Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Mailmojo Holding AS

Org.nr. 932054736 · AS · Uoppgitt · Oslo

Aksjene i Mailmojo Holding AS gir de 21 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Hva ble holdt tilbake i Mailmojo Holding AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 3,4 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (2,2 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.

Hvordan har det gått med Mailmojo Holding AS?

Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 3,4 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 3,4 mill. kr.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,7 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 8 221 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 0 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Mailmojo Holding AS?

Mailmojo Holding AS eies til slutt av Personlig eier A (33,3 %), Personlig eier B (33,3 %), Personlig eier C (14,1 % gjennom Conta Group AS → Conta Group Holding AS → Pilea AS → Holen Gruppen AS og Conta Group AS → Conta Group Holding AS → Pilea AS), Personlig eier D (7,4 %) og Personlig eier E (2,3 % gjennom Conta Group AS → Must Invest AS → Must AS og Conta Group AS → Must Invest AS → Must AS → AS Fondal), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Mailmojo Holding AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A33,3 %585 000 kr0 kr
Personlig eier B33,3 %585 000 kr0 kr
Personlig eier C gjennom Conta Group AS → Conta Group Holding AS → Pilea AS → Holen Gruppen AS; Conta Group AS → Conta Group Holding AS → Pilea AS14,1 %247 212 kr0 kr
Personlig eier D7,4 %130 000 kr0 kr
Personlig eier E gjennom Conta Group AS → Must Invest AS → Must AS; Conta Group AS → Must Invest AS → Must AS → AS Fondal2,3 %40 736 kr0 kr
Personlig eier F gjennom Conta Group AS → Must Invest AS → Must AS; Conta Group AS → Must Invest AS → Must AS → Oslokanalen AS2,3 %40 728 kr0 kr
Personlig eier G gjennom Conta Group AS → Vale Corvo AS1,6 %28 284 kr0 kr
Personlig eier H gjennom Conta Group AS → Conta Group Holding AS → Aspehaug Holding AS0,7 %12 700 kr0 kr
Personlig eier I gjennom Conta Group AS → Conta Group Holding AS → Pilea AS → Icecap AS → Isaksen Invest AS0,6 %10 677 kr0 kr
Personlig eier J gjennom Conta Group AS → Conta Group Holding AS → Peding Holding AS; Conta Group AS → Peding Holding AS0,4 %6 363 kr0 kr
Personlig eier K gjennom Conta Group AS → Conta Group Holding AS → FLKX Capital AS0,2 %3 001 kr0 kr
Personlig eier L gjennom Conta Group AS → Conta Group Holding AS → Sanden Holdings AS0,2 %2 845 kr0 kr
Personlig eier M gjennom Conta Group AS → Glitrafjord AS → AS Real-Forvaltning0,2 %2 656 kr0 kr
Personlig eier N gjennom Conta Group AS → Conta Group Holding AS → Jepson Holding AS0,2 %2 628 kr0 kr
Personlig eier O gjennom Conta Group AS → Conta Group Holding AS → Eika Holding AS0,1 %2 385 kr0 kr
Verdigrunnlag
2,2 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
1,8 mill. kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
0 kr
Formuesskatt om én person eide alt
0 kr

Hendelser i eierkjeden

  • Finansinntektene i MAILMOJO HOLDING AS steg fra 2 kr i 2024 til 1,3 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • MAILMOJO HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MAILMOJO AS i 2025.
  • Innskutt egenkapital i CONTA GROUP AS falt med 24,3 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • CONTA GROUP HOLDING AS delte anslagsvis ut 23 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (18,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (6,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,9 mill. kr).
  • PILEA AS gikk fra 85,4 % til 83,4 % av aksjene i CONTA GROUP HOLDING AS i 2025.
  • Finansinntektene i MUST INVEST AS steg fra 25,3 mill. kr i 2024 til 793,9 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • MUST INVEST AS gikk fra 2,3 % til 0 % av aksjene i NORKON AS i 2025.
  • MUST AS delte anslagsvis ut 120 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,3 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (144,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,3 mrd. kr).
  • Innskutt egenkapital i MAILMOJO HOLDING AS økte med 2,2 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • CONTA GROUP AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i H SANDVIK INVEST AS i 2024.
  • CONTA GROUP AS gikk fra 95 % til 92,5 % av aksjene i PUNCH REGNSKAP AS i 2024.
  • CONTA GROUP HOLDING AS delte anslagsvis ut 26 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (9,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (35 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (18,6 mill. kr).
  • Finansinntektene i CONTA GROUP HOLDING AS steg fra 95 815 kr i 2023 til 35 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • Finansinntektene i PILEA AS steg fra 134 271 kr i 2023 til 30,5 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • PILEA AS gikk fra 80 % til 0 % av aksjene i CHIMAERA EIENDOM AS i 2024.
  • Finansinntektene i HOLEN GRUPPEN AS steg fra 1,2 mill. kr i 2023 til 6,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • MUST AS delte anslagsvis ut 105 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,4 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (78 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,3 mrd. kr).

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.