Anslag · inntektsår 2025
West Venture Two AS
Org.nr. 932037297 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo
Aksjene i West Venture Two AS gir de 7 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,9 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener West Venture Two AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 4,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,07 % av den samme verdien, så avkastningen er 72,3 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i West Venture Two AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 701 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 3 790 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med West Venture Two AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 701 kr. Bankinnskuddene økte med 296 081 kr. Det er i snitt tatt ut 115 610 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 45,1 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (2 566 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 190 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 1 595 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier West Venture Two AS?
West Venture Two AS eies til slutt av ZSSF Ii Ra Holdings S.À.R.L. (97,7 % gjennom 1646 Properties Bidco AS → 1646 Properties Holdco AS), Personlig eier A (0,4 % gjennom 1646 Properties Bidco AS → 1646 Properties Holdco AS → Malling & Co Property Partners AS → Cacomo AS og 1646 Properties Bidco AS → 1646 Properties Holdco AS → Malling Prosjektinvest AS → Cacomo AS), Personlig eier B (0,3 % gjennom 1646 Properties Bidco AS → 1646 Properties Holdco AS → MP Invest 110 AS), Personlig eier C (0,3 % gjennom 1646 Properties Bidco AS → 1646 Properties Holdco AS → MP Invest 110 AS → E6 Capital AS) og Personlig eier D (0,3 % gjennom 1646 Properties Bidco AS → 1646 Properties Holdco AS → MP Invest 110 AS → Hilltop Holding AS), og 3 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av West Venture Two AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| ZSSF Ii Ra Holdings S.À.R.L. gjennom 1646 Properties Bidco AS → 1646 Properties Holdco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 97,7 % | 1,9 mill. kr | – |
| Personlig eier A gjennom 1646 Properties Bidco AS → 1646 Properties Holdco AS → Malling & Co Property Partners AS → Cacomo AS; 1646 Properties Bidco AS → 1646 Properties Holdco AS → Malling Prosjektinvest AS → Cacomo AS | 0,4 % | 6 734 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom 1646 Properties Bidco AS → 1646 Properties Holdco AS → MP Invest 110 AS | 0,3 % | 5 295 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom 1646 Properties Bidco AS → 1646 Properties Holdco AS → MP Invest 110 AS → E6 Capital AS | 0,3 % | 5 295 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom 1646 Properties Bidco AS → 1646 Properties Holdco AS → MP Invest 110 AS → Hilltop Holding AS | 0,3 % | 5 295 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom 1646 Properties Bidco AS → 1646 Properties Holdco AS → MP Invest 110 AS → Lapsetorvet Invest AS | 0,3 % | 5 074 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom 1646 Properties Bidco AS → 1646 Properties Holdco AS → Malling Prosjektinvest AS → Fjære Invest AS | 0,1 % | 2 758 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom 1646 Properties Bidco AS → 1646 Properties Holdco AS → Malling Prosjektinvest AS → Theofine AS | 0,1 % | 2 758 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 2,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,9 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 1 595 kr
Hendelser i eierkjeden
- ERLA EIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i WEST VENTURE TWO AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (33,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (33,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (36,6 mill. kr).
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i TVERRVEIEN 3 HOLDING AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i THERESESGATE 32/34 B ANDELER AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MALLING CORE PLUS II FEEDER AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SOFIES PLASS 3 HOLDING AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SEILDUKSGATA 23 OSLO AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STRANDGATA 53-57 HAREID AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i FOSSVEIEN 9 OSLO AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STAKKEVOLLAN HOLDING AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 1,6 % til 0 % av aksjene i BADEHUSGATA INVEST AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i MALLING PROSJEKTINVEST AS økte med 3,7 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS delte anslagsvis ut 60 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (185 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (74,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (199,8 mill. kr).
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MALLING BUSINESS SOLUTIONS AS i 2025.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 80 % til 72,5 % av aksjene i MALLING & CO RESEARCH AND VALUATION AS i 2025.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 24,4 % til 0 % av aksjene i ANVIL ASSET ADVISORS AS i 2025.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 10,6 % til 0 % av aksjene i HYBRIDGE MEZZANINE AS i 2025.
- BORGER WITHSGT 22 AS gikk fra 20 % til 0 % av aksjene i WEST VENTURE TWO AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (35,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (28 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (33,2 mill. kr).
- Finansinntektene i MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS steg fra 5,5 mill. kr i 2023 til 31 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MALLING CORE PLUS II HOLDING AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i MALLING PROSJEKTINVEST AS økte med 7,2 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS delte anslagsvis ut 60 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (171,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (73,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (185 mill. kr).
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 100 % til 59,5 % av aksjene i MALLING & CO VENTURE AS i 2024.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 86 % til 84 % av aksjene i MALLING & CO FORVALTNING HOLDING AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.