Anslag · inntektsår 2025
Malling Core Plus Ii AS
Org.nr. 932204053 · AS · Alternative investeringsfond (aif) som ikke er verdipapirfond · Oslo
Aksjene i Malling Core Plus Ii AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 9,2 mill. kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 880,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Malling Core Plus Ii AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 2,7 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,88 % av den samme verdien, så avkastningen er 3,1 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Malling Core Plus Ii AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 4,8 mrd. kr, mest med nye penger fra eierne (4,7 mrd. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 9,6 mill. kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Malling Core Plus Ii AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 4,8 mrd. kr. Bankinnskuddene økte med 273 742 kr. Det er i snitt tatt ut 548,7 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 35,3 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (15,5 mill. kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 3,8 mrd. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 41,8 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 9,6 mill. kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Malling Core Plus Ii AS?
Malling Core Plus Ii AS eies til slutt av Mads Mortensen (36 % gjennom Malling & Co Property Partners AS → Cacomo AS), Anders Kristoffer Malling (13 % gjennom Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Andma Invest AS og Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Andma Invest AS), Morten Alexander Malling (13 % gjennom Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Moma Invest AS og Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Moma Invest AS), Peter Tidemand Malling (13 % gjennom Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Petima Invest AS og Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Petima Invest AS) og Anders Berggren (5,2 % gjennom Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Boan Invest AS), og 8 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Malling Core Plus Ii AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Mads Mortensen gjennom Malling & Co Property Partners AS → Cacomo AS | 36 % | 317,4 mill. kr | 3,5 mill. kr |
| Anders Kristoffer Malling gjennom Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Andma Invest AS; Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Andma Invest AS | 13 % | 114,4 mill. kr | 1,2 mill. kr |
| Morten Alexander Malling gjennom Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Moma Invest AS; Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Moma Invest AS | 13 % | 114,4 mill. kr | 1,2 mill. kr |
| Peter Tidemand Malling gjennom Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Petima Invest AS; Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Petima Invest AS. Eier også aksjer i Hedvig AS (100 %), Admima Invest AS (100 %), Tidemand AS (100 %), Haga Golf AS (0,06 %), Rosenkrantzgate 10 AS (0,02 %) | 13 % | 114,4 mill. kr | 1,2 mill. kr |
| Anders Berggren gjennom Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Boan Invest AS | 5,2 % | 45,8 mill. kr | 465 093 kr |
| Torjus Mykland gjennom Malling & Co Property Partners AS → Fjære Invest AS. Eier også aksjer i Hugin AS (23,17 %) | 5 % | 44 mill. kr | 446 110 kr |
| Didrik Christian Brager Carlsen gjennom Malling & Co Property Partners AS → Theofine AS. Eier også aksjer i Rosenlund & Co AS (under 0,01 %) | 5 % | 44 mill. kr | 446 110 kr |
| Marius Christian Herud gjennom Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS. Eier også aksjer i Marher Invest AS (100 %), Hilma Invest AS (45 %), Herberg Invest AS (33,33 %), C Sundtsgt 19 AS (0,98 %), Cloudberry Clean Energy ASA (0,01 %) | 2,6 % | 22,9 mill. kr | 213 397 kr |
| Tor Arne Utgård gjennom Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Nextor AS. Eier også aksjer i Utgård Holding A/S (0,37 %), Haga Golf AS (0,06 %) | 2,6 % | 22,9 mill. kr | 213 397 kr |
| Cathrine Kildalsen gjennom Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Caki AS. Eier også aksjer i Elmera Group ASA (under 0,01 %), Techstep ASA (under 0,01 %), Entra ASA (under 0,01 %), Airthings AS (under 0,01 %), Aker Horizons ASA (under 0,01 %) og 1 andre | 1,3 % | 11,4 mill. kr | 96 808 kr |
| Fredrik Thormod Sommerfeldt gjennom Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Kadi Invest AS | 1,3 % | 11,4 mill. kr | 96 808 kr |
| Cecilie Therese Ellefsen gjennom Malling & Co Property Partners AS → Cecel Invest AS. Eier også aksjer i Nedre Storgate 3 AS (1,1 %) | 1 % | 8,8 mill. kr | 70 475 kr |
| Fredrik Jansen gjennom Malling & Co Property Partners AS → Hemaja AS. Eier også aksjer i Hermart AS (50 %) | 1 % | 8,8 mill. kr | 70 475 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,1 mrd. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 880,8 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 9,6 mill. kr
Hendelser i eierkjeden
- MALLING CORE PLUS II AS delte anslagsvis ut 1,1 mrd. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,1 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (27,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (30,1 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i MALLING CORE PLUS II AS økte med 4,7 mrd. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i MALLING CORE PLUS II AS steg fra 3,9 mill. kr i 2024 til 33,7 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (33,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (33,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (36,6 mill. kr).
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i TVERRVEIEN 3 HOLDING AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i THERESESGATE 32/34 B ANDELER AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MALLING CORE PLUS II FEEDER AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SOFIES PLASS 3 HOLDING AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SEILDUKSGATA 23 OSLO AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STRANDGATA 53-57 HAREID AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i FOSSVEIEN 9 OSLO AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STAKKEVOLLAN HOLDING AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 1,6 % til 0 % av aksjene i BADEHUSGATA INVEST AS i 2025.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS delte anslagsvis ut 60 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (185 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (74,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (199,8 mill. kr).
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MALLING BUSINESS SOLUTIONS AS i 2025.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 80 % til 72,5 % av aksjene i MALLING & CO RESEARCH AND VALUATION AS i 2025.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 24,4 % til 0 % av aksjene i ANVIL ASSET ADVISORS AS i 2025.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 10,6 % til 0 % av aksjene i HYBRIDGE MEZZANINE AS i 2025.
- CACOMO AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i CAMO INVEST AS i 2025.
- CACOMO AS gikk fra 1,3 % til 0 % av aksjene i BADEHUSGATA INVEST AS i 2025.
- ANDMA INVEST AS delte anslagsvis ut 8,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (8,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (10,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (9,8 mill. kr).
- MOMA INVEST AS delte anslagsvis ut 3,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (4,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (10,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (11,4 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i MOMA INVEST AS falt med 4,4 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i MALLING CORE PLUS II AS økte med 1,2 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i MALLING CORE PLUS II AS steg fra 256 kr i 2023 til 3,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (35,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (28 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (33,2 mill. kr).
- Finansinntektene i MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS steg fra 5,5 mill. kr i 2023 til 31 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MALLING CORE PLUS II HOLDING AS i 2024.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS delte anslagsvis ut 60 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (171,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (73,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (185 mill. kr).
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 100 % til 59,5 % av aksjene i MALLING & CO VENTURE AS i 2024.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 86 % til 84 % av aksjene i MALLING & CO FORVALTNING HOLDING AS i 2024.
- CACOMO AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (83,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (4,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (83,3 mill. kr).
- ANDMA INVEST AS delte anslagsvis ut 13,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (16,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (5,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (8,1 mill. kr).
- MOMA INVEST AS delte anslagsvis ut 14,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (13,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (5,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (4,1 mill. kr).
I eierkjeden
- Eierandel i: Malling Core Plus Ii Holding AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.