Anslag · inntektsår 2025
Fusa Camping AS
Org.nr. 932204762 · AS · Drift av campingplasser · Bjørnafjorden
Aksjene i Fusa Camping AS gir de 75 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 940 386 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Fusa Camping AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 804 787 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 304 531 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Fusa Camping AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 904 787 kr. Bankinnskuddene økte med 94 667 kr og den langsiktige gjelden økte med 15 458 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Fusa Camping AS?
Fusa Camping AS eies til slutt av Personlig eier A (24,8 %), Personlig eier B (4,1 %), Personlig eier C (4,1 %), Personlig eier D (3,3 %) og Personlig eier E (3,3 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Fusa Camping AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A | 24,8 % | 233 540 kr | 0 kr |
| Personlig eier B | 4,1 % | 38 923 kr | 0 kr |
| Personlig eier C | 4,1 % | 38 923 kr | 0 kr |
| Personlig eier D | 3,3 % | 31 139 kr | 0 kr |
| Personlig eier E | 3,3 % | 31 139 kr | 0 kr |
| Personlig eier F | 3,3 % | 31 139 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 2,5 % | 23 354 kr | 0 kr |
| Personlig eier H | 1,7 % | 15 569 kr | 0 kr |
| Personlig eier I | 1,7 % | 15 569 kr | 0 kr |
| Personlig eier J | 1,7 % | 15 569 kr | 0 kr |
| Personlig eier K | 1,7 % | 15 569 kr | 0 kr |
| Personlig eier L | 1,7 % | 15 569 kr | 0 kr |
| Personlig eier M | 1,7 % | 15 569 kr | 0 kr |
| Personlig eier N | 1,7 % | 15 569 kr | 0 kr |
| Personlig eier O | 1,7 % | 15 569 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 940 386 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- OLE-KRISTOFFER NYGAARD gikk fra 1,7 % til 0 % av aksjene i FUSA CAMPING AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Antall aksjer i FUSA CAMPING AS økte fra 515 til 605 i 2024, og 11 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- ELSI CHRISTINE KOLDING HAUGER gikk fra 2,9 % til 0 % av aksjene i FUSA CAMPING AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.