Anslag · inntektsår 2025
Cadre Ppa 1 AS
Org.nr. 932056941 · AS · Bygging av anlegg for elektrisitet og telekommunikasjon på land · Kristiansand
Aksjene i Cadre Ppa 1 AS gir de 3 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 3,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Cadre Ppa 1 AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −155,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,43 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Cadre Ppa 1 AS?
Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 14,5 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 20 465 kr i inntektsåret 2025.
Hvordan har det gått med Cadre Ppa 1 AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 9,8 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 32 923 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 0 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 20 465 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Cadre Ppa 1 AS?
Cadre Ppa 1 AS eies til slutt av Hitecvision New Energy Annex Fund (22,2 % gjennom Cadre AS → Cadre Group AS → HV Cadre Holding AS → HV Nef Invest Victor AS → HV Annex Invest Beta AS), Narvik Kommune (14,9 % gjennom Cadre AS → Cadre Group AS → Nordkraft AS), Jämtkraft AB (8,4 % gjennom Cadre AS → Cadre Group AS → Nordkraft AS), Harstad Kommune / Hársttáid Suohkan (7,7 % gjennom Cadre AS → Cadre Group AS → Nordkraft AS → Hålogaland Kraft Holding AS) og Personlig eier A (7,3 % gjennom Cadre AS → Cadre Group AS → HV Cadre Holding AS → HV Nef Invest Victor AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Albemarle Invest 2 AS → Eføy Investering AS og Cadre AS → Cadre Group AS → HV Cadre Holding AS → HV Nef Invest Victor AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Eføy Investering AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Cadre Ppa 1 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Hitecvision New Energy Annex Fund gjennom Cadre AS → Cadre Group AS → HV Cadre Holding AS → HV Nef Invest Victor AS → HV Annex Invest Beta AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 22,2 % | 843 303 kr | – |
| Narvik Kommune gjennom Cadre AS → Cadre Group AS → Nordkraft AS | 14,9 % | 568 254 kr | – |
| Jämtkraft AB gjennom Cadre AS → Cadre Group AS → Nordkraft AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 8,4 % | 318 152 kr | – |
| Harstad Kommune / Hársttáid Suohkan gjennom Cadre AS → Cadre Group AS → Nordkraft AS → Hålogaland Kraft Holding AS | 7,7 % | 291 611 kr | – |
| Personlig eier A gjennom Cadre AS → Cadre Group AS → HV Cadre Holding AS → HV Nef Invest Victor AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Albemarle Invest 2 AS → Eføy Investering AS; Cadre AS → Cadre Group AS → HV Cadre Holding AS → HV Nef Invest Victor AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Eføy Investering AS | 7,3 % | 276 161 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Cadre AS → Cadre Group AS → HV Cadre Holding AS → HV Nef Invest Victor AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Albemarle Invest 2 AS → Pamar AS; Cadre AS → Cadre Group AS → HV Cadre Holding AS → HV Nef Invest Victor AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Pamar AS | 3,2 % | 121 143 kr | 0 kr |
| Dielddanuori Suohkan - Tjeldsund Kommune gjennom Cadre AS → Cadre Group AS → Nordkraft AS → Hålogaland Kraft Holding AS | 2,7 % | 102 922 kr | – |
| Eføy Investering AS gjennom Cadre AS → Cadre Group AS → HV Cadre Holding AS → HV Nef Invest Victor AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS → Eføy Kapital AS | 2,4 % | 90 490 kr | – |
| Woyage AS gjennom Cadre AS → Cadre Group AS → HV Cadre Holding AS → HV Nef Invest Victor AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS → Watrium AS | 2,2 % | 83 834 kr | – |
| Hadsel Kommune gjennom Cadre AS → Cadre Group AS → Nordkraft AS → Trollfjord AS | 1,8 % | 70 160 kr | – |
| Gratangen Kommune gjennom Cadre AS → Cadre Group AS → Nordkraft AS → Hålogaland Kraft Holding AS | 1,4 % | 51 461 kr | – |
| Ibestad Kommune gjennom Cadre AS → Cadre Group AS → Nordkraft AS → Hålogaland Kraft Holding AS | 1,4 % | 51 461 kr | – |
| Kvæfjord Kommune gjennom Cadre AS → Cadre Group AS → Nordkraft AS → Hålogaland Kraft Holding AS | 1,4 % | 51 461 kr | – |
| Lødingen Kommune gjennom Cadre AS → Cadre Group AS → Nordkraft AS → Hålogaland Kraft Holding AS | 1,4 % | 51 461 kr | – |
| Personlig eier C gjennom Cadre AS → Cadre Group AS → HV Cadre Holding AS → HV Nef Invest Victor AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Ebell AS | 1,1 % | 40 087 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 4,8 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 3,8 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 20 465 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i CADRE GROUP AS økte med 300,8 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i HV CADRE HOLDING AS økte med 253,2 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i HV NEF INVEST VICTOR AS økte med 253,5 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- NORDKRAFT AS delte anslagsvis ut 332,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (947,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (99,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (714,7 mill. kr).
- NORDKRAFT AS gikk fra 33,1 % til 0 % av aksjene i NARVIK KAPITAL AS i 2025.
- NORDKRAFT AS gikk fra 20 % til 0 % av aksjene i NSCALE NORWAY AS i 2025.
- HITECVISION NEW ENERGY FUND AS delte anslagsvis ut 12,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (38,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (15 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (40,9 mill. kr).
- HITECVISION NEW ENERGY FUND AS gikk fra 100 % til 65 % av aksjene i HV NEF INVEST ZERO AS i 2025.
- HITECVISION NEW ENERGY FUND AS gikk fra 100 % til 60 % av aksjene i HV NEF INVEST RHO AS i 2025.
- HITECVISION NEW ENERGY FUND AS gikk fra 100 % til 60 % av aksjene i HV NEF INVEST VICTOR AS i 2025.
- HITECVISION NEW ENERGY FUND AS gikk fra 100 % til 60 % av aksjene i HV NEF INVEST REDA AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i CADRE AS økte med 251,1 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- HITECVISION NEW ENERGY FUND AS delte anslagsvis ut 6,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (24,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (20,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (38,6 mill. kr).
I eierkjeden
- Eier: Narvik Kommune
- Eier: Harstad Kommune / Hársttáid Suohkan
- Eier: Dielddanuori Suohkan - Tjeldsund Kommune
- Eier: Eføy Investering AS
- Eier: Woyage AS
- Eier: Hadsel Kommune
- Eier: Gratangen Kommune
- Eier: Ibestad Kommune
- Eier: Kvæfjord Kommune
- Eier: Lødingen Kommune
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.