025.
- SPARKLING ROCK AS gikk fra 9,7 % til 0 % av aksjene i MINE EIENDOMMER AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i NOTELESS AS økte med 2 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i NOTELESS AS økte fra 37 500 til 47 048 i 2024, og 10 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- VOSSGAARD HOLDING AS gikk fra 36,7 % til 25,6 % av aksjene i NOTELESS AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- LEKKIMZ CAPITAL AS gikk fra 36,7 % til 26,9 % av aksjene i NOTELESS AS i 2024.
- KAVITHA AS gikk fra 25 % til 18,3 % av aksjene i NOTELESS AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i FUTURUM VENTURES FUND I AS økte med 32,7 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- SPARKLING ROCK AS delte anslagsvis ut 11,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (132,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−487 041 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (120,1 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.