Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Fjellheisen 2 AS

Org.nr. 932213672 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Tromsø

Aksjene i Fjellheisen 2 AS gir de 17 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 33,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Tjener Fjellheisen 2 AS mer enn formuesskatten?

Egenkapitalen har gitt 102,4 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,79 % av den samme verdien, så avkastningen er 129,7 ganger formuesskatten.

Hva ble holdt tilbake i Fjellheisen 2 AS?

Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 ble 18,8 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 24,4 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 332 880 kr i inntektsåret 2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 7,1 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.

Hvordan har det gått med Fjellheisen 2 AS?

Fra 2024 til 2025 økte egenkapitalen med 18,8 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 2 354 kr. Det er i snitt tatt ut 24,4 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 45,5 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (535 521 kr).

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 48,8 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 496 012 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 332 880 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Fjellheisen 2 AS?

Fjellheisen 2 AS eies til slutt av Longship Fund i General Partner LTD (60,4 % gjennom NTC Infrastructure AS → Gondola Bidco AS → Gondola Midco AS → Gondola Topco AS → The Norwegian Travel Company AS → Reiseliv Holding AS → The Norwegian Travel Company Holding AS), Saga Ix Eur K S (9,1 % gjennom NTC Infrastructure AS → Gondola Bidco AS → Gondola Midco AS → Gondola Topco AS), Longship Fund i General Partner Lim (5 % gjennom NTC Infrastructure AS → Gondola Bidco AS → Gondola Midco AS → Gondola Topco AS), Eq Pe SF V Fund Aif (3,5 % gjennom NTC Infrastructure AS → Gondola Bidco AS → Gondola Midco AS → Gondola Topco AS) og Nordstjernan Kredit KB (2 % gjennom NTC Infrastructure AS → Gondola Bidco AS → Gondola Midco AS → Gondola Topco AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Fjellheisen 2 AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Longship Fund i General Partner LTD gjennom NTC Infrastructure AS → Gondola Bidco AS → Gondola Midco AS → Gondola Topco AS → The Norwegian Travel Company AS → Reiseliv Holding AS → The Norwegian Travel Company Holding AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)60,4 %20,4 mill. kr–
Saga Ix Eur K S gjennom NTC Infrastructure AS → Gondola Bidco AS → Gondola Midco AS → Gondola Topco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)9,1 %3,1 mill. kr–
Longship Fund i General Partner Lim gjennom NTC Infrastructure AS → Gondola Bidco AS → Gondola Midco AS → Gondola Topco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)5 %1,7 mill. kr–
Eq Pe SF V Fund Aif gjennom NTC Infrastructure AS → Gondola Bidco AS → Gondola Midco AS → Gondola Topco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)3,5 %1,2 mill. kr–
Nordstjernan Kredit KB gjennom NTC Infrastructure AS → Gondola Bidco AS → Gondola Midco AS → Gondola Topco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)2 %678 094 kr–
Personlig eier A gjennom NTC Infrastructure AS → Gondola Bidco AS → Gondola Midco AS → Gondola Topco AS → The Norwegian Travel Company AS → Reiseliv Holding AS → Arctic Sea Cruise Invest AS1,9 %629 213 kr0 kr
Personlig eier B gjennom NTC Infrastructure AS → Gondola Bidco AS → Gondola Midco AS → Gondola Topco AS → The Norwegian Travel Company AS → Reiseliv Holding AS → Amarone Holding AS1,4 %479 599 kr0 kr
Personlig eier C gjennom NTC Infrastructure AS → Gondola Bidco AS → Gondola Midco AS → Gondola Topco AS → The Norwegian Travel Company AS → Reiseliv Holding AS → Kåre Tannvik AS1 %353 189 kr0 kr
Baluba Holding AS gjennom NTC Infrastructure AS → Gondola Bidco AS → Gondola Midco AS → Gondola Topco AS → The Norwegian Travel Company AS → Reiseliv Holding AS → Pedago AS → Aronsen Invest AS0,7 %239 137 kr–
Erik Holding AS gjennom NTC Infrastructure AS → Gondola Bidco AS → Gondola Midco AS → Gondola Topco AS → The Norwegian Travel Company AS → Reiseliv Holding AS → Pedago AS → Aronsen Invest AS0,7 %239 137 kr–
Personlig eier D gjennom NTC Infrastructure AS → Gondola Bidco AS → Gondola Midco AS → Gondola Topco AS → The Norwegian Travel Company AS → Reiseliv Holding AS → PRS Holding AS → RFM Invest AS0,6 %211 299 kr0 kr
Personlig eier E gjennom NTC Infrastructure AS → Gondola Bidco AS → Gondola Midco AS → Gondola Topco AS → The Norwegian Travel Company AS → Reiseliv Holding AS → PRS Holding AS → Pis Invest AS0,6 %203 013 kr0 kr
Eirik Monsen AS gjennom NTC Infrastructure AS → Gondola Bidco AS → Gondola Midco AS → Gondola Topco AS → The Norwegian Travel Company AS → Reiseliv Holding AS → Pedago AS → Ole Johannes Monsen AS0,5 %180 681 kr–
Gaute Monsen AS gjennom NTC Infrastructure AS → Gondola Bidco AS → Gondola Midco AS → Gondola Topco AS → The Norwegian Travel Company AS → Reiseliv Holding AS → Pedago AS → Ole Johannes Monsen AS0,5 %175 367 kr–
Vegard Monsen AS gjennom NTC Infrastructure AS → Gondola Bidco AS → Gondola Midco AS → Gondola Topco AS → The Norwegian Travel Company AS → Reiseliv Holding AS → Pedago AS → Ole Johannes Monsen AS0,5 %175 367 kr–
Verdigrunnlag
42,2 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
33,7 mill. kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
0 kr
Formuesskatt om én person eide alt
332 880 kr

Hendelser i eierkjeden

  • FJELLHEISEN 2 AS delte anslagsvis ut 24,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (4,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (43,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (23 mill. kr).
  • Innskutt egenkapital i THE NORWEGIAN TRAVEL COMPANY AS økte med 324,8 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • THE NORWEGIAN TRAVEL COMPANY AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i TROMSØ ICE DOMES AS i 2025.
  • Innskutt egenkapital i REISELIV HOLDING AS økte med 81,5 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Finansinntektene i NTC INFRASTRUCTURE AS steg fra 9,6 mill. kr i 2023 til 63,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • THE NORWEGIAN TRAVEL COMPANY AS delte anslagsvis ut 22,9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (−25 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−8,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (−56,3 mill. kr).
  • Innskutt egenkapital i THE NORWEGIAN TRAVEL COMPANY AS falt med 20 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • REISELIV HOLDING AS delte anslagsvis ut 150 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (15 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (148,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (13,3 mill. kr).
  • Finansinntektene i REISELIV HOLDING AS steg fra 13,1 mill. kr i 2023 til 167,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.