Anslag · inntektsår 2025
HV Nef Invest Reda AS
Org.nr. 932255820 · AS · Uoppgitt · Stavanger
Aksjene i HV Nef Invest Reda AS gir de 33 personlige eierne anslagsvis 4,1 mill. kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 829,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener HV Nef Invest Reda AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −0 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,88 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hvordan har det gått med HV Nef Invest Reda AS?
Fra 2024 til 2025 økte egenkapitalen med 293,8 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 172 677 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,1 mrd. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 11,7 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 9,1 mill. kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier HV Nef Invest Reda AS?
HV Nef Invest Reda AS eies til slutt av Hitecvision New Erngy Annex Fund (40 % gjennom HV Annex Invest Delta AS), Ole Ertvaag (17,5 % gjennom Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Albemarle Invest 2 AS → Eføy Investering AS og Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS → Eføy Kapital AS → Eføy Investering AS og Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS → HV Capital AS → Eføy Investering AS), Pål Magnus Reed (6,3 % gjennom Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Albemarle Invest 2 AS → Pamar AS og Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS → Eføy Kapital AS → Pamar AS og Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Pamar AS), Personlig eier A (1,9 % gjennom Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Ebell AS) og Personlig eier B (1,9 % gjennom Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Jva Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av HV Nef Invest Reda AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Hitecvision New Erngy Annex Fund gjennom HV Annex Invest Delta AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 40 % | 331,6 mill. kr | – |
| Ole Ertvaag gjennom Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Albemarle Invest 2 AS → Eføy Investering AS; Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS → Eføy Kapital AS → Eføy Investering AS; Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS → HV Capital AS → Eføy Investering AS | 17,5 % | 145,2 mill. kr | 1,6 mill. kr |
| Pål Magnus Reed gjennom Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Albemarle Invest 2 AS → Pamar AS; Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS → Eføy Kapital AS → Pamar AS; Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Pamar AS | 6,3 % | 51,9 mill. kr | 532 933 kr |
| Personlig eier A gjennom Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Ebell AS | 1,9 % | 15,8 mill. kr | 140 039 kr |
| Personlig eier B gjennom Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Jva Invest AS | 1,9 % | 15,8 mill. kr | 140 039 kr |
| Personlig eier C gjennom Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Kyrvatn AS | 1,9 % | 15,8 mill. kr | 140 039 kr |
| Personlig eier D gjennom Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Albemarle Invest 2 AS → Pamar AS; Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS → Eføy Kapital AS → Pamar AS; Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Pamar AS | 1,6 % | 13 mill. kr | 112 226 kr |
| Personlig eier E gjennom Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Bixby Holding AS | 1,3 % | 10,5 mill. kr | 87 492 kr |
| Personlig eier F gjennom Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → CK Capital AS | 1,3 % | 10,5 mill. kr | 87 492 kr |
| Personlig eier G gjennom Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Den Blå Havkatt AS | 1,3 % | 10,5 mill. kr | 87 492 kr |
| Personlig eier H gjennom Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Eg Trading AS | 1,3 % | 10,5 mill. kr | 87 492 kr |
| Personlig eier I gjennom Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Fuglaneset Invest AS | 1,3 % | 10,5 mill. kr | 87 492 kr |
| Personlig eier J gjennom Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → KMW AS | 1,3 % | 10,5 mill. kr | 87 492 kr |
| Personlig eier K gjennom Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Loffern Invest AS | 1,3 % | 10,5 mill. kr | 87 492 kr |
| Personlig eier L gjennom Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Lomsli AS | 1,3 % | 10,5 mill. kr | 87 492 kr |
- Verdigrunnlag
- 1 mrd. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 829,1 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 4,1 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 9,1 mill. kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i HV NEF INVEST REDA AS økte med 293,8 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- HITECVISION NEW ENERGY FUND AS gikk fra 100 % til 60 % av aksjene i HV NEF INVEST REDA AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- HITECVISION NEW ENERGY FUND AS delte anslagsvis ut 12,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (38,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (15 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (40,9 mill. kr).
- HITECVISION NEW ENERGY FUND AS gikk fra 100 % til 65 % av aksjene i HV NEF INVEST ZERO AS i 2025.
- HITECVISION NEW ENERGY FUND AS gikk fra 100 % til 60 % av aksjene i HV NEF INVEST RHO AS i 2025.
- HITECVISION NEW ENERGY FUND AS gikk fra 100 % til 60 % av aksjene i HV NEF INVEST VICTOR AS i 2025.
- HITECVISION NEW ENERGY FUND AS gikk fra 100 % til 60 % av aksjene i HV NEF INVEST REDA AS i 2025.
- ALBEMARLE INVEST 2 AS delte anslagsvis ut 437,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (44,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (411,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (18,5 mill. kr).
- HITECVISION AS delte anslagsvis ut 502,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (311,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (474,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (283,8 mill. kr).
- EFØY KAPITAL AS delte anslagsvis ut 165,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (81,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (213,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (129,3 mill. kr).
- HITECVISION NEW ENERGY FUND AS delte anslagsvis ut 6,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (24,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (20,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (38,6 mill. kr).
- HV CAPITAL NEF AS delte anslagsvis ut 4,9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (19,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (4,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (19,1 mill. kr).
- ALBEMARLE INVEST 2 AS delte anslagsvis ut 320,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (41,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (323,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (44,7 mill. kr).
- HITECVISION AS delte anslagsvis ut 332,9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (416,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (228,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (311,9 mill. kr).
- HITECVISION AS gikk fra 40 % til 0 % av aksjene i HV CAPITAL HVAS AS i 2024.
- EFØY KAPITAL AS delte anslagsvis ut 207,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (130,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (157,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (81,5 mill. kr).
I eierkjeden
- Eierandel i: HV Daytona Holding AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.