Anslag · inntektsår 2025
Project Scale Holdco AS
Org.nr. 932257238 · AS · Uoppgitt · Oslo
Aksjene i Project Scale Holdco AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 100 285 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 24,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Project Scale Holdco AS?
Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 114,8 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (115 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 234 225 kr i inntektsåret 2025.
Hvordan har det gått med Project Scale Holdco AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 144,8 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 376 810 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 115,8 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 1,2 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 234 225 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Project Scale Holdco AS?
Project Scale Holdco AS eies til slutt av Stian Glendrange (15,7 % gjennom Credo Iii AS → Glendrange Invest AS og Credo Ii AS → Glendrange Invest AS), Victor Ring Evensen (15,7 % gjennom Credo Iii AS → Holmvin AS og Credo Ii AS → Holmvin AS), Gudmund Schlytter Killi (15,7 % gjennom Credo Iii AS → Kmir AS og Credo Ii AS → Kmir AS), Pål Brynsrud (15,4 % gjennom Credo Iii AS → Mango Holding AS og Credo Ii AS → Mango Holding AS) og Pål Hardersen Prydz (13,5 % gjennom Credo Iii AS → Blankenborg AS og Credo Ii AS → Blankenborg AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Project Scale Holdco AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Stian Glendrange gjennom Credo Iii AS → Glendrange Invest AS; Credo Ii AS → Glendrange Invest AS | 15,7 % | 3,9 mill. kr | 21 295 kr |
| Victor Ring Evensen gjennom Credo Iii AS → Holmvin AS; Credo Ii AS → Holmvin AS. Eier også aksjer i Ring Evensen Holding AS (9,85 %), CVP Invest AS (5,59 %), Credo i AS (5,44 %), Varier Holding AS (0,08 %), Credo Invest NR 13 AS (0,03 %) | 15,7 % | 3,9 mill. kr | 21 295 kr |
| Gudmund Schlytter Killi gjennom Credo Iii AS → Kmir AS; Credo Ii AS → Kmir AS | 15,7 % | 3,9 mill. kr | 21 295 kr |
| Pål Brynsrud gjennom Credo Iii AS → Mango Holding AS; Credo Ii AS → Mango Holding AS. Eier også aksjer i Meir Distillery AS (0,06 %) | 15,4 % | 3,8 mill. kr | 20 590 kr |
| Pål Hardersen Prydz gjennom Credo Iii AS → Blankenborg AS; Credo Ii AS → Blankenborg AS. Eier også aksjer i Fardal Prydz AS (50 %), Huddly AS (under 0,01 %) | 13,5 % | 3,3 mill. kr | 15 810 kr |
| Wilhelm Anton Mohn gjennom Credo Iii AS → Langodden AS; Credo Ii AS → Langodden AS | 5,4 % | 1,3 mill. kr | 0 kr |
| Mathias Nikolai Øvreås Wille gjennom Credo Iii AS → Audendum AS; Credo Ii AS → Audendum AS. Eier også aksjer i Sparebanken Norge (under 0,01 %), Olav Thon Eiendom AS (under 0,01 %) | 4,4 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Cascas Holding Aps gjennom Credo Iii AS; Credo Ii AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 2,5 % | 610 981 kr | – |
| Hedvig Elisabeth Næss Olstad gjennom Credo Iii AS → Fisci AS; Credo Ii AS → Fisci AS | 1,5 % | 376 179 kr | 0 kr |
| Frederik Knut Mohn gjennom Credo Iii AS → Langodden AS → Kidsas 2 AS; Credo Ii AS → Langodden AS → Kidsas 2 AS | 1,5 % | 364 094 kr | 0 kr |
| Caspar Wilhelm Mohn gjennom Credo Iii AS → Langodden AS → Kidsas 3 AS; Credo Ii AS → Langodden AS → Kidsas 3 AS | 1,5 % | 364 094 kr | 0 kr |
| Aleksander Gustav Mohn gjennom Credo Iii AS → Langodden AS → Kidsas AS; Credo Ii AS → Langodden AS → Kidsas AS | 1,5 % | 364 094 kr | 0 kr |
| Celina Benedicte Vigsnæs Taule Aarvik gjennom Credo Iii AS → Arabesque AS. Eier også aksjer i Norma AS (0,01 %) | 1,2 % | 294 406 kr | 0 kr |
| Christiane Elizabeth Carling gjennom Credo Iii AS → Nøkken AS. Eier også aksjer i MPC Container Ships ASA (under 0,01 %), DNB Bank ASA (under 0,01 %) | 1,2 % | 294 406 kr | 0 kr |
| Henrik Sandven gjennom Credo Iii AS → Vilhaugen AS. Eier også aksjer i Cavendish Hydrogen ASA (under 0,01 %), Nel ASA (under 0,01 %) | 0,7 % | 165 198 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 31 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 24,8 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 234 225 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i PROJECT SCALE HOLDCO AS økte med 115 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i PROJECT SCALE HOLDCO AS økte fra 33 000 000 til 148 000 000 i 2025, og 1 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- Innskutt egenkapital i CREDO III AS økte med 6,9 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i CREDO III AS steg fra 152 kr i 2024 til 67,3 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i GLENDRANGE INVEST AS steg fra 199 340 kr i 2024 til 1,1 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- KMIR AS delte anslagsvis ut 4,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (70,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (7,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (73,5 mill. kr).
- MANGO HOLDING AS gikk fra 15,8 % til 12,3 % av aksjene i CREDO PARTNERS AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i PROJECT SCALE HOLDCO AS økte med 30 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i PROJECT SCALE HOLDCO AS økte fra 3 000 til 33 000 000 i 2024, og 1 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- NYTT FORETAK AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i PROJECT SCALE HOLDCO AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- KMIR AS gikk fra 5,2 % til 0,6 % av aksjene i VARIER HOLDING AS i 2024.
- Finansinntektene i HOLMVIN AS steg fra 2,4 mill. kr i 2022 til 7,7 mill. kr i 2023. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
I eierkjeden
- Eierandel i: Project Scale Topco AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.