Anslag · inntektsår 2025
Hamre Miljø & Gjenvinning AS
Org.nr. 932149206 · AS · Materialgjenvinning · Bergen
Aksjene i Hamre Miljø & Gjenvinning AS gir de 4 personlige eierne anslagsvis 112 543 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 18,3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Hamre Miljø & Gjenvinning AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 1,3 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,72 % av den samme verdien, så avkastningen er 1,8 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Hamre Miljø & Gjenvinning AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 3,4 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 346 724 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Hamre Miljø & Gjenvinning AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 3,4 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 37 303 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 961 046 kr. Det er i snitt tatt ut 2 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 7,7 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (265 996 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 17,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 151 893 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 165 343 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Hamre Miljø & Gjenvinning AS?
Hamre Miljø & Gjenvinning AS eies til slutt av Personlig eier A (50 % gjennom Kurt Hamre Holding AS → Kurt Hamre Invest AS), Personlig eier B (25 % gjennom Kurt Hamre Holding AS → Kurt Hamre Invest AS), Personlig eier C (12,5 % gjennom Kurt Hamre Holding AS → Kurt Hamre Invest AS) og Personlig eier D (12,5 % gjennom Kurt Hamre Holding AS → Kurt Hamre Invest AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Hamre Miljø & Gjenvinning AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Kurt Hamre Holding AS → Kurt Hamre Invest AS | 50 % | 9,1 mill. kr | 73 871 kr |
| Personlig eier B gjennom Kurt Hamre Holding AS → Kurt Hamre Invest AS | 25 % | 4,6 mill. kr | 28 136 kr |
| Personlig eier C gjennom Kurt Hamre Holding AS → Kurt Hamre Invest AS | 12,5 % | 2,3 mill. kr | 5 268 kr |
| Personlig eier D gjennom Kurt Hamre Holding AS → Kurt Hamre Invest AS | 12,5 % | 2,3 mill. kr | 5 268 kr |
- Verdigrunnlag
- 22,9 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 18,3 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 112 543 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 165 343 kr
Hendelser i eierkjeden
- HAMRE MILJØ & GJENVINNING AS delte anslagsvis ut 2,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (14,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (660 332 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (12,7 mill. kr).
- Finansinntektene i KURT HAMRE HOLDING AS steg fra 1,1 mill. kr i 2024 til 16,8 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- KURT HAMRE HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i DYRHOLTEN 17 AS i 2025.
- HAMRE MILJØ & GJENVINNING AS delte anslagsvis ut 1,9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (16,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−24 605 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (14,2 mill. kr).
- Finansinntektene i HAMRE MILJØ & GJENVINNING AS steg fra 1 946 kr i 2023 til 1,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i KURT HAMRE HOLDING AS steg fra 211 kr i 2023 til 1,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.