Anslag · inntektsår 2025
Lagerbygg Holding AS
Org.nr. 932229935 · AS · Kjøp og salg av egen fast eiendom · Øvre Eiker
Aksjene i Lagerbygg Holding AS gir de 2 personlige eierne anslagsvis 283 090 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 31,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Lagerbygg Holding AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2024 ble 12 554 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 311 819 kr i inntektsåret 2024. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 4 750 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Lagerbygg Holding AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 49 975 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 501 639 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 36,7 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 363 118 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 311 819 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Lagerbygg Holding AS?
Lagerbygg Holding AS eies til slutt av Personlig eier A (50 % gjennom Rune Isachsen Holding AS) og Personlig eier B (50 % gjennom Svene Industrier AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Lagerbygg Holding AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Rune Isachsen Holding AS | 50 % | 15,9 mill. kr | 141 545 kr |
| Personlig eier B gjennom Svene Industrier AS | 50 % | 15,9 mill. kr | 141 545 kr |
- Verdigrunnlag
- 39,8 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 31,8 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 283 090 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 311 819 kr
Hendelser i eierkjeden
- RUNE ISACHSEN HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i HENSMOVEIEN 8 AS i 2025.
- RUNE ISACHSEN HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i GAMLE MOSSEVEI 29 AS i 2025.
- RUNE ISACHSEN HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i FISKUMPARKEN B1.1 AS i 2025.
- RUNE ISACHSEN HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SUNDMOEN HANDELSOMRÅDE AS i 2025.
- RUNE ISACHSEN HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i GILHUS EIENDOM AS i 2025.
- RUNE ISACHSEN HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i EIKER NÆRINGSPARK AS i 2025.
- RUNE ISACHSEN HOLDING AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i FISKUM EIENDOM AS i 2025.
- RUNE ISACHSEN HOLDING AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i ÅRDAL NÆRINGSSENTER AS i 2025.
- RUNE ISACHSEN HOLDING AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i HÅBAKKEN NÆRINGSPARK AS i 2025.
- RUNE ISACHSEN HOLDING AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i HAUKEVEIEN HOLDING AS i 2025.
- RUNE ISACHSEN HOLDING AS gikk fra 40 % til 0 % av aksjene i VESTAKSEN EIENDOM AS i 2025.
- SVENE INDUSTRIER AS delte anslagsvis ut 1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (7,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (8,7 mill. kr).
- Finansinntektene i RUNE ISACHSEN HOLDING AS steg fra 51,3 mill. kr i 2023 til 197,8 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SVENE INDUSTRIER AS delte anslagsvis ut 1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (7,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (892 062 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (7,8 mill. kr).
I eierkjeden
- Eierandel i: Lagerbygg AS
- Eierandel i: Fiskum Næringsområde 11 AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.